معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
حاتمی‌کیایِ آوینی

حدود 13 ماه قبل از شهادتش بود که تصمیم گرفت بار دیگر مظلومانه و البتهدر قالب جملاتی مقتدرانه، در مقابل اندیشه نادرستی که در برداشت غلط از فرهنگی غرب بر سینمای ایران سایه افکنده است سخن بگوید و در واقع به سینماگرانی که به هنجارهای خودساخته خو گرفته‌اند، تلنگری بزند.
دسته ها : روشنگری
شنبه 28 11 1396 11:12 صبح
مصاحبه با خانواده شهیدان نانکلی و افراسیابی
آنموقع اگر پیامی می خواست به دست زندانیان برسد لفظی نمی توانستند به هم بگویند, به همین خاطر در پاکت گذاشته و مُهر میشد. در آن موقع پیامی از طرفبرادرها به من که رابط بودم, دادند و من شخص رو به رو را می دانستم یکی همقبلا من را می دیدید یکی یک نفر بیشتر نمی توانست بیشتر ارتباط داشته باشند
دسته ها : خاطرات
چهارشنبه 18 11 1396 3:32 بعد از ظهر
دانشجوی 24 ساله‌ رشته‌ حقوقی قضایی دانشگاه تهران، با شناخت عمیق از دشمن و چیرگی بر منطقه‌ جغرافیایی جنگ و تغییرات حاصل از آن علاوه بر طراحیو اجرای عملیات های مهم، در شکل گیری سازمان رزم، برآورد اطلاعات و تهیه‌ طرح عملیات، کادرسازی و تربیت فرماندهان تأثیرگذار و کارآمد نقشی اساسی ایفا کرد.
دوشنبه 9 11 1396 12:0 صبح

تهاجمدشمن بعثی به مرزهای کشور اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی، نقطه عطفی در زندگی حسن باقری بود. او با احساس تکلیف در دفاع از اسلام و میهن اسلامی بلافاصلهپس از شروع جنگ در روز اول مهرماه سال 1359 به همراه عده‌ای از پاسداران راهی جبهه‌های جنوب شد و تا آخرین لحظه حیات، در این سنگر باقی ماند و در بسیاری از صحنه‌های پیروز دفاع مقدس حضور فعال و تعیین کننده داشت.

دوشنبه 9 11 1396 11:53 صبح

شهیدحسن باقری عادت داشت اتفاقاتی که به صورت روزانه برایش اتفاق می‌افتاد و گزارش جنگ را در دفاتری یادداشت می‌کرد. سرلشکر غلامعلی رشید در صفحه مربوطبه روز نهم بهمن سال61 دفتر یادداشت شهید باقری نوشت....

دوشنبه 9 11 1396 11:50 صبح

با پیروزی انقلاب اسلامی محمدتقی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد تا در این نهاد انقلابی به رسالت خود در پاسداری از نهضت امام خمینی ادامه دهد. او ابتدا به واحد بهداری سپاه پیوست و در راه‌اندازی مرکز بهداری سپاهپاسداران نقش اساسی داشت. بعد از مدتی حضور در بهداری، تقی به پیشنهاد برادرش حسین که در دفتر سیاسی سپاه فعالیت می‌کرد به این دفتر پیوست و به عنوان راوی جنگ مشغول به کار شد.

دوشنبه 9 11 1396 11:47 صبح

پساز پیروزی انقلاب اسلامی در تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اندیمشک نقش مهمی داشت. او با شروع شورش و جنگ مسلحانه ضد انقلاب در کردستان به آنجا رفت و پس از ماه ها حضور،  خبر سلامتی‌اش  از طریق نامه دریافت شد.

دوشنبه 9 11 1396 11:44 صبح

شهید بقایی در عملیات فتح ‌المبین به عنوان فرمانده قرارگاه فجر در طرح‌ریزی و هدایت یگانهای عمل کننده جهت آزادسازی ارتفاعات ابوصلبی خات (سایت رادار) نقش بسیار موثر و مهمی داشت. در واقع آزادسازی این محور حساس و با اهمیت با همکاری و هماهنگیو هدایت مناسب او و شهید حسن باقری در فرماندهی قرارگاه نصر محقق شد.

دوشنبه 9 11 1396 11:42 صبح
یادمان شهید باقری

حسنباقری برای رسیدن به اطمینان, خودش به شناسایی رفت. فردای آن روز, آن شناسایی انجام شد. آن روز فرماندهان سپاه وقت ملاقات با امام(ره) گرفته بودند. علاوه بر حسن باقری, مجید بقایی, محمد باقری, مرتضی صفاری, مجتبی مؤمنیان, توکل قلاوند, امیر پالاش و محمد تقی رضوانی به سمت فکه حرکت کردند. حدود دوازده کیلومتر قبل از فکه, در ارتفاعات, دیدگاهی بود که به تپه های حمرین و فوقی تسلط داشت.
دوشنبه 9 11 1396 8:0 صبح
شهید رضا اسماعیلی
رضا اسماعیلی، جوان افغانستانی بود که با تشکیل تیپ فاطمیون به صف مدافعان حرم حضرت زینب (س) پیوست و در بهمن ماه سال 1392 به شهادت رسید. اویک جوان افغانستانی ساکن مشهد بود. یک جوان ورزشکار و نائب‌قهرمان وزن 55کیلوگرم پرورش اندام استان خراسان رضوی بود. حدودً 19 سال داشت و در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول تحصیل بود. رضا در نبرد با تکفیری‌ها نمونه نداشت، بسیاری از دشمنان را به جهنم فرستاده بود. در نبرد آزادسازی شهرک شیعه‌نشین زمانیه، بسیار شجاعانه جنگید و بعد هم اسیر دست پیروان یزید شد. هنوز ساعتی از اسارت رضا اسماعیلی نگذشته بود که در شبکه‌های مجازی تصاویر او پخش شد. سر بریده‌ رضا بر دستان آن‌ها می‌چرخید. دوستانش عملیات را ادامه دادند و شهرک آزاد شد و پیکر رضا به دست آمد، اما سربریده‌اش نه.
تسنیم
يکشنبه 8 11 1396 10:47 صبح
شهید شوهانی از نهاوند
سروان شهید احمد شوهانی اهل شهر برزول نهاوند و از نیروهای تیپ انصارالحسین(ع) همدان در درگیری با نیروهای داعشی در منطقه ازگله کرمانشاه به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

این شهید والامقام از جمله دلاوری نهاوندی بود که به عنوان مدافع حرم چندین مرحله برای مبارزه با تروریست‌های داعش به سوریه اعزام شد و سرانجام خون پاکش در راه دفاع از اسلام عزیز و ایران سربلند، در درگیری نیروهای سپاه پاسداران با تروریست‌ها و مزدوران متجاوز استکبار در غرب کشور به زمین ریخته شد.

تسنیم


يکشنبه 8 11 1396 10:42 صبح
امام خمینی

عروس امام خمینی به من گفت: خوشحالی همسر امام دائمی است، چراکه ازدواج خوبی داشته است. همسر حضرت آیت الله العظمی در گفت‌وگوی کوتاهی که داشتیم تأکید کرد که زن به‌اندازه مرد آزاد است.
دسته ها : امام دلها
پنج شنبه 5 11 1396 1:14 بعد از ظهر
X