معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

میزی در حیاط گذاشته بودند تا او را غسل دهند.
حاج "بهزاد پروین قدس" که از راه رسید، مثل همیشه ساک بر دوش بود. ناگهان از داخل ساک، چیزی درآورد که همه از تعجب مات ماندند.
بسته‌ای را گشود و پای قطع شده‌ی حسین را که هنگام انفجار مین والمری به وسط میدان مین ارتفاع 112 فکه افتاده بود، پیدا کرده و با خود آورده بود.

دسته ها : خاطرات
چهارشنبه 30 3 1397 10:7 صبح
کتاب سایه تاک - کراپ‌شده
«سایه تاک» حاصل خاطرات سروان پیاده چترباز،‌ رحیم افشاری است که در پشت دخل فروشگاه کوچکش در بهار سال 1391 آن ها را برای راحله صبوری تعریف کرده است.آنچه در ادامه می خوانید، متن دو صفحه از این کتاب است:
سورکی وقتی داشتم آب را به دست اسیر میدادم گفت: «به این نامرد آب ندهید!»
گفتم: «درست است. اگر زود به او آب بدهم، پررو می شود و درست اطلاعات نمی دهد. اسیر را باید تشنه و گرسنه نگه داشت تا درست تخلیه اطلاعاتی شود. با این ها باید مثل خودشان رفتار کنیم تا حساب کار دستشان بیاید.»
دسته ها : خاطرات
دوشنبه 28 3 1397 3:12 بعد از ظهر
دوشنبه 28 3 1397 3:4 بعد از ظهر

یادی از سردار شهید محمدحسن غفاری

الحمدلله با اعتماد خوبی که به ایشان پیدا کرده بودیم توانستیم از وجودشبه نحو مطلوب استفاده کنیم. لیاقتش به ­حدی بود که برنامه داشتیم روی او حساب کنیم و در حد فرمانده­ی تیپ یا جانشینی لشکر ارتقاء بیابد. این مهم، در کنار سایر مسائل شخصیتی­ اش به ­دلیل درایت، صبر، سکوت، دقت و ظرافتی همبود که در کارش داشت. با دقت کارش را انجام می­ داد.

دوشنبه 28 3 1397 3:1 بعد از ظهر

شهید احمد بابایی

روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

آن‌چه پیش رو دارید، یادداشتی است که «احمد بابایی» حدود 17 ماه قبل از شهادتش، در منطقه‌ی عملیاتی «آبادان»،  برای دخترش «مریم» به رشته تحریر درآورده است:

دوشنبه 28 3 1397 2:54 بعد از ظهر

گذری بر زندگی سردار شهید محمّد زهرابی؛

با تشکیل تیپ 15 امام حسن مجتبی (ع) توسط سردار شهید حسن درویشی، محمّد نیز به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و لباس مقدس پاسداری را بهتن نمود،  سردار درویشی نیز محمّد را به عنوان یکی از فرماندهان گروهان درتیپ 15 امام حسن مجتبی (ع)  بکار گرفت.

دوشنبه 28 3 1397 2:50 بعد از ظهر
شهید علیرضا یاسینی

روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

آن چه خواهید خواند، خاطره ای است تاثیرگذار از شهید یاسینی که توسط سرگرد«غلامرضا سلیمانی» روایت شده است:

دسته ها : خاطرات
دوشنبه 28 3 1397 2:48 بعد از ظهر
جنگ تحمیلی


دشمن‌ در صبح‌ روز نخست‌ با هواپیماهای‌ پی‌سی‌۷ و چرخبال‌ اقدام‌ به‌ بمباران‌ شیمیایی‌ و انفجاری‌ کرد، اما با استقرار سریع‌ توپ‌های‌ ضدهوایی،یک‌ فروند از این‌ نوع‌ هواپیما با موشک‌ «سام‌۷» ساقط‌ شده‌ و پاتک‌ هوایی‌ دشمن‌ عملاً‌ ناکام‌ ماند.
دسته ها : عملیات
پنج شنبه 24 3 1397 2:22 بعد از ظهر
پدر شهید حججی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه

از زمان رسیدن تصویر اسارت تا زمانی که خبر شهادت او را دادند، بدترین لحظات زندگی من بود. نگرانی داشتیم و مضطرب بودیم، وقتی همه می گفتند دعا کنید آزاد شود، ما دعا می کردیم شهید شود. هیچ پدر و مادری راضی به مرگ فرزندشان نیست، ولی ما آن موقع راضی بودیم، به حدی که مادرش گوسفند نذر کردبچه اش شهید شود.
پنج شنبه 24 3 1397 2:18 بعد از ظهر
شهید کاظم خدامی

شهید «کاظم خدامی» در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۴۴ در تهران چشم به جهان گشود. وی درتاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۶۴ در شرق دجله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از شهید والامقام «کاظم خدامی» به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

دوشنبه 7 3 1397 5:56 بعد از ظهر
وداع با پیکر شهید خیابان پاسداران؛ «محمدحسین حدادیان»

«بسیجی خامنه‌ای بودن، از سرباز خمینی بودن سخت‌تر است و صد البته شیرینی بیشتری هم دارد...

ما نه امام را دیدیم، نه شهدا را؛ با این حال هم پای امام مانده‌ایم. هممی‌خواهیم شهید شویم، به این فکر می‌کنم این شانه‌ها تا به کی تحمل این بار مسؤولیت را خواهند داشت؟ و این قلب تا به کی خون دل خواهد خورد؟

می‌دانی؟ غربت بسیجی‌های خامنه‌ای را تنها آغوش مهدی (عج) تسکین خواهد بود...»

بر پایه این گزارش، محمدحسین حدادیان متولد سال ۷۴ و دانشجوی علوم سیاسیبود. او از ۷ سالگی عضو بسیج بود و در مسجد فعالیت می‌کرد. وی اواخر سال گذشته در ماجرای آشوب دراویش داعشی در خیابان پاسداران به شهادت رسید.

فرهاد حدادیان پدر شهید اظهار داشت: محمدحسین دنیایی نبود و به دنیا تعلق نداشت.  پیرو خط ولی فقیه بود و تمام مستحبات و واجبات شرعی و دینی راانجام می‌داد. در بسیج هم بسیار فعال بود و خالصانه به انقلاب و مردم خدمتمی‌کرد و در بسیج بسیار خوب رشد کرد. پسرم در خط رهبری بود و غیر از خط رهبری هیچ خطی را قبول نداشت و خدا را شاکریم که تا لحظه مرگش با ولی فقیه بود.

منبع: دفاع پرس
دوشنبه 7 3 1397 5:49 بعد از ظهر
شهید محمد ابراهیم همت

وقتی همسرم از جبهه برگشت، موضوع را برایش شرح دادم. صورتش منقلب شد و گفت «شاید همان زمانی بود که از جاده پر از مین رد می‌شدم». سپس خندید و ادامه داد: «تو سد راه شهادت من شدی.»
دسته ها : خاطرات
شنبه 5 3 1397 11:2 صبح

یادم هست در گفت‌وگویی به این مساله اشاره کرده بودید که در جنگ افغانستان، با صحنه‌ای مواجه شده‌اید که برای عبرت و ترساندن مردم، جنازه‌هایی را به درختی آویزان کرده بودند، ولی شما به فردی پول دادید تا جنازه‌ها را پایین بیاورد که عکاسان خارجی نتوانند به نفع خوداز این صحنه بهره‌برداری کنند؛ مگر نه اینکه عکاسی از جنگ به معنی این استکه عکاس بی‌طرفانه فقط و فقط به ثبت یک صحنه یا یک واقعه بپردازد، پس چرا تصمیم گرفتید در افغانستان صحنه آن درخت را تغییر بدهید. این نشان می‌دهد که احساساتان بر این حیطه غلبه کرده است؟

دسته ها : خاطرات
شنبه 5 3 1397 10:59 صبح
حاج قاسم سلیمانی

به هر حال آزادی خرمشهر نقطه عطف جنگ و نمادپیروزی ما قلمداد می‌شد. لذا صدام و حامیان غربی و عربی‌اش با تمام توان، مصمم به باقی ماندن در شهر و جلوگیری از پیروزی عملیات" بیت المقدس" بودند.ولی با ایمان، استقامت و روحیه شهادت طلبی رزمندگان دلاور، وعده الهی "ان تنصروا الله ینصرکم ویثبت اقدامکم" تحقق یافت و بزرگترین جشن و شادی مردم ایران (بعداز 22 بهمن 57) شکل گرفت.
دسته ها : خاطرات
شنبه 5 3 1397 10:54 صبح
حکمت معنوی وصایای شهدا| خود را برای آزادی قدس آماده کنید

شهید محمد رضا صد خسروی متولد 1349/5/5 بود ودر 1365/11/13 در حالیکه 16 سال بیشتر نداشت در جبهه های حق علیه باطل و مبارزه با رژیم بعثی عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد. پیکر مطهر این شهید والامقام در قطعه 53 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) آرام گرفته است. در ادامه وصیت نامه شهید صدخسروی را می‌خوانید:
شنبه 5 3 1397 10:43 صبح
X