معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

ایشان در ادامه به اهمیت اساسی و بنیادین مجلس خبرگان در نظام اسلامی نیز اشاره و خاطرنشان کردند: اهمیت جایگاه مجلس خبرگان از این جهت است که در تعیین رهبری بعنوان تصمیم گیر و سیاست گذار اصلی کشور، نقش دارد بنابراین انتخاب نمایندگان این مجلس، موضوع بسیار مهمی است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر نمایندگان مجلس خبرگان دلبسته به انقلاب،دلباخته به ملت، آگاه از توطئه های دشمن و مقاوم در مقابل این توطئه ها باشند، در زمان مقتضی، تصمیم گیری آنان به یک گونه خواهد بود ولی اگر نمایندگان خبرگان غیر از این باشند، به گونه دیگری عمل خواهند کرد.
دسته ها : آقاسیدعلی
چهارشنبه 28 11 1394 2:29 بعد از ظهر
تنها یک خط وصیت‌نامه
همیشه عکس امام روی سینه‌اش بود درست روی قلبش. شب عملیات دیدم عکس رو باز کرد چسبوندش به جیب سمت راست پیرهنش.

گفتم: چرا مثل همیشه عکس امام رو نزدی روی قلبت؟

گفت: آخه این عملیات آخرمه.... یه تیر می‌خوره توی قلبم و شهید می‌شم؛ نمیخوام به عکس امام تیر بخوره و به ولی‌ام جسارت بشه. بعد از عملیات شنیدم شهید شده، رفتم بالای سرش تیر خورده بود به قلبش، عکس امام خمینی هم سمت راست سینه‌اش می‌درخشید.


چهارشنبه 28 11 1394 2:18 بعد از ظهر

شهید رسول حیدری یکی از شهدای برون‌مرزی است که در آنسوی مرزهای جمهوری اسلامی در حال یاری رساندن به مستضعفان جهان بوده است. او در برابر نسل‌کشیمسلمانان بوسنی هرزگوین به دست صرب‌ها نتوانست ساکت بنشیند و راهی آن کشورمی‌شود تا از خواهران و برادران دینی خود دفاع کند و جان خود را نیز بر سراین آرمان خود می‌دهد.

شب آخر بچه‌ها را یکی یکی بوسید و بهشان گفت که فردا می‌رود سفر. گفت می‌خواهد برود بوسنی. همان شب خداحافظی کرد. صبح وقتی علیرضا و زینب بیدار شدند که آماده شوند و به مدرسه بروند، رسول در یکی از اتاق‌ها پنهان شد. معصومه با تعجب پرسید: «نمی‌خواهی بچه‌ها را ببینی و خداحافظی کنی؟» گفت: «نه معصومه جان، می‌ترسم محبتشان نگذارد بروم.»

برگفته از کتاب «ر» به نگارش مریم برادران

منبع: فارس

دسته ها : امام دلها
چهارشنبه 28 11 1394 2:14 بعد از ظهر


مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس به عنوان معتبرترین نهاد حوزه دفاع‌مقدس با انتشار این تک عکس در ایام اجرای عملیات والفجر8 که در آن رزمندگان زنجانی نیز نقش آفرین بوده‌اند یاد شهیدان طاهر اسدی، حسن (رسول) باقری،غلامحسین ناصر احمدی، علی‌رضا مولایی، محمد ناصر اشتری، احمد یوسفی و سیدداود شبیری را گرامی‌داشته است.
چهارشنبه 28 11 1394 2:8 بعد از ظهر
http://s3.picofile.com/file/8231839376/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85_%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87_%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7_%D9%88%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%B4%D9%87%D8%AF%D8%A7.jpg
روزهای آخر حیات مبارک امام خمینی(ره) بود و خانواده شهدا از یکی از استان‌ها برای دیدار به محضر ایشان آمده بودند. زمانی که امام خواستند سخنان خود را شروع کنند پیرمردی که پدر دو شهید بود از جای خود برخاست، تمام‌قد ایستاد و گفت حضرت امام اجازه بدهید یک نکته را بگویم، من دو پسر بیشتر نداشتم یکی مدت‌ها قبل و دیگر پسرم به‌تازگی شهید شده و امروز مراسم تشییع او در شهرمان است و قرار است او را تشییع کنند. در همین حال امروز اسم من را برای دیدار با شما پذیرفته بودند و من بین دوراهی حضور در مراسم تشییع فرزندم و دیدار با شما قرار داشتم ولی چون دیدار با شما برایم مغتنم بود به همسرم گفتم تو به فیض تشییع و دفن پسرمان برس که آخرین فرزند ماست ومن به دیدار و زیارت امام خمینی می‌روم. امروز هم به اینجا آمدم تا شمارا ببینم و اکنون هم برخاستم تا فقط همین را بگویم که دیدن چهره شما را من ترجیح دادم به تشییع پسرم. همین چند کلام آن پیرمرد حال امام(ره) را دگرگونکرد. چون امام(ره) به خانواده شهدا و مردم اعتقاد ویژه‌ای داشتند و بعد ازصحبت‌های آن پیرمرد  بغض گلویشان را گرفت و فوراً صحبت‌های خود را پایان دادند و  به اندرونی رفتند و با هیچ‌کس حرف نمی‌زدند. ایشان می‌گفت بعد از آن موضوع دیگر ما نه خنده امام را دیدیم و نه حال صحبت داشتند.

محسن خزعلی به نقل ازیکی از خادمان با اخلاص و باصفای بیت امام
فرهنگ نیوز
دسته ها : امام دلها
چهارشنبه 28 11 1394 2:3 بعد از ظهر
رهبر

در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه 1394، دفتر استفتائات مقام معظم رهبری به برخی استفتائات درباره انتخابات، مطابق با فتاوای حضرت‌ آیت الله العظمیخامنه‌ای پاسخ داده است. به گزارش پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، متن سؤال‌ها و پاسخ آنها چنین است:
دسته ها : روشنگری
چهارشنبه 28 11 1394 1:53 بعد از ظهر

http://www.iran-pw.com/wp-content/uploads/2013/12/i02154ndex.jpg

آزاده ای نزد دکتر عراقی رفته و دکتر پرسیده بود: -عربی یاد گرفته ای یا نه ؟

-بله ،کم و بیش یاد گرفته ایم.

-بگو ، ببینم چی یاد گرفته ای ؟

آزاده همان فحش های سربازان را تحویل دکتر می دهد.

دکتر، خشمناک، اسیر را از اتاق بیرون می کند.

آزاده می گوید: «آقای دکتر، من مریضم. برای چه مرا از اتاق بیرون می کنید؟»

-برای اینکه شما آدم بی ادبی هستید و ناسزا می گویید.

– آقای دکتر ، ما این چند جمله را از سربازان شما یاد گرفته ایم؛ از بس گفته اند!

راوی: آزاده یعقوب مرادی

سایت جامع آزادگان

دسته ها : با اسراء
چهارشنبه 28 11 1394 11:20 صبح
تفاوت های فرهنگی اسرای ایرانی و عراقی

صلیبی ها معمولاً کتاب، دفتر، خودکار، توپ و بعضی از مایحتاج ضروری ما را با خود به اردوگاه می آورند ؛ اما بعضی از آنها را به خاطر تهدید و فشارعراقی ها ، به ما نمی دادند که بچه ها نیز نامردی نکرده، از قبل شان می کشیدند. «رسول جلیله » که سیزده چهارده سال نیز بیشتر نداشت ، استاد این کار بود.
دسته ها : با اسراء
چهارشنبه 28 11 1394 11:16 صبح
بلاتکلیفی در زندان بصره

چند روز بعد، ما را با اتوبوس بردند سازمان امنیت عراق در بغداد. بیست و چهار ساعت آنجا بودیم. صبح روز بعد، مارا با اتوبوس در شهر بغداد برگرداندند و سپس به اردوگاه موصل انتقال دادند. اردوگاه موصل دارای چهار اردوگاه بود که موصل دو از آن همه بزرگتر بود. هرچهار اردوگاه، از نظر ساختمانی شبیه به هم بودند؛ امااز نظر وسعت، کمی تفاوت داشتند. ساختمان تمام اردوگاه ها دو طبقه بود و در هر طبقه، ده –پانزده آسایشگاه وجود داشت.


دسته ها : با اسراء
چهارشنبه 28 11 1394 11:12 صبح
بدترین شکنجه ؛ قطع آب هنگام حمام
یکروز جمعه درب زندانها را گشودند و به ما اجازه دادند به حمام برویم. فرصت ما ده دقیقه بود . در حمام ، خوشحال از اینکه می توانم غسل جمعه را به جا آوردم ، شتاب زده لباسهایم را در آوردم و به زیر آب سرد رفتم . هنوز درست وحسابی بدنم را خیس نکرده بودم که آب را قطع کردند. منافقان به عراقیها گفته بودند که بهترین شکنجه برای حزب اللهی ها ، قطع آب موقع حمام کردن است. با بدنی نیمه خیس در حمام ایستادم و تصمیم گرفتم تا غسل نکرده ام از حمام بیرون نروم. ده دقیقه وقتی را که بعثیها به ما داده بودند ، تمام شد وبا ضربات کابل بچه ها را از حمام بیرون کشیدند و روانه آسایشگاه کردند.
دسته ها : با اسراء
چهارشنبه 28 11 1394 11:9 صبح
بلوک سیمانی صلواتی/خاطره ای از سه سال اسارت در کنار ابوترابی

بعضی از اسرا از این کار امتناع می کردند و عراقی ها وقتی متوجه می شدند آنها را شکنجه می کردند . سید آزادگان که از این شکنجه ها ناراحت بود با آنها صحبت می کرد تا آنها را راضی به ساخت بلوک سیمانی کند .
دسته ها : با اسراء
چهارشنبه 28 11 1394 11:7 صبح
اخلاق اسلامی و خانواده

علاقه به همسر و فرزند، میل و غریزه ای طبیعی است که موجب بقای نسل بشر است. فلسفه ی وجودی این میل طبیعی، تشکیل خانواده ، تسکین و آرامش اعضای خانواده در پرتو آن است. با شکل گیری خانواده، میان همسران و فرزندان، مودت و رحمت به وجود می آید. این دو رمز وراز پویایی و نشاط خانواده هاست . باید مواظب بود که این دو در خانواده بهافراط و تفریط دچار نشود. تفریط در محبت و مودت در خانواده ها، مایه ی تلاشی خانواده ها و روی آوری اعضای خانواده به انواع رفتارهای نابهنجار است؛
چهارشنبه 28 11 1394 9:25 صبح
http://rasekhoon.net/_WebsiteData/Article/ArticleImages/1/1388/farvardin/09/40748.jpg
مـقاله حاضر ضمن معرفى برترین خانـواده در منظر اسـلام ،ویـژگی‌هاى خانواده برتر در سه محور اصالت خانوادگى، ویژگی‌هاى نفسانى ارکان خانـواده و ویژگی‌هاى رفتارى آنان را مورد بررسى قرار داده است.

اسـلام،در روش تـربـیـتـى خـود، انـسان‌ها را به الگوها، ایده آل‌ها و نمونه‌هاى برتر تـوجـه مـى‌دهـد. تاثیر الگوهـا در ساخته شدن فرد و اجتماع برکسى پوشیده نیست. خـانـواده، کـوچـک‌تـریـن واحـد اجـتـمـاعـى اسـت کـه سـلول اولیـه آن را زن و شـوهـر تـشـکـیـل مـى‌دهـنـد. الگـوى اسـلام بـراى خـانـواده ایـده آل کـدام است؟ اسلام چه خانواده‌اى را برتر مى شمارد؟ خانواده برتر از نظر اسلام چه ویژگی‌هایى دارد؟ و...
چهارشنبه 28 11 1394 9:23 صبح
ملاقات شبانه آیت الله خامنه‌ای با امام خمینی
مقاومت مردم اما کار خود را کرد. ۱۲ بهمن‌ماه به‌عنوان روز ورود حضرت امام اعلام شد. اعضای شورای انقلاب از مسجد دانشگاه راهی فرودگاه شدند. احتمال هر اتفاقی می‌رفت و شایعاتی مبنی بر زدن هواپیما در آسمان ایران نیزشنیده می‌شد. اضطراب و دلواپسی در چهره‌ی همه موج می‌زد؛ اما ورود شکوهمندانه‌ی امام و پایین آمدن از پله‌های هواپیما خیال همه را راحت کرد. «توى ماشین من یک وقتى خدمت خود امام هم گفتم همین را. همه خوشحال بودند،
دسته ها : آقاسیدعلی
چهارشنبه 28 11 1394 9:14 صبح
ملاقات شبانه آیت الله خامنه‌ای با امام خمینی

حضرت امام خمینی رحمة‌الله‌علیه، آیت‌الله خامنه‌ای را برای عضویت در شورای انقلاب امر به هجرت کرده بودند. شورایی که قرار بود در نبود قوه‌ی حاکمه در مملکت، کار مملکت‌داری را موقتا در دست بگیرد. مدرسه‌ی رفاه اقامتگاه ایشان شد. «من دوستان مشهد را راضى کردم که بیایم تهران و آمدم، که آن کار مهم هم عبارت از این بود که امام من را به‌عنوان عضو شوراى انقلاب معین کرده بودند و من خبر نداشتم از این قضیه و این‌ها مى‌خواستند به من ابلاغ کنند و این طبعاً ایجاب مى‌کرد که من در تهران بمانم، تا این‌که آمدم تهران...» (۱۳۶۳/۱۱/۱۱)
دسته ها : آقاسیدعلی
چهارشنبه 28 11 1394 9:11 صبح
X