معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
حاج اسماعیل دولابی

پس حساب باز کنید که اینهارا ببینید، حساب باز کن که ببینی چه می‌دهی و چه می‌گیری. از امروز هم حساب باز کن هم حساب را ببیند. یعنی بی حساب کار کن. خا اول مدرک نگرفت و ما را خلق کرد. ابتدا خلق کرد، بعد پرسید آیا من پروردگار شما نیستم؟ گفتیمبله.
دسته ها : حدیث نفس
سه شنبه 26 5 1395 9:39 صبح
دولابی

پرسیدند از کجا می‌آیی و به کجا می‌روی؟ گفت: مِنَ الله إلیَ اللهِ از خدا به سوی خدا، این را فضّه، خادمه حضرت زهرا و حضرت امیر(ع) می‌گوید. آیا شما جوابی غیر از این دارید که بدهید؟ اگر از این قشنگتر و از این بهتر می‌توانید پاسخ بدهید. اگر می‌توانید جواب این خانم را خودتان به خودتان بدهید. چرا وقتی جنازه می‌بینیم می‌گوییم: اِناللهِ وَاِناالیهِ راجعُونَ از جانب خدا آمده‌ایم و به سوی او هم باز می‌گردیم.
دسته ها : حدیث نفس
سه شنبه 26 5 1395 9:37 صبح
دولابی

آیا قران در دل تو می‌رودیا دل تو در قرآن می‌رود؟ قرآن درون دلت می‌رود. پس اصل کاری دل است، آن امانتی که در درونت گذاشته‌اند دل است. همه انبیاء و قرآن هم آمده‌اند تا نشانت دهند. آیا در ذات خودت بود یا انبیاء آمدند و یک چیزی را در درونت قرار دادند؟ وقتی خوب نگاه کنید می‌بینید که آن را از ابتدا در ذاتتان گذاشته بودند. منتهی نمی‌توانستیم آن را بخوانیم، آنها آمدند و خواندند. لذا در ذات خودتان نوشته است.
دسته ها : حدیث نفس
سه شنبه 26 5 1395 9:35 صبح
دولابی

ببینسرانجام تو را کجا می‌برند. این از صفات خداوند است. خدا فاعل بدون حرکت است. حافظ است بدون اینکه توپ و تانک و تفنگ داشته باشد. مومن را هم می‌خواهد به چنین جایگاهی ببرد، چون آن را در مومن امانت گذاشته است. پس هرکدام از شما که برجسته هستید با نیّت کار کنید. آهسته آهسته دورتان را خلوت کنید، فقط کار بدون آلت. متحرک نشوید، اینطور نباشید تا بگویند باران نیامده تحریک شوید. خدا هم تحریک نمی‌شود.
دسته ها : حدیث نفس
سه شنبه 26 5 1395 9:34 صبح
دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهید صدرزاده

برای اینکه به سوریه برود به مزار شهدای اندیشه رفت و شهدای گمنام را قسم داد که راه را برایش باز کنند و آن شهدانیز حاجت مصطفی را دادند و راه را برای رفتن به سوریه برایش باز کردند.زمانی که نوجوان بود در خواب دیده بود که از مسجدی که در آن فعالیت می کرد شهید آورده بودند و از این مسجد نوری به سمت آسمان بلند می شود که چند سال بعد خودش و شهید عفتی اولین شهدای اینمسجد می شوند.
يکشنبه 24 5 1395 3:0 بعد از ظهر

سید حکیم و رئوف در سپاه محمد(ص)

محمد حسن ابراهیمی از دوستان نزدیک سید حکیم می‌گوید: سیدیک جمله معروف درباره شهادت دارد که می‌گفت:«شهادت یک لباس تک سایز است. اگر بزرگ باشی باید کوچک شوی و اگر کوچکی باید بزرگ شوی تا به اندازه آن برسی. خدا کند ما به حد وسط آن برسیم.»

دسته ها : خاطرات
يکشنبه 24 5 1395 2:57 بعد از ظهر
http://s7.picofile.com/file/8251306226/Khadem_000_1476.jpg

بعدازظهرهمان روز در حالی که در محوطه اردوگاه بودیم، صداهایی را از کمپ مجاورمان شنیدیم. نگهبانان عراقی از بالای پشت بام ها با اسلحه هایشان به سوی ما نشانه رفته بودند. سر و صداها رفته رفته بیشتر و صدای تکبیر و لا اله الا الله بچه های کمپ مجاور به وضوح شنیده می شد. از یک نگهبان عراقی پرسیدیم:

چه خبر است؟

اوکه دست و پایش را گم کرده بود ما را با شدت به عقب راند و به اتفاق سایر نگهبانان به سرعت همه اسیران به داخل سلول ها هدایت کردند.


دسته ها : با اسراء
دوشنبه 18 5 1395 3:52 بعد از ظهر
http://badriyoon.com/wp-content/uploads/2016/09/134512279211.bmp

در دومین سال اسارت در ماه محرم و شب تاسوعا تصمیم گرفتیم که به سینه‌زنی و عزاداری بپردازیم.از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقهتا ۲۲ و ۱۵ دقیقه شب اسرای سه آسایشگاه در شب تاسوعا عزاداری و سینه‌زنی کردند که عراقی‌ها متوجه این موضوع شدند و ممنوع اعلام کردند.عراقی‌ها به داخل آسایشگاه‌ها ریختند و اسرا را کتک زدند که برای تلافی این موضوع، اسرا اعتصاب غذا کردند و غذاهایی را که می‌آورند را پس دادند که سبب شد ۱۴ روز به اسرا غذا ندهند.اسرا که از قبل مقداریآذوقه ذخیره کرده بودند زمان اعتصاب را طی کردند که عراقی‌ها متوجه شدند وروزانه سه تا چهار بار اسرا را تنبیه می‌کردند.عراقی‌ها با دو دست بر روی دو گوش اسرا می‌زدند؛ همچنین با شوکر برقی از پشت اسرا را می‌زدند.با پیام صدام مبنی بر آزادی اسرا و تبادل اسرای دو کشور از اسارت رهایی یافتیم.

راوی: آزاده رضا بغدادی

سایت جامع آزادگان


دسته ها : با اسراء
دوشنبه 18 5 1395 3:50 بعد از ظهر
عزاداری تاریخی در موصل

مگر می شود عاشورا سپری شود و ما از عمق جان فریاد یا حسین علیه السلام سر ندهیم اگر چنین می شد همگی دق می کردیم، در این سکوت مرگبار ناگهان صدای عزاداری و سینه زنی از همه جای اردوگاه بلند شد.نگهبان هاج و واج به هر طرف سرک می کشیدند اما کسی را در حال عزاداری و سینه زنی نمی یافتند.ناگهان یکی از سربازان رو به فرمانده شان فریاد زد:سیدی،بالحمامات،قربان داخل حمام هایند.
دسته ها : با اسراء
دوشنبه 18 5 1395 3:48 بعد از ظهر
به یاد کربلا

چه بنویسم و از کجا بیان کنم که چه ها بر ما می  گذشت. آرزوی آزادی داشتیم تا در یک ورق هم که شده آن مظلومیت کربلایی بچه ها به تصویر کشیده شود. ماه محرم بود. بچه ها لب تشنه بودند. حامیان صدام یزید اجازه ی عزاداری برای سید و سالارشهیدان را به ما نمی دادند. روز عاشورا بود. ما هرگز حاضر نبودیم مولایمان اباعبداله الحسین را تنها بگذاریم و از مظلومیتش یادی نکنیم. هرچه شکنجه می شدیم و درد می کشیدیم بیشتر به خود می بالیدیم.
دسته ها : با اسراء
دوشنبه 18 5 1395 3:46 بعد از ظهر
عزاداری بی سابقه در سه دهه پیش

آن شب درجه داران عراقی سعی بسیاری کردند که پرچم سیاه را از آسایشگاه یا بچه ها بگیرند، اما چون شب بود و در هم بسته بود، موفق نشدند و گفتند: فردا به حسابتان می رسیم.

هر سال، محرم که می رسید، از شب اول تا شبیازدهم، برای کنترل بیشتر، بر نگهبانان عراقی افزوده می شد. آنها شبانه روز مراقب بودند که کسی عزاداری نکند و صراحتاً می گفتند: عزاداری و سینه زنی یک مسئله سیاسی و مخالف نظام ماست؛ بنابراین ممنوع است.


دسته ها : با اسراء
دوشنبه 18 5 1395 3:45 بعد از ظهر
شکنجه در شب عاشورا

آن روز به هر صورت که بود گذشت، تا اینکه شب عاشورا فرا رسید. در آن شب مجدداً پنجاه سرباز عراقی به داخل آسایشگاه هجوم آوردند و آنقدر برادران را کتک زدند که دیگر بچه ها قادر نبودند نماز را ایستاده اقامه کنند و همگی نشسته نماز می خواندند. کینه ی آنها نسبت به اسرای ایرانی بقدری بود که بعضی از سربازان بعثی گوش های عزیزان را با دندان می جویدند. بچه ها هم در واکنش نسبت به این اعمال، بعد از مراسم اعتصاب کردند و هیچ کس از آسایشگاه بیرون نرفت.
دسته ها : با اسراء
دوشنبه 18 5 1395 3:43 بعد از ظهر
http://www.avayehagh.ir/wp-content/uploads/PHOTO43.jpg

من و شهید کریم رضائی از وضعیت نور خورشید که صبح در چشم نیروهای مقابل تابیده بود و ما را نمیدیدند استفاده کردیم و تعدادی از جنازه ها رو که بعضی از آنها لباس فرم سپاه هم به تن داشتند را به پشت نیروهای پیاده آوردیم که در بین آنها جنازه اخوی محمد نخستین ماهر توسط ایشان شناسائی و به عقب انتقال یافت.
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 18 5 1395 1:0 بعد از ظهر
http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/5/18/1787069_796.jpg

هدف طرح عملیات «فتح 9»، انهدام یگان‌های دشمن در عمق خاک کردستان عراق بود. این طرح با هدایت و برنامه‌ریزی قرارگاه عملیاتی و برون مرزی «رمضان» از نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همکاری معارضان کُرد عراقی،طی پنج روزدر منطقه شهر «خرمال» عراق به انجام رسید.
عملیات «فتح 9» در شامگاه 18 مردادماه سال 1366 و با رمز «یا رسول‌الله (ص)» آغاز شد و طی آن مناطق و تأسیساتی بدین شرح آزاد شدند:
روستاهای «احمدآوا»، «زلم»، «بلانیه»، «حنورنوازان»، «بانی‌شار»،«میرپور» و «آموره» و تعدادی از ارتفاعات.
همچنیننیروهای ایرانی توانستند راه آسفالته سه شهر «سید صادق»، «حلبچه»، «خرمال»را زیر دید و تیررس خود قرار دهند و 20 دستگاه خودروی نظامی را منهدم کنند. علاوه بر این یک انبار بزرگ مهمات و شماری سلاح نیمه سنگین منهدم و تعداد 440 تن کشته، زخمی و اسیر شدند .
منبع: ایسنا

دسته ها : عملیات
دوشنبه 18 5 1395 12:56 صبح
http://media.jamnews.ir/Original/1392/11/10/IMG13533155.jpeg
«بعدازظهر شده بود و همه خسته بودیم. سرم را روی شانه‌ یکی از بسیجیان اصفهانی گذاشته و چرت می‌زدم، او هم سرش را روی سر من گذاشته بود و استراحتمی‌کرد. یکباره انگار شیئی یک تنی بر سرم فرو افتاد. گردنم را به درون سینه ام فشار داد و نقش بر زمینم کرد. گرد و خاک و سنگریزه به هوا بلند شد.بر اثر موج انفجار چیزی نمی‌شنیدم، صورتم کاملاً خیس شده بود. دستی به صورتم کشیدم. تکه های چربی و خون بر سر و صورتم چسبیده بود. هرچه وارسی کردم، جای خون و تکه های چربی را روی تنم پیدا نکردم. به بسیجی اصفهانی نگاه کردم. سرش شکافته و تا نزدیک شانه اش لغزیده، همان‌طور آویزان مانده بود. فقط توانستم یکباربه آن صحنه نگاه کنم.او به خواب خوش ابدی فرو رفته بود. در شگفت بودم که چگونه موج انفجار سرم را پائین رانده، ترکش را از فاصله یک سانتی متری بالای سرم گذرانده، مسافرش را آرام و بی صدا انتخاب کرده و رفته بود».
روایت کیانوش گلزار راغب
کتاب «شنام»
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 18 5 1395 12:54 صبح
X