معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

شب شهادتم، شب دامادیم است؛ نقل و شیرینی بدهید

فرازی ازوصیت‌نامه شهید داریوش ریزوندی

… از شما خانواده‌ام می‌خواهم و به شما وصیت می‌کنم که با شنیدن خبر شهادت من به دوستان و آشنایان تبریک بگویید. به آن‌ها بگویید که جان من هدیه‌ای برای امام امت خمینی بت‌شکن و راه خداست. بگویید فقط برای خداوند متعال و برای دین اسلام به جهاد رفته و شربت شهادت نوشیده است. امیدوارم کهبه من هیچ وقت ناکام نگویید، چون در ‌‌نهایت کامم را گرفتم که بهترین نعمت‌هاست. امروز من در راه جاودانه‌ای گام نهاده‌ام که انتهای آن حکومت مستضعفان بر جهان است. راه و حرکت ما از امروز و یا چند روز پیش آغاز نشده،بلکه از اول تاریخ و داستان هابیل و قابیل شروع شده و با پایان جنگ اتمام نمی‌گیرد، بلکه تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد داشت. به شما وصیت می‌کنم که بعد از شهادت من، سیاه نپوشید و گریه نکنید. چون شب دامادیم است.خوب می‌دانید که قلب و روحم همیشه پیش معبودی بود که از همه کس به ما نزدیک‌تر است.چهارشنبه 30 10 1394 2:28 بعد از ظهر
زندگی نامه شهید داریوش ریزوندی

داریوش ریزوندی به سال ۱۳۳۶ در شهر کرمانشاه دیده به جهان گشود. از کودکی به ورزش علاقه‌مند بود و همزمان با تحصیل به ورزش کشتی نیز می‌پرداخت. او در مسابقات کشتی دانش‌آموزی ‌قهرمان شد و در سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ با آغاز اعتراضات مردمی علیه شاه، داریوش به صف انقلابیون مسلمان پیوست.

همچنین در سازماندهی نیروهای انقلابی شهرشان برای مبارزه نقش فعالی داشت. پیاده کردن نوارهای سخنرانی امام خمینی (ره) و تکثیر و پخش اعلامیه، از کارهایی بود‌ که ‌در دوران مبارزه پیوسته انجام می‌داد. همزمان در مسابقات ‌کشتی شرکت می‌کرد و ‌قهرمان ‌می‌‌شد. پس از گرفتن ‌دیپلم و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، داریوش ‌‌معلم ابتدایی کودکان روستاهای کوزران‌ شد.

او همزمان با تحرکات ضد انقلاب در مناطق غربی ایران به مقابله با آنان برخاست و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرد. داریوش از جمله بنیانگذاران اصلی کمیته، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی در اسلام آباد غرب بود.شهید ضربات کاری بر پیکر ضد انقلاب در غرب وارد کرد، به نحوی که دشمن برایسر او جایزه گذاشته بود. پس از مدتی در کمین ضد انقلاب به اسارت در‌آمد، ولی در حین انتقال، به کمک رزمندگان اسلام آباد غرب آزاد شد.

با آغاز جنگ تحمیلی به ‌سپاهیان اسلام پیوست و در مناطق عملیاتی غرب ایران، مشغول نبرد شد. وی پس از مدتی از غرب به جنوب آمد و به عضویت تیپ ۲۷محمد رسول الله (ص) درآمد. داریوش در عملیات الی‌بیت‌المقدس شرکت کرد و درآزادسازی ‌خرمشهر نقش داشت. پس از عملیات رمضان از سوی فرمانده لشکر ۲۷ «شهید همت» به فرماندهی گردان مالک اشتر منصوب شد.

شهید ریزوندی فرماندهی لایق و توانا و مورد علاقه رزمندگان بود. در شب عملیات مسلم بن عقیل (ع) در حالی که فرماندهی گردان مالک اشتر تیپ محمد رسول الله (ص) را بر عهده داشت، نیروهای تحت امرش را جمع کرد و همانند سرورش حسین بن علی (ع) برای آنان سخن گفت و آنان را برای شرکت در عملیات مخیر آماده کرد.

سرانجام در دوازدهم مهر سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم بن عقیل و در منطقه سومار، نزدیک پاسگاه مندلی عراق با ‌ترکش خمپاره به شهادت رسید.

چهارشنبه 30 10 1394 2:24 بعد از ظهر
شهیدی که مالک اشتر امام خمینی نام گرفت + عکس
در مأموریت های برون مرزی سردار شهید صدراله فنی و نیروهایش این اهداف دنبال می شد:
۱- جمع آوری اطلاعات نظامی و آگاهی از موقعیت دشمن
۲- اسیر نمودن افسران اطلاعاتی عراق و کسب اخبار و اسرار نظامی آنان
۳- ترور افسران و فرماندهان بعثی
۴- انهدام پل ها و مراکز استراتژیک دشمن
۵- طراحی محاصره بصره از سمت شلمچه و شمال خرمشهر تا چزابه
چهارشنبه 30 10 1394 2:20 بعد از ظهر
روایتی از لحظه‌های شیمیایی در شلمچه

بعد از تحویل این خط به گردان مقداد، او شبانه روز فعالیت می‌کرد و فرصت استراحت نداشت. روزانه دو ساعت او را به عقب منتقل می‌کردیم که استراحت کند. روز آخر بعد از استراحت دو ساعته به یک حالت عجیبی بیدار شد و نسبت به روزهای دیگر دیرتر بلند شد. وقتی که می‌خواست به خط برود تعدادی از دوستان گفتند مثل این که این رفتن، آخرین رفتن بنامعلی است زیرا حالت عجیبی دارد.
دسته ها : خاطرات
چهارشنبه 30 10 1394 2:17 بعد از ظهر
روایت جالب از مادر جوان ترین شهید مدافع حرم ایرانی

مادر شهید سید مصطفی موسوی می‌گوید: تابستان امسال، بسیاری از عکس‌هایشرا پاره کرد که علتش را زشت بودن آن‌ها می‌دانست. ولی در واقع می‌خواست کمترین خاطره را برای ما به جا بگذارد. یکی از دوستانش گفت که به سختی توانسته چند عکس از او بیندازد.
دسته ها : خاطرات
چهارشنبه 30 10 1394 2:14 بعد از ظهر


پدر فقط یکروز مانده به دیدار فاطمه‌اش بشهادت رسید. وقتی ساک محرم را از منطقه آوردند مثل همیشه پر بود.

اینبار فاطمه خودش ساک پدر را باز کرد تا ببیند چیزی برای او پیدا می‌شود یا نه؟

چهارشنبه 30 10 1394 2:1 بعد از ظهر
رهبر انقلاب

دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
رهبر انقلاب: جوان مؤمن و انقلابی و حزب‌اللهی را متهم نکنید به تندروی؛ اینها همان‌هایی هستند که خالصانه در صحنه حاضرند و آنجا که دفاع از امنیت کشور و خون دادن مطرح باشد، در میدان می‌آیند/ به صرف اینکه قضیه‌ای مثل سفارت عربستان و سفارت انگلیس پیش بیاید که کاری بسیار بد و به ضرر کشور و اسلام است، این را بهانه نکنند که جوانان مؤمن را موردتهاجم قرار دهند.
دسته ها : آقاسیدعلی
چهارشنبه 30 10 1394 1:53 بعد از ظهر
خبرگزاری فارس: یک قمقمه و 300 رزمنده/ آه فرمانده گردان
یادی از روزهای حماسه و جوان‌مردی؛
یک قمقمه و 300 رزمنده

یکی از رزمند‌ه‌ها، قمقه‌ای آب پیدا کرد، خودش مجروحو بی‌رمق بود ولی قطره‌ای از آن را ننوشید، به اطرافیانش تعارف کرد، اما کسی لب به آن نزد.

تمام طول یک‌ونیم کیلومتری خاکریز را طی کرد، با این حال کسی درِ قمقمه را باز نکرد، سرانجام قمقه آب، تقسیم شد بین 300 نفر.

دسته ها : خاطرات
سه شنبه 29 10 1394 2:43 بعد از ظهر
ساداتی که معراجی شدند +عکس
تصویر پیش رو متعلق بهکامیونی ست که در آن 26 بسیجی حضور داشتند. این کامیون در عملیات «دفاع سراسری» مورد اصابت توپ مستقیم قرار گرفت و از این 26 نفر تنها 5 نفر که ازسادات بودند به شرف شهادت نایل آمدند و به شهدای «خمسه سادات» معروف شدند ودر سه راه کوشک اهالی اهواز برای این شهدا یاد بودی ساخته‌‏اند.

اینپنج شهید یعنی سید صاحب محمدی، سید علیرضا جوزی، سید داود طباطبایی، سید حسین حسینی، سید داود موسوی، از جمع بسیجیان گردان الزهرا(س) لشکر 10 سیدالشهدا(ع) بودند که به عنوان شهدای شاخص و از بین 200 شهید در منطقه عملیاتی سه‌راهی کوشک، در تاریخ اول مردادماه سال 67، مقارن با سحرگاه عید قربان و در آخرین روزهای دوران دفاع مقدس پس از قبول قطعنامه 598 سازمان ملل توسط ایران، به شهادت رسیدند.

منبع: فارس


سه شنبه 29 10 1394 2:37 بعد از ظهر
آخرین عملیات مجتبی به فرماندهی صیاد شیرازی

یدالله صادقی، برادر شهید مجتبی صادقی پور گفت: برادرم در سال 59 به عضویت ارتش درآمد و دوران دانشجویی را در پادگان لویزان طی کرد. او پس از گذشت مراحلی در عملیات آزادسازی بستان که به فرماندهی صیاد شیرازی بود، شرکت کرد.
سه شنبه 29 10 1394 2:34 بعد از ظهر
شهیدی که امام حسین را در آغوش گرفت +عکس
داماد شهید محمد زمانولی پور تعریف می کند: فرمانده سپاه بابل به من خبر داد که برادر همسر شماشهید شدند و این در حالی بود که بیست روز از ازدواج ما می گذشت.
 بهبیمارستان شهید یحیی نژاد رفتم، رئیس بیمارستان مانع شد. گفت: شما تحمل نداری. وقتی تابوت را باز کردم، دیدم که شهید دست بر سینه دارد و با حالت تبسم، لبخند می زند. تعجب کردم که دست بر سینه، چرا لبخند می زند؟
 شب،شهید بزرگوار را در خواب دیدم که گفت: «می دانی چرا لبخند زدم؟ بخاطر آنکهحضرت سیدالشهدا (ع) را دیدم و گفتم: السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)، او را در بغل گرفتم و لبخند زدم.»
 شهید محمد زمان ولی پور از اهالی شمال کشور، در خرداد ۶۷ عملیات کربلای ۱۰ در اثر اصابت ترکش به پهلویش به شهادت رسید.
منبع: جام نیوز
سه شنبه 29 10 1394 2:32 بعد از ظهر
http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1394/13941029131778f18.jpg
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری

با سلام و تحیت،
خرسندی خود را از اینکه مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر تحریم‌های ظالمانهو تلاش دانشمندان هسته‌ئی در پیشبرد این صنعت مهم و کوشش خستگی‌ناپذیر مذاکره‌کنندگان، سرانجام طرف‌های مقابل را که برخی از آنان به دشمنی با ملتایران شهره‌اند، وادار به عقب‌نشینی و رفع بخشی از آن تحریم‌های زورگویانهکرد، ابراز می‌دارم و از جنابعالی و هیئت مذاکره و شخص وزیر محترم و همه‌یدست‌اندرکاران تشکر می‌کنم. عجالتاً نظر جنابعالی را معطوف می‌دارم به اینکه:

اولاً: مراقبت شودکه طرف مقابل تعهدات خود را به‌طور کامل انجام دهد. اظهارات برخی از سیاستمداران آمریکائی در این دو سه روز کاملاً موجب بدگمانی است.
ثانیاً: به همه‌ی مسئولان دولتی تذکر داده شود که حلّ مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی‌وقفه و خردمندانه در همه‌ی بخش‌ها در جهت اقتصاد مقاومتی است و رفع تحریم‌ها به تنهائی برای گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم کافی نیست.
ثالثاً: در تبلیغات توجه شود که در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه‌های سنگینی پرداخت شده است. نوشته‌ها و گفته‌هائی که سعی می‌کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند با افکار عمومی ملت، صادقانه رفتار نمی‌کنند.
رابعاً: همین اندازه دستاورد نیز در برابر جبهه‌ی استکبار و زورگو، بر اثر مقاومت و ایستادگی به دست آمده است. این را باید همه‌ی ما درسی بزرگ برای همه‌ی قضایا و حوادث در جمهوری اسلامی بدانیم.
خامساً: بار دیگر تأکید می‌کنم که از خدعه و نقض عهد دولت‌های مستکبر بویژه آمریکا در این مسأله و دیگر مسائل غفلت نشود.
موفقیت جنابعالی و دیگر مسئولان کشور را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۲۹ دی ۹۴
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

دسته ها : آقاسیدعلی
سه شنبه 29 10 1394 1:48 بعد از ظهر
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/06/18/13940618000112_PhotoL.jpg

اولین چیزی که پنهانی نوشته شد، دعای توسل بود. آموزش هم کم کم زمزمه اش آمد. بعد حتی کلاس ها تشکیل شد. برای نوشتن، از قوطی های شربت معده(که به اردوگاه می آوردند) استفاده می کردیم.
دسته ها : با اسراء
سه شنبه 29 10 1394 11:9 صبح
ابراهیم و زهرا دقایقی، یادگارهای پر افتخار شهید سردار اسماعیل دقایقی، وقتی کودک بودند، طعم شهادت پدرشان را چشیدند. آنچه می بینید، تصاویری از این فرزندان برومند، قبل و بعد از شهادت پدر مهربانشان است...
28 دی‌ماه سالروز شهادت فرمانده توانمندی است که به طور حتم بسیاری از پیروزی‌های مردم عراق در مبارزه با تروریست‌های داعشی حاصل زحمات او در تشکیل و ساماندهی مجاهدان عراقی در ذیل لشکر بدر است. سردار سرلشکر پاسدار، اسماعیل دقایقی...
سه شنبه 29 10 1394 10:52 صبح

حواسم به همه آرمان هایت هست
«رضا دامرودی» از اهالی روستای «دامرود» (توابع شهر «روداب» از توابع «سبزوار») بود که چندی قبل، داوطلبانه به یگان های مدافع حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) در «سوریه ملحق شد. وی در چهارمین روز از «ماه محرم الحرام» و در جریان «عملیات محرم» در منطقه ی عملیاتی «حسکه» طی نبرد با «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» خلعت شهادت پوشید.
گوارای وجود حیدری شان باد
روحمان با یادشان شاد
هدیه به روح بلندپروازشان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
مشرق نیوز

سه شنبه 29 10 1394 10:44 صبح
X