معرفی وبلاگ
نام:ابوالفضل جعفري.محل تولد:گلپايگان. ************************** به یاد استاد اخلاق و عرفان،برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی.روحش شاد و با سالار شهیدان محشور باشه . انشاءالله ************************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده.و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان ختم به شهادت گردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
Image result for محمود عقیقی


شادروان حجت الاسلام حاج محمود عقیقی
شنبه 24 8 1399 4:40 بعد از ظهر

سید محمدباقر شهیدى گلپایگانى، فرزند سید هاشم، در سال 1318ق، در گلپایگان به دنیا آمد. مقدمات را نزد اساتید آن شهر فراگرفت، آن‌گاه به نجف مهاجرت کرد و سطوح را نزد علماى بزرگ آن شهر، همچون آیت‌الله مشکینى آموخت، سپس به سامرا رفت و از محضر آیت‌الله میرزا عبدالهادى شیرازى استفاده نمود. در 1342ق، پس از درگذشت پدرش، به مولدش بازگشت، سپس به اصفهان رفت و نزد بزرگانى چون آیت‌الله سید محمدصادق تلمذ کرد.

در 1345، دوباره به نجف بازگشت و از محضر آیت‌الله آقا ضیاءالدین عراقى و آیت‌الله اصفهانى و آیت‌الله نایینى و آیت‌الله آقا سید ابوتراب خوانسارى استفاده‌ها نمود. وى سفرى به هندوچین (برمه) نمود و در آنجا به تبلیغ احکام اسلامى پرداخت، سپس به ایران بازگشت. مدتى در اراک به انجام وظایف دینى مشغول بود.

پس از سفرى به عتبات، به تهران آمد و به انجام وظایف دینى پرداخت. وى به همراه عده‌اى از علما و خطبا، در 1376ق، در کنگره چهاردهمین قرن ولادت امیرالمؤمنین(ع) در کراچى پاکستان شرکت کرد.

آثار:

1. «درد و درمان»، ترجمه کتاب «الأمراض الاجتماعیة و علاجها»؛

2. «راهنماى سعادت»، ترجمه کتاب «کشف المحجة»؛

3. کتاب «نسیم الصباح»، ترجمه و شرح «دعاى صباح»؛

4. کتاب «ادعیة و تهلیلات من الآیات البینات».

منابع مقاله :کتاب اثرآفرینان، ج 3، ص 359.

منبع: مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

دوشنبه 28 7 1399 2:46 بعد از ظهر

حضرت آیت الله شیخ محمد تقی گلپایگانی عالم دینی، فقیه، حکیم، طبیب، فیلسوف، مجتهد، عارف و زاهد. در 1258 ق به نجف رفت و در محضر بزرگان نجف تلمذ و مشغول به تحصیل شد.  تولد : حضرت آیت الله شیخ محمد تقی گلپایگانی در گلپایگان به دنیا آمد.تحصیلات : عالم دینی، فقیه، حکیم، طبیب، فیلسوف، مجتهد، عارف و زاهد. در 1258 ق به نجف رفت و در محضر بزرگان نجف تلمذ و مشغول به تحصیل شد.اساتید ایشان عبارتند از:1. شیخ محمد حسن نجفی، صاحب «جواهر»،2. شیخ علی کاشف الغطاء،3. سید ابراهیم قزوینی،4. شیخ مرتضی انصاری،4. محمد حسین بروجردی. استاد برتر : در زمان خودش، در نجف، کسی در حکمت و رشته های متنوع آن، برتر از او نبود. وی استاد صاحب «التکمله» در علم الهی است. آثار :او کتاب های بسیاری در حکمت، طب و فقه تصنیف کرد. از جمله آثارش:1. شرح «اصول الکافی»؛2. شرح «الرسالة الذهبیة»؛3. منتخب «احیاء العلوم»؛4. منتخب «امل الآمل»؛5. منتخب «جامع السعادات»؛6. منتخب «شرح الهدایة»؛7. منتخب کتاب «السماء و العالم»؛8. منتخب «الکشکول»؛9. منتخب «الملل و النحل»؛10. مختصر «مسکن الشجون»؛11. رساله ای در علم کلام؛12. رساله در علم کیمیا؛13. «حاشیه»، در طب. رحلت :زندگی زاهدانه ای داشت و در یکی حجره های فوقانی حرم حضرت علی علیه السّلام زندگی می کردو تا آخر عمر ازدواج نکرد. بر اثر طاعون در سال ۱۲۹۸ هجری قمری در نجف اشرف فوت کرد و درهمان جا به خاک سپرده شد.


دوشنبه 21 7 1399 1:16 بعد از ظهر

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن صافی، فرزند آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی و از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم به تشریح ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله العظمی علی صافی (ره) پرداختسلام والمسلمین محمد حسن صافی، فرزند آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی و از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم به تشریح ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله العظمی علی صافی (ره) پرداخت

 

يکشنبه 26 5 1399 3:41 بعد از ظهر
الشیخ البهائی والسید میرداماد وإجابتهما الحکیمة على الشاه الصفوی ...

محمد حسین ابن آیت الله سید محمد علی ال ابراهیم مرتضی بن امام موسی الکاظم (ع) متولد 1337 هـ ق و متوفی 29 جمادی الاولی 1379 هـ ق مدفن در قبرستان نو قم مصادف با 10 دیماه 1338 شمسی مقدمات و قسمتی از سطوح را نزد والد فقیه آیت الله سید ابراهیم و عموها آیت الله العظمی سید محمد علی صاحب و شارح بدایع الافکار در اصول آیت الله العظمی میرزا حبیب الله رشتی قدس سره و آیت الله سید جعفر حجازی و آیت الله سید محمد و آیت الله العظمی سید جمال الدین گلپایگانی قدس سره و سطوح عالیه را در گلپایگان و اصفهان در سالهای 1320 به پایان رسانید 

شنبه 25 5 1399 12:24 صبح
شیخ ملا محمدجواد صافی گلپایگانی  نام پدر: ملاعباس  

  تولد و وفات: (۱۲۸۸ -۱۳۶۸) قمری       محل تولد: گلپایگان 

شهرت علمی و فرهنگی: عالم،‌ فقیه، ادیب و شاعر 

در گلپایگان نشو و نمو یافت. در حدود ۱۳۰۵ ق به اصفهان رفت و در محضر درس حکیم معروف ، میرزاجهانگیرخان قشقایی ، و میرزا بدیع درب امامی و میرزامحمدعلی تویسرکانی و سیدمحمدباقر   درچه‌ای و آقا نجفی‌اصفهانی و بردران او ، آقا نورالله و ثقهٔالاسلام ،  حاضر شد و حدود ده سال در آن شهر به کسب علم پرداخت. او همچنین در تهران نزد شیخ فضل‌الله‌ نوری تلمذ کرد.

 در ۱۳۱۶ ق به گلپایگان بازگشت و به تدریس و تصنیف و سایر امور دینی پرداخت. وی در قم مدفون است. از آثار منظوم و منثور وی: "گنجینۀ گهر" یا سخنان پیغمبر (ص) ، شعر؛ "گنج‌ عرفان" یا سخنان امیرمؤمنان (ع)؛ "مصباح الفلاح و مفتاح النجاح"؛ "نفایس‌العرفان"؛ "دیوان" شعر ، حدود پانزده هزار بیت؛ "صافی‌نامه" یا "فیض ایزدی" ، در پاسخ احمدی؛ "بشارت میلادیه"؛ "اشعارشیوا" ، در رد باب و بها؛ "گنج دانش" ، پندنامه ، شعر.
 

شنبه 11 5 1399 8:22 صبح


توهین به علما کفر است | | اصلاح نت

میرزا رضا گلپایگانی

تولد و وفات: ( ... - ۱۲۸۰) قمری

شهرت علمی و فرهنگی: عالم دینی و مرجع
او پدر میرزا هدایت‌الله گلپایگانی و از معاصران میرزا زین‌العابدین گلپایگانی بود. او در زادگاهش مرجع امور دینی مردم و دارای نفوذ بود. از آثارش: شرح بر منظوم بر "الدرهٔ" سید مهدی بحرالعلوم ، در فقه ، می‌باشد.
چهارشنبه 8 5 1399 10:13 صبح
يکشنبه 27 5 1398 12:7 صبح

حجت‌الاسلام سعید فخرزاده در مرداد 1342 به دنیا آمد. پدرش، محمدرضا نام داشت و نسل‌اندرنسل اهل گلپایگان هستند. او به استخدام شهربانی درآمده، در خوزستان مشغول بود. مدتی هم در اداره آگاهی خدمت می‌کرد تا اینکه بعد از انقلاب اسلامی (1357ش)، به اداره راهنمایی و رانندگی انتقال یافت و از همان یگان نظامی بازنشسته شد.
سه شنبه 15 5 1398 12:32 صبح
سه شنبه 8 5 1398 12:7 صبح

زندگی نامه آیت الله سید محمد محمودی گلپایگانی

امام جماعت مسجد الزهراء(س):

آیت الله سید محمد محمودی گلپایگانی در تاریخ هشتم بهمن ۱۳۲۱ هجری شمسی در گلپایگان متولد شد.

چهارشنبه 26 4 1398 1:5 بعد از ظهر


نام پدر: علی اکبر / تاریخ تولد: ۱۳۴۰ / محل تولد: گلپایگان / دوره نمایندگی: پنجم، هفتم و هشتم / مدرک حوزوی: سطح ۴ / سال ورود به حوزه: ۱۳۶۲ / سنوات درس خارج: ۱۵ سال

اساتید: آیات عظام فاضل لنکرانی، سبحانی، مکارم شیرازی، وحیدخراسانی

مدرک غیر حوزوی: دیپلم / سابقه تدریس: تاریخ تحلیلی صدر اسلام، تاریخ تمدن، اخلاق، تفسیر قران / سوابق اجرایی: معاونت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد قم، مسئولیت اداره اعزام و اردوها، مسئولیت آزمون ها و پایان نامه ها در دانشگاه معارف اسلامی / سوابق جبهه: ۶ ماه  / تالیفات: حدود ۱۰ مقاله که چاپ نشده است

سه شنبه 5 4 1397 4:45 بعد از ظهر
نتیجه تصویری برای مرحوم حجت‌الاسلام شیخ محمدجعفر ثمری
حجتالاسلام والمسلمین ثمری از ابتدای کار خود پا به عرصه سیاست نهاد و با ایراد سخنرانیها بر علیه طاغوت که به رهبری امام خمینی(ره) آغاز شده بود پرداخت و از جمله روحانیونی بودند که در سال ۱۳۴۱ در مدرسه فیضیه حضور داشتند خدمات ایشان در شهرستان شهریار بسیار چشمگیر بود.
سه شنبه 14 1 1397 12:47 صبح
عبدالله فروغی نژاد محل تولد : گلپایگان شهرت تابعیت : ایران تاریخ تولد : 1350/1/1 زندگینامه علمی اینجانب عبداله فروغی نژاد به ش ش 61 صادره از گلپایگان متولد سال 1350، پساز اخذ مدرک سیکل در سال تحصیلی 1365 وارد حوزه عملیه گلپایگان شدم. پس ازگذراندن بخشی از سطح حوزه در سال تحصیلی 1370 وارد حوزه علمیه ولی عصر(عج)شهرستان خوانسار شدم و دروس لمعه و اصول، رسائل و مکاسب و کفایتین را تا سال 1376 به اتمام رساندم. سال 1376 وارد حوزه علمیه قم شدم و در درس خارج فقه حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی شرکت نمودم و تا هم اکنون توفیق حضور محضر ایشان را دارم. در سال تحصیلی 1383-1382 در درس خارج فقه آیة الله جوادی آملی و آیة الله نوری همدانی نیز شرکت داشتم. و همچنین درس خارجاصول را در محضر آیة الله جعفر سبحانی از سال 1376 تا سال 1383 شرکت نمودم. در سال تحصیلی 1379 با قبولی در سطح 2 مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآناشتغال به این رشته تحصیلی پیدا نمودم تا در سال 1382 مقطع کارشناسی آن بهپایان رسید. و هم اکنون در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستم که در ترمپایانی آن هستم. در باب تدریس، در سالهای 1368و1369 که مشغول خواندن سیوطیو معالم بودم. درسهای ادبیات عرب، عوامل فی النحو و هدایه و صمدیه را در حوزه علمیه گلپایگان تدریس داشتم. و در حوزه علمیه خوانسار نیز سالهای 1376-1375 به مدت دو سال. ادبیات عرب: هدایه، صمدیه، صرف ساده و مبادی تدریس داشتم. در زمینه تبلیغ نیز خداوند توفیق مرحمت نمود تا از سال 1370 به تبلیغ معارف دین بپردازم و بحمداله تاکنون این توفیق را داشتم تا در فصلهای تبلیغی، ماه مبارک رمضان، دهه محرم، دهه صفر و ایام فاطمیه را در اقصی نقاط میهن عزیزمان به تبلیغ و بیان معارف دین پرداخته که امیدوارم اینتوفیق از طرف حضرت حق جل جلاله و عنایت خاص ولی عصر(عج) ادامه داشته باشد.از سال 1379 تا اکنون توفیق تحقیق و پژوهش در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوماسلامی داشتم کاری که در سالهای 1380 الی 1383 با کمک برادران بزرگوار دیگر مخصوصاً مسئول محترم پروژه حضرت حجةالاسلام ابن الرضا صورت گرفت کار تقطیع و فایل سازی و نمایه موضوعی پیرامون کتاب شریف الغدیر یادگار علامه امینی رحمة الله علیه بود و هم اکنون در حال تنظیم و تدوین درختواره الغدیرهستم که امید است به زودی جامعه بزرگ اسلام از این کار نو و جدید بهره مندشوند.
راسخون
سه شنبه 14 1 1397 11:17 صبح

زندگی نامه

اینجانب سید حسن بطحایی در سال 1343 در شهر گوگد گلپایگان متولد شدم و با اخذ مدرک دیپلم برای تحصیل علوم اسلامی در سال 1362 به قم هجرت و سطوح عالی حوزه را در سال 1371 به پایان رساندم و از اساتید بزرگواری از جمله حضرات آیات دوزدوزانی ,نکونام,پایانی,استادی ,قدیری ,وجدانی فخر ,اعتمادی فیض بردم.

برای آشنایی با مباحث کلامی و فلسفی در رشته تخصصی کلام اسلامی موسسه تعلیماتی

امام صادق ع  تحت اشراف حضرت آیة الله سبحانی شرکت نموده و پس از اتمام دوره و دفاع ازرساله علمی در سال 1385 موفق به اخذ مدرک سطح 4 حوزوی ,دکتری شدم همزمان در درس خارج فقه و اصول حضرات آیات سبحانی ,مکارم شیرازی,فاضل لنکرانی , وحید خراسانی و در درس تفسیر آیت الله جوادی آملی و شرح منظومه آیت الله ممدوحی و انصاری شیرازی شرکت وباحث حکمت را فرا گرفتم و هم اکنون به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور تدرس در مقاطع کارشناسی و ارشد و

دکتری تدریس میکنم

سه شنبه 14 1 1397 11:1 صبح
X