معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
اسیر عراقی - بعثی

 «داشتیم اسرا را از خرمشهر خارج می‌کردیم. قایقمان برای آخرین اسیر جا نداشت. هر کاری کردیم که بتوانیم او را با خود ببریم جا نمی‌شد. جالب بود که در این گیرودار که چه تصمیمی بگیریم ناگهان اسیر خودش پیشنهاد کرد که مرا روی اسکله بگذارید و بروید. بعداً برگردید مرا با خود ببرید! قایقران ما که به عربی مسلط بود، زد زیر خنده و گفت این چه زرنگه! ماندن جایز نبود. دلم را به دریا زدم، اسیر را روی اسکله گذاشتم و به آن طرف آب رفتیم. پس از یکی دو ساعت مجددا ًبرگشتیم. باور نمی‌کنید اسیر روی اسکله خودش را با کمربند بسته بود. با تعجب گفتم چرا خودت را بستی؟ گفت: ترسیدم فرار کنم.»
چاپ اول این کتاب ارزشمند در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است. امیدواریم به همت ناشر چاپ دوم آن با قطعی بزرگ‌تر و کیفیتی بهتر و با جلدی شکیل‌تر صورت گیرد و با اطلاع‌رسانی بیشتر در دسترس تمام علاقه‌مندان قرار بگیرد
مجموعه خاطرات «بمباران»
مشرق نیوز
دسته ها : خاطرات
شنبه 7 4 1399 7:56 صبح
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 18 1 1398 2:41 بعد از ظهر
دسته ها : خاطرات
سه شنبه 9 11 1397 3:33 بعد از ظهر
صحرای کربلا در عملیات رمضان

من هم در آن دوره تنها به عشق امام راحل و دفاع از وطن تصمیم گرفتم به جبهه بروم. به همین دلیل چندین بار با سردبیر صحبت کردم که اگر خواستند کسی را به جبهه بفرستند، من را انتخاب کنند. آن زمان چون در لابراتوار کار می‌کردم دوربینی نداشتم. به هرحال سردبیر با رفتنم به جبهه موافقت کرد و دوربین آنالوگی در اختیارم گذاشت و قبل از رفتن، دوره‌های آموزشی لازم را گذراندم.
دسته ها : خاطرات
چهارشنبه 11 7 1397 7:13 بعد از ظهر
شهید علی کسایی در ۱۴ مرداد ماه ۱۳۳۴ مصادف با عید غدیرخم چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در شیراز به پایان رساند و در رشته ی زبان و ادبیات عرب در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شد.
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 19 6 1397 9:31 صبح
خاطرات شنیدنی خادم مزار شهدای گمنام/دلتان که گرفت سری به این مزارهای عشق بزنید
حالمیخواهم جایی را معرفی کنم که هم کسی باشد که به حرف هایت گوش دهد و هم جایی باشد که خلوتی کنی باخودت؛ یک جایی در دل کوهستان که قلبهای بسیاری رااسیر خود کرده است،" گلزار شهدای گمنام" _درمجموعه ائل داغی_ همانجا که خیلی‌ها دلشان در آنجا گیر کرده است؛ هر جا که از زمین و زمان خسته می‌شوندبه آنجا پناه می‌برند.
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 19 6 1397 9:10 صبح
سردار شهید «محمود کاوه»
آنقدر که برای داغ محمود می‌سوزم، برای برادر شهیدم که در اسارت زیر گوشافسر و بازجوی عراقی زد و بعد افسر کلت رو از کمرش کشید و تیر مستقیم تو سر برادرم زد نمی‌سوزم. شاید بگم برای برادر شهیدم، یک پنجمی که برای کاوه حسرت و آه می‌کشم دل نسوزانده‌ام. داغ محرومیت از دیدار محمود و آن نه گفتنو رفتن و دور شدن سال‌هاست که مرا می‌رنجاند وهر چه زمان بیشتر می‌گذرد هجوم بی‌امان غم‌ها هم بیشتر و بیشتر می‌شود.
دسته ها : خاطرات
شنبه 17 6 1397 11:46 صبح
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 7 5 1397 3:48 بعد از ظهر

دیروز، حسن روح‌الامین که او را به نقاشی‌هایش از وقایع صدر اسلام تا وقایع روز جهان اسلام می‌شناسیم، تصویری از تازه‌ترین اثرش را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد؛ شمایل شهیدی، لحظاتی پس از شهادت. روح‌الامین این اثر را به 11 شهید حادثه تروریستی مریوان تقدیم کرده و هشتگ زده: #شهید #مرزبان#مدافعان_وطن.

دسته ها : خاطرات
يکشنبه 7 5 1397 3:40 بعد از ظهر

شهیدصیاد شیرازی یکی از موثرترین افراد در ساعات اولیه دفاع از کشور، فرماندهیاین عملیات را بر عهده داشت. او با هدایت نیروی هوایی ارتش خیلی زود منافقین را تار و مار کرد و تا رسیدن قوای زمینی آنها را در کرمانشاه زمینگیر کرد.

دسته ها : خاطرات
يکشنبه 7 5 1397 3:36 بعد از ظهر
 حضور حاج محمدابراهیم همت، فرمانده لشکر27 در مراسم هفتم شهادت حاح عباس ورامینی
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 7 5 1397 3:34 بعد از ظهر
سردار شهید شعبان نصیری

از آن فرماندهانی نبود که خودش بایستد عقب و بگوید: «برید جلو» همیشه پیشرو بود. دل شیر داشت. بارها اتفاق افتاد که شرایط آن قدر وحشتناک بود کهاز هزار نفر نیرو یک نفر هم حاضر نمی‌شد جلو برود. آن وقت بود که خودش یک تنه می‌دوید در دل دشمن! و نیروها هاج و واج محو جرات و شجاعت او می‌شدند.
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 7 5 1397 3:28 بعد از ظهر

روایت شهید مکیان از روحانی شهید فاطمیون+فیلم

سال ۹۲ بود که روحانی متواضع و مبلغ علوم دینی افغانستانی، برای نخستین بار لباس رزمندگی به تن کرد و در قامت یک رزمنده مدافع حرم همراه با همرزمانش در لشکر فاطمیون برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) راهی سوریه شد.

دسته ها : خاطرات
يکشنبه 7 5 1397 3:19 بعد از ظهر
شهید بهشتی و سردار نیکخواه بهرامی
ایشان بسیار منظم، کم خواب و خوراک، بی‌آلایش و ساده زیست و در انجام قرارهای ملاقات سر وقت و در رعایت نظام بسیار پایبند بودند، به نحوی که تأخیر بیش از پنج دقیقه در قرارهای مشخص را در کمال ادب و خشوع لغو و به قرارهای بعدی می‌پرداختند.
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 10 4 1397 11:59 صبح
بعد از سقوط منطقۀ فاو عراق صدام با بکارگیری تاکتیکی جنگی «دفاع متحرک» در پی به دست گرفتن ابتکار عمل جنگ بود. در همین راستا شهر مهران و ارتفاعات اطراف آن را اشغال کرد. مهران قرار بود مهریة فاو باشد تا ایران مجبور به عقب‌نشینی از فتوحات والفجر  بشود. رزمنده‌های ایران در عملیات کربلای 1 با اقتدار این شهر را آزاد نمودند. – کربلای یک در نهمین روز تیرماه 1365 با رمز یا ابوالفضل العباس(ع) ادرکنی آغاز شد – مهران در 100 کیلومتری جنوبغربی ایلام قرار دارد.
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 10 4 1397 11:55 صبح
X