معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

مدافع حرم مجید نان آور که چندی پیش برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مبارزه با طرفداران اسلام آمریکایی به سوریه رفته بود حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

این شهید عزیز که یک مرتبه جانباز شده بود مجددا اعزام شد و سرانجام در 20 اسفند به شهادت رسید.

گوارای وجود حیدری شان باد
روحمان با یادش شاد
هدیه به روح بلندپروازش صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
مشرق نیوز

پنج شنبه 27 12 1394 12:8 صبح
پنج شنبه 27 12 1394 12:6 صبح
تصاویر/ رفاقت به سبک مدافعانِ حرم
رساندن خود به جبهه، زمین را به آسمان دوخت و سرانجام به خواسته اش رسید.
«مصطفی» در میدان نبرد به قدری از خود تسلط و شجاعت نشان داد که فرماندهی یک گردان از «مدافعان حرم» به او واگذار شد و سرانجام در اول آبان 1394 شمسی، طی «عملیات محرم»، مصادف با شب «تاسوعای حسینی» بال در بال ملائک گشود. بازگشت ِپیکرِ «مصطفی» به «شهریار»، شور و هیجان بی سابقه ای در میان جوانانِ بسیجی این شهر برپا کرد

پنج شنبه 27 12 1394 12:4 صبح

سنگر که‌ تمیز می‌شد، حال‌ و هوای‌ دیگری‌ داشت‌. فقط‌ شانس‌ آوردیم‌ که‌ پنجره‌های‌ 40*30 سانتی‌ متر هیچ‌ شیشه‌ای‌ نداشتند که‌ مجبور باشی‌ به ‌دستور مادرت‌ آنها را برق‌ بیندازی‌! یک‌ تکه‌ گونی‌ زمخت‌بهتر از هزار نوع‌ شیشه‌ نقش‌ بازی‌ می‌کرد. فقط‌ کافی‌ بود آن‌ را بالا بزنی‌ تا کلی‌ نسیم‌ به‌ داخل‌سنگر هجوم‌ بیاورد و وجودت‌ را صفا بخشد.
دسته ها : خاطرات
پنج شنبه 27 12 1394 11:59 صبح

خاطراتدوران دفاع مقدس و روایت‌هایی که از زبان هم‌رزمان و خانواده‌های شهدا ثبتو ضبط می‌شود به‌عنوان اسنادی ماندگار و تأثیرگذار برای مانایی فرهنگ حماسه و مقاومت است، تاریخ 8 ساله دفاع مقدس به‌عنوان میراثی گرانبها که بیش از 220 هزار تن برای حماسه‌سازی و ماندگار انقلاب اسلامی‌جان خود را تقدیم کردند، همواره باید از سوی متولیان این عرصه و همه اقشاری که به‌نوعیبا این حوزه درگیر هستند، صیانت، بازپروری و عرضه شود.

پنج شنبه 27 12 1394 11:56 صبح

به احمد گفتم: «مهدی کجاست؟ حالش چطورست؟»

گفت: «مهدی هم هست. پیش من است. مسئله ندارد.»

دیدم احمد حرف زدنش عادی نیست. رفتم توی فکر که نکند مهدی شهید شده باشد. گمانم به آقای رشید یا آقا رحیم بود که فکرم را گفتم.

گفتم: «احساس می‌کنم باید برای مهدی اتفاقی افتاده باشد و شما هم می‌دانید.»

گفتند: «نه، احتمالاً باید زخمی شده باشد و بچه ها دارند مداوایش می‌کنند.»


دسته ها : خاطرات
پنج شنبه 27 12 1394 11:54 صبح
ماجرای توطئه نافرجام علیه قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی (در عملیات طریق القدس) مجروح شده بود. برای درمان او را به مشهد فرستاده بودند. چون شکمش ترکش خورده بوداز زیر قفسه سینه‌اش تا روی مثانه‌اش را باز کرده بودند و وضع بدی داشت. 45، 46 روز کسی نمی‌دانست قاسم سلیمانی زنده است یا شهید شده. در آن زمان هم فرمانده گردان بود که مجروح شد. بالاخره شهید موحدی کرمانی پسر همین آقای موحدی کرمانی قاسم را در مشهد پیدا کرد و گفت طبقه سوم یک بیمارستان در مشهد(قائم) است. 
خرازیاضافه کرد: پزشک حاج قاسم از منافقین بود و می‌خواست حاج قاسم را بکشد، بههمین دلیل شکم قاسم را باز گذاشته بود که منجر به عفونت شده بود. اما یک پرستار باشرف کرمانی به خاطر حس کرمانی و ناسیونالیستی‌اش قاسم را شب دزدیده بود، جایش را با دو مریض دیگر در یک طبقه دیگر عوض کرد و به دکتر گفته بود قاسم را از اینجا بردند.
در بخش کوتاهی از مصاحبه صادق خرازی  با اعتماد  - خرازی
پنج شنبه 27 12 1394 11:53 صبح

هست یادم بوسه‌های آخرش  -  لحظۀِ قران گرفتن بر سرش
در بغل بگرفت و نازم کرد او  - غرقه در سوزوگدازم کرد او


دسته ها : شعر و ادب
پنج شنبه 27 12 1394 11:51 صبح


یکبار رفتم منزل برادرم، احمد گفت: می‌خواهم یک تابلو سفارش بدهم، که روی آنبنویسند: "هرکه باشد بر خمینی بدگمان / حق ندارد پا گذارد این مکان "
به او گفتم:  که می‌خواهند پا به منزلت بگذارند مدیون می‌شوند! 
قبول نمی‌کرد!

دسته ها : خاطرات
پنج شنبه 27 12 1394 11:48 صبح
قرآن

اما اراده الهی بر این بود که مردم به حال آنان اگاه شوند؛ زیرا مردمی که اصحاب کهف از آنان گریخته بودند، در طول این مدت منقرض شده بودند. خداوند آنان و سلطنت و آیین‌شان رااز بین برده بود و قوم دیگری را به جیا آنان آورده بود که در میان آن‌ها اهل توحید قدرت و حکومت داشتند. ولی همین مردم نیز در امر معاد با یکدیگر اختلاف نظر داشتند. خداوند با بیدار کردن جوانان و قهرمانان کهف پس از 309 سال خواست آیه و معجزه‌ای به آنان نشان دهد، تا رستاخیز انسان‌ها را در روزقیامت بعید نپندارند.
دسته ها : قرآن
پنج شنبه 27 12 1394 11:44 صبح
قرآن

غیر از آیات آغازین این سوره که در مورد اعلام برائت و بیزاری از مشرکان است، بخشی هم مربوط به جنگ با مشرکان و اهل کتاب، و قسمتی دیگر درباره منافقین است. در آیاتی از آن، مسلمانان را به قتال تحریک می‌کند و کسانی راکه از شرکت در جهاد سرپیچی کرده، با سستی و تنبلی و بهانه جویی از حضور درجبهه جنگ با دشمنان اسلام خودداری می‌کردند، نکوهش می‌کند. آیاتی نیز در مورد زکات است.
دسته ها : قرآن
پنج شنبه 27 12 1394 11:41 صبح
قرآن

نام دیگر این سوره «نِعَم» است؛یعنی نعمت‌ها. چرا که در این سوره به نعمت‌های زمینی و آسمانی بسیار اشارهشده است. از جمله آنهاست: خلقت چهارپایان و رام شدن آنها به دست انسان، باران، درختان، زراعت، زیتون، نخل، انگور، اقسام میوه‌ها، شب و روز، خورشیدو ماه و ستارگان، نعمت‌های رنگارنگ موجود در زمین، نعمت‌های دریایی مانند گوشت ماهی‌های آن، جواهرات دریایی، کشتی‌هایی که بسیاری از نیازمندی‌های انسان با آن برآورده می‌شود.
دسته ها : قرآن
پنج شنبه 27 12 1394 11:40 صبح
قرآن

آنکه این سوره را می‌خواند، وقتی به «ایام نعبد» می‌رسد با گفتن آن خود رادر محضر خدا می‌بیند و اقرار می‌کند که: خدایا تنها تو را عبادت می‌کنیم وبا گفتن «ایاک نستعین» هم آوا با تمامی بندگان، از درگاه خداوند یاری می جوید و از او می‌خواهد که در طریق عبودیت او و همه بندگان را مد کند و او را، تنها کمک و مددکار خویش می‌شناسد.
دسته ها : قرآن
پنج شنبه 27 12 1394 11:38 صبح
قرآن

خدای متعال به خاطر همین انحرافاتشان حضرت هود را مبعوث کرد تا آنان را به سوی حق دعوت کند و از آنها بخواهد که پرستش بت‌ها را ترک کنند و فقط خدای متعالرا بپرستند و نیز در بین خود به عدل و رحمت رفتار کنند.
آن حضرت در پند و اندرز آنان نهایت تلاش را کرد. با این حال با انکار و لجاجت آنان روبرو شد و جز عده‌ کمی ایمان نیاوردند.
دسته ها : قرآن
پنج شنبه 27 12 1394 11:36 صبح
قرآن

در این سوره همچنین به داستان حضرت زکریا(ع) و فرزندش حضرت یحیی(ع) اشاره شده است.
حضرت یحیی(ع) نیز بطور معجزه آسا به دنیا آمد، زیرا پدرش پیری فرتوت و مادرش زنی نازا بود و هر دو از فرزنددار شدن مایوس بودند. در چنین حالی خدای تعالی یحیی را به ایشان کرامت نمود و به یحیی(ع) از همان کودکی حکمت عطا فرمود او نیز از کودکی خدا را عبادت می‌کرد.
دسته ها : قرآن
پنج شنبه 27 12 1394 11:34 صبح
X