معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
سه شنبه 28 9 1396 1:58 بعد از ظهر

مختار همیشه منتظر خداداد بود و هر بار که از منطقه نیروها و دوستانش میآمدند سراغ خداداد را می گرفت و آن ها می گفتند بعد از ما می آید اما خبریاز خداداد نمی شود. مختار از غم و تشویش خواب می‌بیند و برایم اینگونه تعریف کرد: در یک ساختمان چند طبقه ای بودم به خیالم می آید که خداداد صدا می کند و می گوید:

سه شنبه 28 9 1396 1:57 بعد از ظهر
دسته ها : خاطرات
سه شنبه 28 9 1396 1:55 بعد از ظهر

صدیقه یوسفی همسر مرحوم محمدعلی ابوترابی و مادر شهید مجید ابوترابی به تشریح فعالیت‌های همسر و فرزندش در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: همسرم در جلسات مختلف شرکت می‌کرد. ساواک یک مرتبه به مدت دو روز دستگیرش کرد وقتی مدرکی از وی پیدا نکردند، مجبور شدند وی را آزادی کنند و همسرم اجازه نداد شخصی از موضوع دستگیری وی مطلع شود.

دسته ها : خاطرات
سه شنبه 28 9 1396 1:53 بعد از ظهر
آن که رفت و آنان که جا ماندند

تصویری که مشاهده می کنید، شناسنامه و شرحی ندارد. لحظاتی از شهادتِ یک رفیق می گذرد و جامانده‌گان بر بالین دوستِ عینکی به چشمانِ تاریخ می نگرند:
مشرق
سه شنبه 28 9 1396 1:45 بعد از ظهر
فرمانده گردان های لشکر 27 محمد رسول الله(صلوات الله علیه و آله)
نمایی که پیش رو دارید، در اواسط دهه ی 1360 شمسی و در مناطق عملیاتی جنوب کشور به ثبت رسیده است. در این تصویر، چهار تن از فرماندهان پرآوازه‌ی «لشکر 27 محمد رسول الله(صلوات الله علیه و آله)» به ثبت رسیده اند. مردانی که رزمنده گان بسیجی و پاسدارِ تهرانی، هنوز از آنان به شجاعت و دشمن شکنی یاد می کنند. این سرداران پرافتخار، در مقاطع مختلف دفاع مقدس، فرماندهی گردان های یگانِ اختصاصی رزمنده‌گان تهرانی را بر عهده داشتند:

«نصرت الله اکبری» (عمدتا فرمانده گردان «مالک اشتر نخعی»)

«شهید علی جزمانی» (در زمان شهادت فرمانده‌ی گردان «مقداد بن اسود»)

«فاضل ترک زبان» (از فرماندهان عملیاتی گردان «مالک اشتر نخعی»)

«جعفر عقیل محتشم» (عمدتا فرمانده گردان «انصارالرسول(صلوات الله علیه و آله)»)

سلامتی این سردارانِ عزیز صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

مشرق

سه شنبه 28 9 1396 1:43 بعد از ظهر

آن روزها محمدجواد دوست و رفیق زیاد داشت و گاهی هم پیش می آمد که آنها را به خانه بیاورد. به همین دلیل مادر که در ابتدا خیال کرده بود مامورها از دوستان جواد هستند، با روی باز و لبخندی مادرانه در را به روی شان گشود وبه گرمی از آنها استقبال کرد.

دسته ها : خاطرات
سه شنبه 28 9 1396 1:40 بعد از ظهر
کتاب آدم باش - مسعود ده نمکی - کراپ‌شده

گفتم: بابا! یک ساعته دارم دستتون رو فشار می دم، اما شما توجه نمی کنین. با تعجب دو دستش را بالا آورد و به همه نشان داد. باورم نمی شد هر دست او را نگرفته بودم. یک آن به اطرافم نگاه کردم و دیدم وای بیچاره شدم، کنار او خانم رزیدنت اتاق عمل دستش را روی لبه تخت عمل گذاشته بودو من اشتباها جای دست آقای متخصص بیهوشی دست او را فشار داده بودم.
دسته ها : خاطرات
سه شنبه 28 9 1396 1:37 بعد از ظهر
سه شنبه 28 9 1396 1:27 بعد از ظهر

اینشهدا به ندای امامی جواب دادند که فرمود "اگر امروز در سوریه و عراق با تکفیری‌ها مبارزه نکنیم باید در همدان و کرمانشاه به مصاف دشمن خونخوار برویم." به همین علت است که جوانانی مانند "شهید مهدی عسگری" جسم و جان خودرا به قربانگاه می‌کشانند تا سوخته، اسیر و شهید شوند ولی غیرت و مردانگی پایمال لگدهای تکفیر و استکبار نشود.

سه شنبه 28 9 1396 1:3 بعد از ظهر
شهدای مدافع حرم خوزستانی
«محمود مراداسکندری»(شهادت:12 بهمن 94)، «عارف کاید خورده»(شهادت:29 آبان 96) و «عباس کردونی»(شهادت:19 بهمن 94)

روحمان با یادشان شاد

هدیه به ارواح بلندپروازشان صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

مشرق

چهارشنبه 1 9 1396 6:13 بعد از ظهر
شهید ضیایی
حاج حمید ضیایی ساعاتی قبل از آزاد سازی شهر بوکمال سوریه به جمع همسنگران خود در کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

شهیدضیایی که از تجربه سال‌های حضور در جبهه های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی برخوردار بود و  با ثبت رشادت‌ها و دلاوری‌های خود به افتخار جانبازی نیز نائل شده بود،‌ با حضور داوطلبانه در کشور سوریه مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های فراوانی از خود نشان داد.

اینشهید گرانقدر در سال‌های پس از جنگ تحمیلی نیز در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالانه حضوری چشمگیر و تاثیرگذار داشت و خدماتی ارزشمند از خود برجای گذاشت.

شهید حاج حمید ضیایی  در جمع همرزمان سال‌های دفاع مقدس ودر محافل پاسداشت یاد و خاطره رزمندگان شهید و مدافعان حرم از غصه جاماندناز  قافله یاران شهید خود در طول 8 سال دفاع مقدس سخن می‌گفت. این شهید والامقام با شکل‌گیری گروهک تروریستی داعش و تهاجم آنان به مقدسات  و ارزش‌های اسلامی برای حضور داوطلبانه و حفظ و صیانت از حریم اهل بیت (ع) درسوریه بی‌قراری می‌کرد.

شهیدضیایی در زمان حضور داوطلبانه خود در مناطق عملیاتی در مرز‌های سوریه نیز با مجاهدت‌ها، جان‌فشانی‌ها و رشادت‌های فراوان خود الگویی کارآمدی از سرباز راستین اسلام و مسلمین از خود به نمایش گذاشت.

سرانجام پس از سال‌ها درد و رنج از غم دوری و هجران یاران شهید خود،‌ در آخرین ساعات آزادسازی کامل و پاکسازی بوکمال آسمانی شد و به سوی معبود خود پر کشید.

روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمدو عجل فرجهم

تسنیم

چهارشنبه 1 9 1396 6:6 بعد از ظهر
شهید مهدی موحدنیا
«مهدی موحدنیا» به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست. وی از اهالی شهرستان سبزوار در استان خراسان رضوی بود که چندی پیش داوطلبانه برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) راهی سوریه شد و در روز شنبه، 27 آبان‌ماه 96 همزمان با شب شهادت امام رضا(ع) در درگیری‌های شهر البوکمال در استان دیروالزور سوریه توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

از این شهید مدافع حرم 25 ساله، یک فرزند چهار ماهه به یادگار مانده است. شهید موحدنیا ششمین شهید مدافع حرم شهرستان سبزوار است.

روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمدو عجل فرجهم

تسنیم

چهارشنبه 1 9 1396 6:0 بعد از ظهر
X