دانلود این نوا از اینجا
امام خميني(رحمة الله عليه):شهادت هنر مردان خداست.شهداء در قهقه ي مستانه وشادي وصلشان ِعند ربّهم يرزقونند.«شادي روح مطهر امام وشهداء صلوات برمحمّد وآل محمّد»(وعجّل فرجهم)
ياران بي نشان (شهيدگلپا) - زندگینامه شهداء
var sel = document.getElementById('google_translate_element').getElementsByTagName('select');switch ( country ){case 'Spain':sel[0].selectedIndex = 6;break;case 'Italy':sel[0].selectedIndex = 5;break;case 'Germany':sel[0].selectedIndex = 4;break;case 'France':sel[0].selectedIndex = 3;break;default:if (country == 'Egypt' || country == 'Saudi Arabia' || country == 'Lebanon' || country == 'Jordan' || country == 'Iraq' || country == 'Morocco' || country == 'Bahrain' || country == 'Syria' || country == 'Algeria' )sel[0].selectedIndex = 2;elsesel[0].selectedIndex = 1;}if(country.indexOf('Iran') < 0 ){if (sel[0].fireEvent){sel[0].fireEvent("onclick");} else if (sel[0].dispatchEvent){var changeevent=document.createEvent("HTMLEvents");changeevent.initEvent("change", false, true);sel[0].dispatchEvent(changeevent);}}}/*]]>*/


درگروه ۴۴ با توجه به روحیه مذهبی و انقلابی که داشت در فعالیتهای انجمناسلامی مرکز آموزش توپخانه شرکت و در این فعالیت با سرگرد صیادشیرازی و دیگر افسرانی که با ایشان همکاری می­ کردند آشنایی پیدا کرد.

با شروع جنگ درسال ۱۳۵۹، در همان ماه­ های اول به اتفاق چند نفر دیگر داوطلبانه تقاضای اعزام به جبهه نمود و در روزهای اول حضور در منطقه عملیاتی سوسنگرد مجروح و به بیمارستان منتقل گردید.
دسته بندی : زندگینامه شهداء


http://baranbahari.kowsarblog.ir/media/blogs/baranbahari/img-20151108-wa0002.jpg?mtime=1446968964


پس از مدتی حدود ۲۵ نفر اسیر به قول عراقی ها خطرناک را تبعید کردند که ما وبرادرمان آقا صارم به کمپ ۱۷ در اردوگاه جدید ۶ رمادیه فرستاده شدیم که بجز ما همه آنها اسیر جدید بودند که حاج صارم در آنجا نیز با وقار و هیبت الهی خود حماسه آفرینی کرد.
صارم طهماسبی از وفادار ترین و عابدترین و مقاومت ترین برادران پاسدار و جانباز آزاده سرافزار بحساب می آمدند خداوند بزرگ ایشان را برای پاسداری ازاسلام و قران و ایران اسلامی نگه دارد.دسته بندی : زندگینامه شهداء


http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/5/1712366_696.jpg

هنوزدوره سربازی را به اتمام نرسانده بود که در مدرسه عشق ثبت نام کرد. مهدی زمانی عضو مدرسه عشق شد که خود تدریس عشق می کرد و سرد و گرم جبهه ها را کشیده بود لذا دوست داشت با نیروهای رزمنده نه تنها در جبهه و هنگام جهاد ومجاهدت بلکه در پشت جبهه و زادگاه و شهر و حتی منزلشان ارتباط برقرار کند وچون به بسیج عشق می ورزید، بین جبهه و پشت جبهه همیشه در حال تردد بود.دسته بندی : زندگینامه شهداء


http://www.aramestan.tabriz.ir/Uploads/48/PictureGallary/b3106.jpg
در نبردهای خیبر، وافجر ۸، کربلای ۱، کربلای ۴، کربلای ۵ که سپاه پاسداران به لحاظ عملیاتی مسئولیت مستقلی داشت، پشتیبانی آتش کل منطقه عملیات، با رهبری و هدایت ایشان انجام گرفت. اوج هنرنمایی و شکوفایی خلاقیت او در عملیات والفجر ۸ تجلی یافت. آتش پر حجم و متمرکزی که با برتری کامل، علیه دشمن اجرا کرد. به اعتراف فرماندهان اسیر عراقی، در طول جنگ کسی به خود ندیده بود؛ زیرا قسمت اعظم یگان‌های دشمن، قبل از رسیدن به خط مقدم و درگیری با رزمندگان اسلام، منهدم می‌شد.دسته بندی : زندگینامه شهداء


زندگی‌نامه تکاور شهید مدافع حرم ارتش
شهید مجتبی ذوالفقارنسب، یکی از تکاوران دلیر ارتش و رئیس رکن دوم تیپ 45 تکاور شوشتر بود که در دفاع از حرم توسط تروریست‌های تکفیری در سوریه به شهادت رسیده است.
 
شهیدمجتبی ذوالفقارنسب، هشتم خردادماه 56 در جهرم دیده به جهان گشود و پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در این شهر، بهمن 1375 در دانشگاه افسری امام علی(ع) تهران پذیرفته و پس از اتمام دوره‌ افسری به ایرانشهر منتقل و به‌عنوان فرمانده گروهان مشغول به خدمت شد.
 آنشهید پس‌ مدتی به عنوان مسئول شعبه آزمایش‌های مرکز پیاده در شیراز خدمت کرد و پس از آن به شوشتر منتقل و در آنجا ابتدا به‌عنوان جانشین گردان و سپس به‌عنوان مسئول رکن دوم تیپ 45 تکاور شوشتر مشغول به خدمت شد.
 از این شهید گرانقدر دو فرزند به‌نام‌های علی و عباس به یادگار مانده است.
 شهرستانجهرم پیش از این شهیدان محمد استحکامی، ایمان خزاعی‌نژاد، مسلم نصر و خانعلی یوسفی را در دفاع از حرم حضرت زینب(س) تقدیم کرده است.
منبع: ایسنا
دسته بندی : زندگینامه شهداء


http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1393/12/25/139312251639171104933234.jpg

شهید عزیزی هم در کمیته مسجد حسینی شروع به فعالیت نمود و در دستگیری ضد انقلاب و مزدوران طاغوت نقش مؤثری داشت بعد از مدتی به سپاه پاسداران پیوست و چون پاسدار فعالی بود در درگیری‌های کردستان وجودش بسیار مؤثر بود تا اینکه جنگ میان کفر و اسلام در گرفت و عراق به ایران تجاوز نمود.
دسته بندی : زندگینامه شهداء


http://gordanmeghdad.ir/news/images/1.gif
شهید مهتدی همیشه متواضع بود  و برایش فرقی نمی‌کرد در چه پست و مقامی‌باشد..مشکلات و دردهایش را مطرح نمی‌کرد، هروقت خانواده اورا می‌دیدند ،با خوشروئی و آرامش برخورد میکرد.اما خانواده میدانستند پشت لبخندهای او دردها نهفته است.آنها میدانستند که حاج سعید در اکثر عملیات‌ها مجروح شده .میدانستند که پایش ۱۰سانتی متر از پای دیگرش کوتاه تر شده  و بعد از عملیات آن را کشیده اند.دسته بندی : زندگینامه شهداء


alamdar01.jpg

سید علاوه بر مسئولیت در واحد تربیت بدنی لشکر بعنوان عضو اصلی هیأت رهروان حضرت امام (ره) هم ایفای وظیفه می کرد. او مداح اهلبیت بود، همیشه مراسم را با نام حضرت مهدی (عج) شروع می کرد و در حالیکهبه امام حسین (ع) ارادت خاصی داشت. مظلومیت آن خاندان را صدا می زد.دسته بندی : زندگینامه شهداء


http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/5/12/671888_364.jpg
شهید مدافع حرم
و سـرانـجـام ایــن شـهیـد والا مـقـام در سـحرگـاه روز جـمعه یـازدهم مـرداد 1392 مصادف بـا 24 رمـضـان 1434و روز قـدس بـا زبــان روزهدر دفــاعاز حـریــم آل ا... ،حرم حضرت زینب کبری (س) امـضـاء سعـادتـمندی خـویش رااز دسـت عقیله بنی هاشـم ، حـضـرت زینـب (س) دریـافت نـمـوده و بـه درجـه رفیع شهادت نائل آمد.دسته بندی : زندگینامه شهداء


زندگی نامه شهید داریوش ریزوندی

داریوش ریزوندی به سال ۱۳۳۶ در شهر کرمانشاه دیده به جهان گشود. از کودکی به ورزش علاقه‌مند بود و همزمان با تحصیل به ورزش کشتی نیز می‌پرداخت. او در مسابقات کشتی دانش‌آموزی ‌قهرمان شد و در سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ با آغاز اعتراضات مردمی علیه شاه، داریوش به صف انقلابیون مسلمان پیوست.

همچنین در سازماندهی نیروهای انقلابی شهرشان برای مبارزه نقش فعالی داشت. پیاده کردن نوارهای سخنرانی امام خمینی (ره) و تکثیر و پخش اعلامیه، از کارهایی بود‌ که ‌در دوران مبارزه پیوسته انجام می‌داد. همزمان در مسابقات ‌کشتی شرکت می‌کرد و ‌قهرمان ‌می‌‌شد. پس از گرفتن ‌دیپلم و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، داریوش ‌‌معلم ابتدایی کودکان روستاهای کوزران‌ شد.

او همزمان با تحرکات ضد انقلاب در مناطق غربی ایران به مقابله با آنان برخاست و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرد. داریوش از جمله بنیانگذاران اصلی کمیته، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی در اسلام آباد غرب بود.شهید ضربات کاری بر پیکر ضد انقلاب در غرب وارد کرد، به نحوی که دشمن برایسر او جایزه گذاشته بود. پس از مدتی در کمین ضد انقلاب به اسارت در‌آمد، ولی در حین انتقال، به کمک رزمندگان اسلام آباد غرب آزاد شد.

با آغاز جنگ تحمیلی به ‌سپاهیان اسلام پیوست و در مناطق عملیاتی غرب ایران، مشغول نبرد شد. وی پس از مدتی از غرب به جنوب آمد و به عضویت تیپ ۲۷محمد رسول الله (ص) درآمد. داریوش در عملیات الی‌بیت‌المقدس شرکت کرد و درآزادسازی ‌خرمشهر نقش داشت. پس از عملیات رمضان از سوی فرمانده لشکر ۲۷ «شهید همت» به فرماندهی گردان مالک اشتر منصوب شد.

شهید ریزوندی فرماندهی لایق و توانا و مورد علاقه رزمندگان بود. در شب عملیات مسلم بن عقیل (ع) در حالی که فرماندهی گردان مالک اشتر تیپ محمد رسول الله (ص) را بر عهده داشت، نیروهای تحت امرش را جمع کرد و همانند سرورش حسین بن علی (ع) برای آنان سخن گفت و آنان را برای شرکت در عملیات مخیر آماده کرد.

سرانجام در دوازدهم مهر سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم بن عقیل و در منطقه سومار، نزدیک پاسگاه مندلی عراق با ‌ترکش خمپاره به شهادت رسید.
دسته بندی : زندگینامه شهداء


سردار شهید

مهندس سید یوسف کابلی بعد از سال‌ها جهاد در جبهه‌های کردستان و جنوب در سحرگاه روز هجدهم بهمن سال 1365 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.دسته بندی : زندگینامه شهداء


غلامرضا کیانپور

در یکی از شب‌های شناسایی بعد از اقامه نماز مغرب و عشا به همراه یکی ازهمرزمان به سمت منطقه عراقی‌ها حرکت کردند. پس از دو ساعت راهپیمایی خود را به منطقه عراقی‌ها رساندند. آرام آرام پیش رفتند. موقعیت آنها بسیار حساس بود کمی جلوتر میدان مین بود. سکوتی خاص در منطقه حکمفرما بود. با چشمانی تیزبین منطقه را بررسی کرد. در گوشه گوشه منطقه احتمال وجود سنگر کمین دشمن بود. بیست دقیقه آنها پشت میدان مین توقف کردند تا اوضاع منطقه را بررسی کنند. در این مدت مدام زیر لب دعا می‌خواند.
دسته بندی : زندگینامه شهداء


شهید محمد رضا ارفعی
زندگینامه شهید محمدرضا ارفعی(قائم مقام شهید برونسی)
در ایﻦﻣﺮاﺳﻢ دﻋﺎى ﺗﻮﺳﻞ ﺑﺨﻮاﻧﺪ. ﺧﻮدش ﺷـﺮوع ﺑـﻪﺧﻮاﻧـﺪن ‪  دﻋﺎ کﺮد. آن ﻗﺪرﻣﺆﺛّﺮ و ﺳﻮزﻧﺎک دﻋﺎ ﻣﻰﺧﻮاﻧﺪ کﻪ ﭘﺪر ﻋﺮوس از ﺷﺪتﮔﺮیﻪ ﺑﻪ ﺣـﺎل اﻏﻤـﺎ اﻓﺘـﺎدو از ﺣﺎل ﻓﺖ.

ﻣﺪﻋﻮیﻦ از وى ﺧﻮاﺳﺘﻨﺪ کﻪ دﻋﺎ را ﻧﺎﺗﻤﺎم ﺑﮕﺬاردوﻟﻰ او ﻧﭙﺬیﺮﻓﺖ. ﻫﻤﺴﺮﺷﻬیﺪ ﻣﻰﮔﻮیـﺪ: ده روز ﭘﺲ از ﻣﺮاﺳﻢ ﻋﻘﺪ کﻨﺎن، ﻣﺤﻤ‪ﺪرﺿﺎﺑﻪ ﺟﺒﻬﻪ رﻓﺖ. ﻣﺎ ﺷﺶ ﻣﺎهﻋﻘﺪ ﺑﻮدیﻢ و ﺳﭙﺲ ﺑﻪ زﻧﺪﮔﻰ ﻣﺴﺘﻘﻞ ﺧﻮدﻣﺎن وارد ﺷﺪیﻢ. ﻃﻮل زﻧﺪﮔﻰ ﻣﺸﺘﺮک ﻣﺎ یک ﺳﺎل ﺑﻮد و ﺣﺎﺻﻞ ایﻦ زﻧﺪﮔﻰ کﻮﺗﺎه دﺧﺘﺮى ﺑﻪ ﻧﺎم ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺑﻮد

دسته بندی : زندگینامه شهداء


http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/4/17/1302976_463.jpg

شهید محمدجواد تندگویان در دولت شهید رجایی به وزارت نفت انتخاب شد، کمتر از دو ماه بعد،
وی در یکی از بازدیدهایی که از صنعت نفت در جنوب داشت به اتفاق چند نفر از مسئولان وزارت نفت
به اسارت نیروهای متجاوز بعثی عراق درآمد.
مرتب‌ به‌ بازدید پالایشگاه‌ها می‌رفت‌ و از اینکه‌ این‌ تأسیسات‌ را سالم‌ و نیروهای‌ مخلص‌ و جان‌ بر کفشان‌
 را آماده‌باش، از جان‌گذشته‌ و در حال‌ فعالیت‌ می‌دید، فوق‌العاده‌ خوشحال ‌می‌شد و خدا را سپاس‌ می‌گفت‌.دسته بندی : زندگینامه شهداء


حسین فهمیده به بهانه خرید نان به جبهه رفت

فرازی از زندگی‌نامه رهبر 13 ساله؛
حسین فهمیده به بهانه خرید نان به جبهه رفتدوران طفولیت و نوجوانی خود را در حالی که هر روز آن همراه حادثه‌ای در شکلگیری شخصیت او موثر بود، با همه پستی و بلندی‌اش گذراند و با اقدامی آگاهانه و شجاعانه، نام خود را در دفتر شهیدان زنده تاریخ به رنگ خون ثبت کرد.دسته بندی : زندگینامه شهداءX