معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/11/23/2068716_900.jpg
همسر شهیدتان قبل از اینکه رزمنده مدافع حرم شود، جبهه دیگری را هم تجربه کرده بود؟
همسرممتولد سال 1355در شهر دره صوف از ولایت تاریخی سمنگان افغانستان بود. نورمحمد در سال‌های مقاومت افغانستان با آنکه 16- 15سال بیشتر نداشت به همراه دیگر جوان‌ها و نوجوان‌های هزاره‌ای که ننگ و ذلت را نمی‌پذیرند، داوطلبانه به صفوف مبارزان عدالت‌خواهی غرب کابل به رهبری شهید عبدالعلی مزاری(ره) ملحق شده بود. شهید در سال‌های بعد به دلیل حضور پررنگ و طولانی ونیز به دلیل نبوغ هوشی‌اش به یکی از افراد مورد اعتماد محمدمحقق بالاترین مقام جبهه ضدطالبان در ولایت مرکزی افغانستان تبدیل شد. برای همین از جانب ایشان مأموریت یافت تا برای انجام یک عملیات ویژه نظامی و امنیتی به ولایت قندهار در جنوب غرب افغانستان برود که همسرم از عهده انجام این مسئولیت به خوبی برمی‌آید.
سه شنبه 26 11 1395 4:12 بعد از ظهر
http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/11/24/2070502_532.jpg

اودرباره تصمیم به رفتن سوریه همسرش می‌گوید: «سید جاوید رمضان 93 حرف رفتن به سوریه را زد. من خیلی جدی نگرفتم. بعد از ماه رمضان 93 جدی و عازم شد. من را با اعتقاداتم راضی کرد. می‌گفت ما چطور برای امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) عزاداری می‌کنیم ولی پای عمل هیچ کاری نمی‌کنیم. همان بار اول داوطلبانه خط شکن شده بود و 20 شهریور 93 به شهادت رسید. ما 10 روز خبر نداشتیم. او به همراه شوهر خواهرش رفته بود. چند روز قبل از شهادتش با او صحبت کرده بودم. شوهر خواهرش به ما نگفته بود. چون پیکرش هنوز دست نیروهای ما نرسیده بود به ما خبرش را نداده بودند.»
سه شنبه 26 11 1395 4:9 بعد از ظهر
http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/11/25/2072663_672.jpeg
اعزام دومش در تاریخ فروردین سال 1393 بود که در هفته سوم حضورش در تاریخ 10 اردیبهشت سال 1393 به شهادت رسید. حسین با خانه تماس گرفت و گفت دلم برایتان تنگ شده و از فرمانده‌مان مرخصی گرفتم. پنج‌شنبه به خانه برمی‌گردم. ما هم منتظر بودیم. اما چهارشنبه عملیات می‌شود و حسینم کربلاییمی‌شود. ما خیلی منتظر بازگشتش ماندیم جمعه و شنبه هم آمد اما خبری از حسین نشد. شب شنبه بود که کم کم خبر تصادف و مجروحیت و بعد هم شهادتش را بهما دادند. شنیدن خبر شهادت فرزند انسان بسیار مشکل است و تلخ. من برای راهی که حسین رفت و شهادتی که نصیبش شده است بسیار خوشحالم، اما خب برای پدر و مادر این دلتنگی طبیعی است. وقتی می‌خواست برود گفتم: حسین جان بیا زن بگیر و ازدواج کن تا سر و سامان بگیری. گفت: نه مادر من زن نمی‌خواهم اگر شما عروس می‌خواهی من برایت یک دختر عرب می‌آورم. حرفش همان شد لباس دامادی پوشید اما بی‌عروس بود.
دسته ها : خاطرات
سه شنبه 26 11 1395 3:57 بعد از ظهر


شهید مهدی باکری بعد از پیروزی انقلاب و به دنبال تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عضویت این نهاد درآمد و در سازماندهی و استحکام سپاه ارومیه نقش فعالی را ایفا کرد. پس از آن بنا به ضرورت، دادستان دادگاه انقلاب ارومیه شد. همزمان با خدمت در سپاه، به مدت 9 ماه با عنوان شهردار ارومیه نیز خدمات ارزنده‌ای را از خود به یادگار گذاشت. ازدواج شهید مهدی باکری مصادف با شروع جنگ تحمیلی بود. دوروز بعد از عقد به جبهه رفت و پس از دو ماه به شهر برگشت و بنا به مصالح منطقه، با مسئولیت جهاد سازندگی استان، خدمات ارزنده‌ای برای مردم انجام داد.
سه شنبه 26 11 1395 3:45 بعد از ظهر
شهید مهدی باکری

شهید باکری در سال 62 به فرماندهان و مسئولین تحت امر خود نامه ای می نویسد که موارد قابل تاملی را در این نامه بیان می‌کند. او در این نامه می‌نویسید: 

قابل توجه کلیه فرماندهان و مسئولین واحدها, سلام علیکم

گرچه خودتان آشنا به موارد ذیل هستید ولی چون اکثرا در نامه‌های برادران بسیجی نوشته می‌شود لازم دانستم مجددا متذکر شوم.

سه شنبه 26 11 1395 3:42 بعد از ظهر
شهید مهدی احسان نیا

بهتراین می‌دانم که درباره مهدی و افکارش در زمینه مرگ و زندگی از زبان خودش سخن بگویم و پاره‌ای از یادداشتهایش را بازخوانی کنم. مهدی و افرادی چون اوکه شهادت را انتخاب می‌کنند و به حقیقت مطلق پیوند می‌خورند، والاتر از توضیح و توصیف مایند. آنها از مرزها و حیطه‌ها گریخته و در «اطلاق» محو فانی شده‌اند قطره‌ای بوده‌اند و با پیوستن به دریا،وسعت و پهناوری شگفت‌انگیز یافته‌اند. لسان قطره چکان ما فروتر از آنست که وسعت دریائی آنها را به بیان آورد و بشناساند، پس چه بهتر که همه حرفها را از زبان خود مهدی بگویم که:
سه شنبه 26 11 1395 3:40 بعد از ظهر
http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/11/24/2070949_531.jpg

اقامه نماز عشق روی جاده شنی
جادهشنی شهید «احمد متوسلیان» قرار بود مسیر احداث راه تدارکاتی باشد. ابتدای راه آماده شده بود و دستگاه های راه سازی برای ادامه کار مشغول بودند. هنوزوقت اذان نشده بود که 2 ستون حرکت کردند. کمی که راه رفتیم به آخر راهی کهساخته شده بود رسیدیم و مسیر رملی آغاز شد. با تاریکی هوا و وقت اذان یکی از نیروها در ستون اذان گفت. همه در حال حرکت و بدون توقف با در نظر گرفتن قبله نماز خواندیم. چه نمازی بود و چه حال عجیبی داشتیم. برای عده ای این نماز آخرین نماز بود.
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 25 11 1395 12:17 صبح
دستی از غیب غواصان والفجر 8 را از چشم دشمن پنهان کرد

هدف موثر برای این منظور شهر بصره بوده که دومین شهر بزرگ عراق و قطب نفتی، صنعتی و بازرگانی بود. حرکت از شرق بصره در عملیات رمضان وعملیات از شمال بصره در عملیاتهای خیبر و بدر نتیجه لازم را کسب کردند. لذا توجه به جنوب بصره معطوف شد و شناسائی و طرح‌ریزی برای عبور از اروند رود در دستور کار قرار گرفت.
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 25 11 1395 12:13 صبح
http://164.138.18.205/database/BookImages/94/94617034.jpg
در میدان نبرد یکی از مجاهدان مدافع حرم که سال گذشته به فیض شهادت نائل شد, چند روز قبل از شهادتش به دوستان خود می‌گوید که «من در عالم رویا حضرترقیه(س) را دیده ام که به من گفت در فلان روز ساعت 10 به شهادت می رسی!» عملیات که در روز خود شروع می شود این شهید با مجاهدت و رشادت به مبارزه بادشمن می پردازد و طبق همان قولی که  حضرت رقیه(س) به او داده بود در ساعت 10 صبح با اصابت تیری در قلب به شهادت می‌رسد.
روای:حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران تسنیم
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 25 11 1395 12:9 صبح
دولابی

یکبار یک خانمی نیمه شب تلفن زد و گفت من فلانی‌ام مجلس زنانه دارم، شما هم فلان شب بیایید و مستفیض بفرمائید. هنوز من نگفته بودم که ایا وقت دارم یا نه گفت حاج آقا شما چرا می‌گذارید این گل‌های محمدی(ص)، یعنی این جواناندستت را ببوسند؟ البته او امین بود. به او گفتم من به جز این، نقص‌های دیگر هم دارم. شبی که وعده گرفته‌اید آنجا می‌آیم، آنها را هم به من تذکّر دهید. او هم چون دید که من لُنگ انداختم، زمین گذاشت.
دسته ها : حدیث نفس
دوشنبه 25 11 1395 11:59 صبح
http://static3.jamaran.ir/thumbnail/NDMzMmExMmRj/BjCLZD52VgSL7_F_g75PffCRWM0V2pNXu2sKqG7p_cn38bhodI8g-NX3ITzN5wuS3b8BCqQkZz4,/.jpg

عباسعلی زالی در سال 1316 در خانواده‌ای روستایی در شهر ‎ ‎گلپایگان به‌دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی را در اصفهان گذراند. سپس ‎ ‎وارد دانشسرای مقدماتی شد و به تدریس در روستاهای اطراف اصفهان ‎ ‎مشغول شد. پس از ورود به دانشگاه تهران از سال 1342 ـ 1341 ‎ ‎فعالیت خود را در انجمن اسلامی دانشگاه شروع کرد. پس از انقلاب در ‎ ‎نهادهای دولتی مشغول به خدمت بوده و به مقام وزارت رسیدند. به ‎ ‎سبب حضور در پست‌های مدیریتی ملاقات‌ها و خاطراتی با حضرت ‎ ‎امام داشته که در این دفتر آمده است.
شنبه 16 11 1395 11:35 صبح

http://www.beytoote.com/images/stories/economic/hhe3152-manuchehr-hadi.jpg

زندگی شخصی

منوچهر هادی همسر یکتا ناصر، بازیگر ایرانی است. وی پس از گرفتن دیپلم وارد عرصه هنر شد و کارهای متنوعی همچون بازیگری، دستیاری کارگردان و تدارکات را آزمود. در سال ۱۳۸۵، اولین فیلمش، «تلاطم» را ساخت و در همین سال موفق شد ۴ تله فیلم دیگر با نام‌های «آخرین روز ماه»، «تصادف»، «فرصت‌های فردا» و «کوچه محجوب» را بسازد که علاوه بر کارگردانی، نویسندگی آن‌ها را نیز عهده دار بوده است. از جمله سوابق هنری وی می‌توان به کارگردانی فیلم‌هایی نظیر «قرنطینه» (۱۳۸۶) و «یکی می خواد باهات حرف بزنه» (۱۳۹۰)، اشاره کرد.

فیلم‌شناسی،کارگردانی،سینمایی

او تا کنون ۵ فیلم سینمایی ساخته که به غیر از دنیای پر امید نویسندگی ۳ اثر دیگر را نیز خودش به عهده داشته است.

من سالوادور نیستم (۱۳۹۴)
قرنطینه (۱۳۸۶)
یکی می‌خواد باهات حرف بزنه (۱۳۹۰)
دنیای پرامید (۱۳۹۱)
زندگی جای دیگری است (۱۳۹۲)

تلویزیون:آمین (۱۳۹۳) -خوب، بد، زشت (۱۳۹۳) -خداحافظ بچه (۱۳۹۱)

تله‌فیلم

تیاتر مردگان بی کفن و دفن (۱۳۹۴)
ته خط (۱۳۹۳)
پاپوش (۱۳۹۰)
آخرین روز ماه (۱۳۸۹)
کوچه محجوب (۱۳۸۵)
فرصت‌های فردا (۱۳۸۵)
تصادف (۱۳۸۵)

دستیاری کارگردان :هزاران چشم و چهارشنبه‌سوری

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

(Visited 1 times, 1 visits today)
شنبه 16 11 1395 11:20 صبح
نتیجه تصویری برای عزیز دانش راد

او از خردسالی تورات و زبان عبری را فراگرفت. پس از مهاجرت به تهران در مدارس آلیانس تحصیل کرد و سپس در دانشکده فنی دانشگاه تهرانبه تحصیل رشته مهندسی برق پرداخت و با رتبه اول فارغ‌التحصیل شد. او در خاطرات خود نوشته است که هنگام فارغ‌التحصیلی رئیس وقت دانشکده به دلیل یهودی بودن او حاضر به اعطای نشان افتخار به وی نشد. او پس از فارغ‌التحصیلی به تدریس ریاضی و فیزیک و شیمی پرداخت و پس از مدتی در دانشکده پلی تکنیک تهران استاد ریاضی شد.
شنبه 16 11 1395 10:59 صبح
IMG_20160814_150825

هنرمندی که تابلوی گل و بلبلش نشان ملی مرغوبیت کسب کرده و اعجاز هنریش این است که تنها هنرمندی است که بی آنکه طرحی روی چوب زند شروع می کند به نقش زدن احساسش روی چوب با نیش قلم و چه شکوهی سراغ دارید بالاتر از قدرت نمایی اراده یک هنرمند ۸۷ ساله در تلاش برای ارتقا و ابقاء یک هنر در زمانیکه برخی جوانانمان خود را اسیر دنیای پر فریب مجازی کرده اند..
شنبه 16 11 1395 10:47 صبح
محسن رضایی
آن زمان که من مسئول اطلاعات سپاه بودم درگیری هایی در تهران، تبریز و مشهد صورت گرفت که منافقین دست به اسلحه می بردند و اقدام به ترور هم وطنانمی‌کردند.

آن موقع به دلیل اینکه اطلاعات به طور کامل شکلنگرفته بود ما متوجه قشر تاکسیران شدیم و برای حفظ انقلاب با کمک تاکسیرانهای تهران در آن گیر و دارها و بحبوحه توانستیم ضمن ایجاد یک شبکه اطلاعاتی تعداد زیادی از منافقین  را دستگیر کنیم.

تسنیم

دسته ها : خاطرات
شنبه 16 11 1395 9:0 صبح
X