معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/5/26/1436269_861.jpg

اسرا در دانشگاه اسارت به اشکال مختلف با مسئولین نظام مکاتبه می کردند و با کنایه، اشاره ضرب المثل وضعیت خود را بیان می کردند.
دسته ها : با اسراء
شنبه 28 9 1394 3:10 بعد از ظهر
http://mfpa.ir/sites/default/files/styles/node_image/public/image/azadeh/3_50.gif?itok=m1rIdLC_

صبح روز سی ام آبان ماه ۶۹، آخرین روز اسارت بود. عراقی ها در آسایشگاه را باز کردند و یکی یکی بچه ها را بیرون بردند. اتوبوس ها آمده بودند. بچه ها به صف شدند و سر ستون، یک سرباز با یک ماشین ریش تراش شروع کرد به تراشیدن ریش بچه ها.
دسته ها : با اسراء
شنبه 28 9 1394 3:2 بعد از ظهر
http://media.jamnews.ir/Editor/13940618000112_PhotoL.jpg
برای دستیابی به محلی که بتوان خاک حاصل از حفاری را در آن پنهان کرد، بایدبه سوی یک مخزن فاضلاب که هر روز تخلیه می شد، حرکت می کردیم. به همین خاطر، حفاری به طرف مخزن مورد نظر ادامه یافت. چون مسیر تونل انحرافی از کانال فاضلاب می گذشت، کار زیادی نمی خواست و به سادگی راه وصول به مخزن بهدست آمد. سپس حرکت باید از محل ریزش، به طرف نزدیک ترین آسایشگاه دربند ۲ ادامه می یافت. مسافت حدود ۴۵ متری بود که باید به دقت کنده می شد و خاک حاصل از حفاری، از مسیر انحرافی به درون مخازن هدایت می شد.
دسته ها : با اسراء
شنبه 28 9 1394 2:58 بعد از ظهر
سالروز لبیک تاریخی رانندگان و کامیونداران به فرمان امام خمینی(ره)

26 آذرماه؛
سالروز لبیک تاریخی رانندگان و کامیونداران به فرمان امام خمینی(ره)
روز 26 آذرماه در تقویم کشور به نام روز حمل و نقل نام گذاری شده است، روزیکه رانندگان و کامیونداران در لبیک به فرمان امام برای تخلیه ی بار کشتی ها از بنادر کشور راهی جنوب می شوند.
دسته ها : خاطرات
شنبه 28 9 1394 2:54 بعد از ظهر
حنابندان مادر برای فرزند شهیدش +عکس
جنازه علی‌اصغر برای آخرین شب وارد خانه شد، رخت‌خواب دامادی برایش پهن کرد، حنابندان گرفت و فردا صبح هم او را به غسال‌خانه برد.
پای صحبت‎های رزمندگان و خانواده‎های شهدا که می‌نشینی، خاطرات تلخ و شیرینی را بیان می‌کنند که می‎توان از این خاطرات منشوری از سیره شهدا به نسل جدید و آینده ارائه کرد، آنها که چه از کودکی و چه در دوران رزمندگی با شهید مأنوس بودند، می‌توانند بهترین راوی در معرفی شهیدشان باشند.
دسته ها : خاطرات
شنبه 28 9 1394 2:26 بعد از ظهر
راز محبوبیت "فرمانده سپاه قدس" چیست؟

"سردار قاسم سلیمانی" به سه دلیل بسیار محبوب است.
سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس در منطقه غرب آسیا با کمک‌های مستشاری خودتوانسته کشورهای عراق و سوریه را از گسترش تروریسم نجات دهد. 

رسانههای خارجی معتقدند که عامل پیروزی بر داعش در منطقه غرب آسیا فرمانده سپاهقدس بوده و در این زمینه استفاده از تجربیات سردار "قاسم سلیمانی" حائز اهمیت است.
یکیدیگر از دلایلی که عامل و باعث محبوبیت فرمانده سپاه قدس شده این که او بههیچ طیف و جناحی تعلق ندارد و کشور خود را به عنوان معیار قبول داشته و دراین راستا حرکت می‌کند و مردم با توجه به این که می‌بینند هیچ موضع‌گیری خاصی از فرمانده سپاه قدس در حوزه سیاسی و جناحی دیده نمی‌شود؛ لذا به شخصیت او احترام می گذارند.
دسته ها : روشنگری
شنبه 28 9 1394 9:37 صبح

آقا سید حسن، این روزها برخی چهره های سیاسی و روزنامه های حزبی، شما را بهعنوان تنها یادگار خمینی در رسانه ها و سخنرانی هایشان برجسته می کنند. اینها البته همان هایی هستند که این روزها دشمنان خونی اماممان را هم بزک می کنند تا دشمنی دشمنان خمینی از یاد مردم برود و سوگمندانه اینها البته همان هایی هستند که وقتی دشمنان دیرینه خمینی، دیگر فرزندان امام را در لبنان، عراق، نیجریه، آذربایجان، سوریه ، بحرین، فلسطین و ... به خاک و خونمی کشند، ساکتند.
دسته ها : روشنگری
شنبه 28 9 1394 9:34 صبح
http://golestanblog.ir/wp-content/uploads/2015/11/12-29.jpg

«نه حرف حق را میپذیرند، نه حقّ ملّتها را میپذیرند؛ حق‌ناپذیرِ مطلق. درمباحثات جهانی بسیار اتّفاق می‌افتد یک حرف حقّی زده میشود، آمریکا به دلیلی نمیپذیرد؛ با انواع شیوه‌ها حرف حق را رد میکنند، زیر بار حق نمیروند. حالا یک نمونه‌اش مسائل امروز ما است که مربوط به فعّالیّتهای هسته‌ای و صنایع هسته‌ای است؛ حرف حقّی وجود دارد؛ اگر چنانچه انسانی اهل حق باشد، اهل استدلال باشد، اهل منطق باشد، باید وقتی در مقابل استدلال قرار گرفت، تسلیم بشود، امّا استکبار تسلیم نمیشود؛ حرف حق را میشنود، زیر بار حق نمیرود؛ این یکی از خصوصیّات او است.»[۱۱]
اگر با این زاویه به چالشی که بر سر حقوق هسته‌ای ایران با استکبار جهانیدرگرفته بنگریم اساساً فهم و درک مسئله به صورت کامل‌تر و حقیقی‌تر اتفاق می‌افتد. در واقع گزاره‌ی «هسته‌ای بهانه است» که پیش از این از سوی رهبری مطرح شده بود در پرتو چنین نگاهی قابل فهم است:
دسته ها : روشنگری
پنج شنبه 26 9 1394 1:24 بعد از ظهر
 خطراتِ خاطرات امام

اگر غیر از این باشد، آسیب‌شناسی امام خواندنی است: «آن‌ها [غربی‌ها و شرقی‌ها] به کره مریخ هم بروند و به کهکشان‌ها راه یابند باز از سعادت و فضایل اخلاقی و تعالی روانی عاجزند و قادر نیستند مشکلات اجتماعی خود را حلکنند؛ چون مشکلات اجتماعی و بدبختی‌های آن‌ها، محتاج راه‌حل‌های اعتقادی واخلاقی است و کسب قدرت مادی یا ثروت و تسخیر فضا از عهده حل آن برنمی‌آید.ثروت و قدرت مادی و تسخیر فضا احتیاج به ایمان و اعتقاد و اخلاق اسلامی دارد تا تکمیل و متعادل شود و در خدمت انسان قرار گیرد، نه اینکه بلای جان انسان بشود.» (2)
نقطه کانونی منظومه فکری امام، متمرکز بر «مَا أَنزَلَ اللّهُ» و حرف دیناست.
دسته ها : امام دلها
پنج شنبه 26 9 1394 1:19 بعد از ظهر
تندگویان به تاریخ پیوست(3)
وقتی ازسفرمشهد بازگشتیم،جواد به فوریت مسأله مسافرت مجدد به آبادان را مطرح کرد ومن باز هم اصرار کردم، اما او نپذیرفت و افزود که راه آبادان در سفر قبل بسته بوده است.پاسخ دادم من به اهواز می‌آیم، اگر راه آبادان باز بود، فاصله اهواز- آبادان دو ساعت بیشتر نیست، پس به آبادان می‌روم و زودتربرمی‌گردم و اگر راه باز نبود، برای بازدید از تأسیسات گاز به طرف آغاجاریمی‌روم. جواد این مرتبه سکوت کرد. فردا (هشتم آبان ماه 1359) صبح زود که به ستاد آمدم، جواد مشغول صرف صبحانه بود.خیلی زود خداحافظی و حرکت کرد. جواد با چند نفر از دوستان رفت و ما به اتفاق چند تن از دوستان دیگر – دیرتر- حرکت کردیم. وقتی به فرودگاه رسیدیم، هواپیمای حامل آن ها تازه از زمین برخاسته بود. هواپیمایی که بعداً ما را تا نزدیکی دزفول برد رفت،اما به خاطر شرایط جنگی به اصفهان بازگشت و بعد از چند ساعت توقف،مجدداً راهی اهواز شد. فرودگاه اهوازبا آن چه قبلاً دیده بودم کاملاً متفاوت بود، خرابیهای جنگ کاملاً در آن آشکار بود،درچهره ها فشارجنگ دیده می‌شد. نزدیک غروب، به ستاد شرکت نفت در اهواز رسیدیم.ازقیافه همه خستگی ناشی ازفشارهای جنگ خوانده می‌شد
پنج شنبه 26 9 1394 1:13 بعد از ظهر
تندگویان به تاریخ پیوست(2)

ستاد شلوغ بود، همه می‌آمدند، روحیه ها عالی بود.درعین رعایت حداکثر مسائل ایمنی و امنیتی، هرکس وظیفه خود می‌دانست تا به این جمع بپیوندد وبه نوعی به آن ها کمک کند؛ حتی اگر پیشنهادهایش از نظر فکری چندان کارساز نباشد. حضور هر فردی به تنهایی به روحیه جمع می‌افزود، ستاد خانه دوم همه شده بود.من در تمامی‌عمرم، این همه صمیمیت و یکدلی از جمع کثیری ندیده‌ام که در حالی که وظایف اداری خود را انجام می‌دهند، خالصانه چنین علاقه‌ای در تلاش مشترک سهیم شوند. دراین میان، نقش جواد از همه بیشتر بود. گرچه از نظر سمت بالاترین بود، اما در کمال تواضع کار می‌کرد. هیچ کس در او احساس غرور نمی‌کرد. تبسم از لبان جواد محو نمی‌شد و او بالاترین منبع حرارت و گرمی‌بهجمع ستاد بود، گرچه تمامی افراد با عشق و شور و احساس، خود منبع گرمی ‌بودند، اما او خیلی در‌گروه می‌درخشید. ذره‌ای بیم در هیچ کس مشاهده نمی‌شد. این همه خطر، این همه دشواری و این همه شور، به راستی جای شگفتی داشت.
پنج شنبه 26 9 1394 1:11 بعد از ظهر

با تصدی مسؤولیت جدید، به زودی دریافتم که مشکلات بیش از آن است که حتی بتوان تصورش را هم کرد. وقتی که مدیران نمی‌توانستند مدیریت خود را اعمال کنند و هر دسته و هرگروهی، هرروز کارخانه، اداره، کارگاه یاجایی را به تعطیلی می کشاندند، به زحمت بسیار فقط می‌شد عملیات کارگاه های فعال موجود را در کمترین حد ممکن ادامه داد،آن هم با این توجیه که اگر این کارخانه یا کارگاه یا پالایشگاهی تعطیل شود،همه مردم و من جمله خود کارکنان اعتصابی نیز متضرر خواهند شد.اما درمورد طرح ها و پروژه ها این استدلال به کارنمی‌آمد که هیچ، دست هایی نیزازآستین ها بیرون آمده بود تا پروژه ها را متوقف سازد.حتی توجیه اقتصادی و اجتماعی پروژه ها زیر سؤال رفته بود و بی نیاز ازگفتن است که بزرگ ترین پروژه های مملکت – چه ازنظر مالی و چه از نظرابعاد مشکلات فنی و نیز تعداد کارگران شاغل–پروژه های وزارت نفت بود. در هر یک از پروژه های بزرگ، چند هزار کارگر مشغول بودند که غالباً از طریق پیمانکاری های خارجی به کار گرفته شده بودند

پنج شنبه 26 9 1394 1:9 بعد از ظهر
پرونده اعزامم به جبهه در آتش سوزی از بین رفت/ برای رفتن به سوریه و کربلا داوطلب هستم

درد و دل‌های یک سفید پوش دوران دفاع مقدس؛
پرونده اعزامم به جبهه در آتش سوزی از بین رفت
فرهناز شفیعی ثابت، پرستار دوران دفاع مقدس گفت: مدتی پیش به بهداشت و درمان مراجعه کردم تا بتوانم مدارک اعزامم را بگیرم تا برای درصد جانبازی اقدام کنند که متاسفانه اعلام کردند که بر اثر آتش سوزی مدارک سوخته است.
دسته ها : خاطرات
پنج شنبه 26 9 1394 1:1 بعد از ظهر
http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/b8OFkdYLYTuVDFCkcfqzsrBbItCp4K6dRHOop-QkUb8DzOBw8YYe7Q/s/w535/
محمدکاظم انبارلویی
آیا رفسنجانی سرنوشت منتظری را پیدا خواهدکرد؟
ابهام و ایهام باعث شده خدمات هاشمی رفسنجانی به انقلاب زیر سؤال رود و دلسوزان انقلاب نگران شوند که او سرنوشتی همانند سرنوشت منتظری پیدا کند. علت اقبال رسانه‌های دشمن از نوع مصاحبه‌های اخیر این نگرانی را تشدید می‌کند.
دسته ها : روشنگری
پنج شنبه 26 9 1394 12:58 صبح
پای راهپیمایان اربعین روی پرچم آمریکاست!
از نجف تا کربلا؛
پای راهپیمایان اربعین روی پرچم آمریکاست!
اسلام سیاسیِ اباعبدالله چگونه اسلامی بود؟ و حسین (ع) به عنوان مرکز توجه عظیم‌ترین اجتماع انسانی تاریخ بشر در راهپیمایی اربعین، واقعاً که بود و چه می‌خواست؟
دسته ها : حدیث نفس
پنج شنبه 26 9 1394 12:53 صبح
X