معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
شهید داود یوزباشی

 شهید والامقام داود یوزباشی متولد سال 42 بود که تنها 20 سال از عمر گرانبهایش می‌گذشت که در سال 62 درشهر آبادان به فیض شهادت نائل شد.شهید یوزباشی در وصیت نامه خود می‌نویسد:

بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تقولا یمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء ولکن لا تشعرون و لنبلونکم و....
شنبه 31 4 1396 3:15 بعد از ظهر
هاشمی و روحانی

صفحه اینستاگرام دکتر حسن روحانی مطلبی را در مورد اظهارات مرحوم هاشمی رفسنجانی در 31 شهریور ماه سال 94 منتشر کرده است که در آن از پذیرش قطعنامه 598 سخن گفته است و سپس با انتشار فیلمی با عنوان "دیدار جمعی از رزمندگان دفاع مقدس با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده جنگ از این سخنرانی" نوشته است: «ناشنیده‌های آیت‌الله هاشمی(ره): اتمام جنگ از افتخارات من و آقای روحانی است. چند ماه بعد از پایان جنگ، امام [خمینی] بهمن گفتند که اون جام ابتدا برای من تلخ بود اما امروز خیلی شیرین شده است.»
دسته ها : روشنگری
شنبه 31 4 1396 3:11 بعد از ظهر
دسته ها : با اسراء
پنج شنبه 22 4 1396 12:43 صبح
دسته ها : با اسراء
پنج شنبه 22 4 1396 12:39 صبح

سید عزت الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا وسیما درکانال تلگرامی خود ضمن ابراز دل تنگی نسبت به حاج احمد اقا نوشت: نمی‌دانم چرا هرچند وقت یکبار دلم برای حاج احمد آقا تنگ می‌شود. سادگی، صمیمیت و رفتار متواضع او خیلی کیمیا شده است.
پست "زنده باد بادگیر" روزهای اول ورودم به اینستاگرام را تکرار کردم..
یک راست با موتور از نازی‌آباد تا جماران زیر باران شدید برای ملاقات با حاج احمد آقا به بیت امام (ره) رفتیم.
حاج احمد سیگاری دود کرد و گفت: جلوی امام جرأت نمی‌کنم! ایشان در اتاق بغلی مشغول دیدن دادگاه سیدکاظم شریعتمداری هستند.
گفتگوی مفصلی داشتیم که در مجله پیام انقلاب آن موقع چاپ شد.
راستی بادگیر هم چیز خوبی بود، هم جلوی باد را می‌گرفت و هم باران را. خوب هم جمع می‌شد. به اندازه یه کف دست و مستقیماً میرفت لای کلاسور، کنار جزوه‌های دانشگاهی.

حاج احمد آقا هم بادگیر خوبی برای امام بود و از این بابت هم سختی کشید. رنجنامه او به آیت‌الله منتظری مشتی از خروار است.

سیدعزت الله ضرغامی
مشرق


دسته ها : خاطرات
پنج شنبه 22 4 1396 12:30 صبح
شهید جودی 2
ستوان سوم سید مهدی جودی ثانی از رزمندگان نیروی زمینی ارتش در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید.

ستوانجودی ثانی که هشتمین شهیدمدافع حرم ارتش است. پیش از این در تیپ 377 نیرویزمینی ارتش در قوچان و در رسته توپخانه خدمت می‌کرد که سه‌شنبه 20 تیر در حلب سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمدو عجل فرجهم

تسنیم

چهارشنبه 21 4 1396 4:45 بعد از ظهر

درمحاصره عراقیها بودیم. یکی ازدوستانم مجروح شدومن رفتم به کمکش. تیری آمدوباعبور از مقابل من، خودرو به قلب منشی گردان (علی رضا تیموری) ودرجا اورا شهید کرد.پس ازمدتی، جمع محدودما به اسارت در آمد. من آن سربازی را که به ما تیر اندازی کرده بود. زیر نظرم گرفتم تا شاید در یک موقعیت مناسب انتقام خون دوستانم را بگیرم، اما حوادث بعدی نشان داد که معتقم واقعی، همان خدای شهیدان است.
او ودوستش ما را سوارکامیونی کردند. با حرکت کامیون، شادی کنان سرکلاش را به آسمان گرفته بود وچه بسا به قصد خبر کردن همقطارانش ازاسارت درآوردن ما،تیر هوایی شلیک می کرد. ناگهان کامیون درحال حرکت افتاد  دردست انداز. اوتعادل خودش را ازدست داد و دریک آن ،سرسلاح مسلحش زیرچانه اش قرار گرفت وبا پرتاب با شتاب غیر ارادی دستش به طرف ماشه، سه تیر از لوله خارج شد و مغزش را شکافت.
باور کردنی نبود، اماقطعاً خدای شهیدان که درکمین ستمکاران است، گوشه ای ازقدرت خود را به ما نمایاند و ما فهمیدیم که (ید الله فوق ایدیهم.)
سایت آزادگان
دسته ها : با اسراء
سه شنبه 20 4 1396 3:35 بعد از ظهر
شهید موسی قندهاری

شهیدقندهاری که در مراحل مختلفی از جنگ حضور داشته در روایت خاطره‌هایش از مناطق عملیاتی و امدادهای غیبی خدا برای رزمندگان در عملیات والفجر مقدماتیبه ذکر خاطره‌ای در این زمینه اشاره کرده و می‌گوید:
دسته ها : خاطرات
سه شنبه 20 4 1396 10:46 صبح
شهید رفیعی
پیکر مطهر این پاسدار شهید در 19 اردیبهشت 1390در دانشگاه فردوسی به عنوان شهید گمنام به خاک سپرده شد که هویت پیکر مطهر او پس از گذشت 34 سال از شهادتش و گذشت 6 سال از تدفینش توسط آزمایش DNA شناسایی شد.
سه شنبه 20 4 1396 10:41 صبح

درعملیات مرصاد اسیر شدم. با شروع عملیات و گم کردن همرزمانم، هفت روز، من ویکی از دوستانم درکوها و بیابانهای منطقه، آواره وسرگردان بودیم تا اینکه درکنار رود خانه ای  که آبش ازقصرشرین به طرف عراق در جریان است، اسیر شدم.اولین شهر بعدازاسارت که پذیرایم شد، خانقین بود.درخانقین، عراقیها لطف کردند وبعدازمدتها چند تکه نان خشک برایمان آوردند. ما حتی نانهای خشک را هم نمی توانستیم بخوریم. شدت گرسنگی، تمام بدن وروده ومعده مان را خشک وکرخت کرده بود.
حمیدرحمانی ترشیزی –تهران   ت.ا.۶/۵/۶۵- مرصاد
سایت آزادگان
دسته ها : با اسراء
دوشنبه 19 4 1396 3:34 بعد از ظهر

ایستاده از راست شهید کریم گرجی، شهید مجید رستمی، فریدون جبری، جاوید میرزاپور، الله بندسی، حسن لحجه
نشسته از راست: علی فرجام، شهید احمد صادقی

از شدت انبوه مگس و پشه، پمادهایی به بدنمان می‌زدیم تا نیش‌مان نزنند، اما از شدت گرما پماد آب شده و از نوک انگشت‌هایمان به پایین می‌ریخت.

دسته ها : خاطرات
دوشنبه 19 4 1396 12:28 صبح

پس از مرخصی شور و هیجان داشت که به جبهه بازگردد؛ اما پزشکان گفته بودند که وی برای مدتی نمی‌تواند دستش را حرکت دهد. علی در دوران نقاهت کلاس اسلحه شناسی در مسجد برپا می‌کرد.
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 19 4 1396 12:24 صبح
image.png

دم غروب در آب‌راه «شط علی» آماده حرکت شده بودیم که صدایم کرد و گفت ببین باقر، امشب شب رفتن من است. من امشب به فرات می‌رسم و موعد قرارم با خدا امشب است. گفتم شوخی نکن.
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 19 4 1396 12:21 صبح
عباس دانشگر

شهید دانشگر نامه ای را به امین از دوستانش نوشته است که در آن توصیه هایی به او و هم نسلانش می‌کند. او در این نامه می‌گوید:

به نام آنکه ما را از مادرمان بیشتر دوست دارد و از خودمان به خودمان نزدیک تر است...

دوشنبه 19 4 1396 10:50 صبح

با خودم فکر می‌کردم کاش ریش داشتم. به کنار دستی‌ام که هم ریش داشت و هم سبیل غبطه می‌خوردم! لعنت بر نوجوانی! که یقه مرا در آن هیریبیری گرفته بود. هیچ مویی روی صورتم نبود... باید صورت لعنتی‌ام را به سمتی دیگر می‌چرخاندم که حاج قاسم نبیندش. اما قدم چه؟ یک سر و گردن پایین‌تر بودم؛ درست مثل دندانه شکسته شانه‌ای میان صفی از دندانه‌های سالم.

دسته ها : خاطرات
دوشنبه 19 4 1396 10:44 صبح
X