معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
فریاد «یا خمینی» توسط توابین عراقی

این محل ۱۰سلول داشت و یک محوطه سر پوشیده که توالت و حمام در آنجا ساخته شده بود وحیاطش که با دیوار بلندی احاطه شده بود به اندازه تقریبی سهزمین والیبال بود که کاملا سیمان شده بود و در گوشه این بازداشتگاه یک اتاق نگهبانی بود که با پنجره‌ای به محوطه حیاط باز می‌شد
دسته ها : با اسراء
شنبه 30 4 1397 3:5 بعد از ظهر

زندگی نامه شهید خلیل فاتح فرمانده گردان شهید مدنی لشکر مکانیزه

۳۱عاشورا(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

شنبه 30 4 1397 2:54 بعد از ظهر
سخت‌ترین روز اسارتم تیرباران ۶۰ نفر از دوستانم بود
اولین اسکان ما در روستایی بود که نامش را یادم نیست. آنجا ما رادر طویله‌هایی که راه در رو نداشت، حبس کردند. غذای کمی می‌دادند و شرایط بهداشتی و تغذیه و تنگی جا و در کل همه امکانات در حد صفر بود. حتی به زخم مجروحین رسیدگی نمی‌کردند. اعتراض می‌کردیم، می‌گفتند کسی برای آمدن شما بهکردستان دعوت‌نامه نفرستاده است.
دسته ها : با اسراء
شنبه 30 4 1397 2:42 بعد از ظهر

محمد مهرورز قره‌تپه فرزند مروت‌علی متولد 26 خرداد ماه 1343 در تهران بود که داوطلبانه از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و در سال 1361 در عملیات مسلم‌بن عقیل در منطقه سومار و در سن 18سالگی به‌شهادت رسید. پیکر مطهر اینشهید در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد قرار گرفت تا 36 سال بعد توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین کشف شد و به وطن بازگشت.

يکشنبه 17 4 1397 12:34 صبح
نتیجه تصویری برای جبهه

آن‌چه خواهید خواند، خاطره‌ای است کوتاه به روایت «کامران فهیم» یکی از رزمندگانِ دفاع مقدس. اودر سال 1361 و در سن 19 سالگی داوطلبانه به جبهه‌های جنگ عازم شد ومدتها در مناطق عملیاتی غرب کشور نیز حضور داشت.
دوشنبه 11 4 1397 12:47 صبح

ما هر سال روز شهادت حضرت زهرا(س) نذری می دادیم. آن روز پسرمان را دادیم. یک قرآن خواستم به من دادند. قرآن را بغل کردم و گفتم می خواهم پیکرپسرم را ببینم که گفتند در بیمارستان و جلوی در آن شلوغ است.

دوشنبه 11 4 1397 12:38 صبح
محمدابراهیم رشیدی که از نیروهای تخریب تیپ مکانیزه 20 رمضان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و چندی پیش داوطلبانه عازم سوریه شده بود،به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.
این شهید 32ساله و متأهل بود و پیش از این چندین بار در سوریه حضور مستشاری داشت.
روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلندپروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

تسنیم

دوشنبه 11 4 1397 12:33 صبح
روایت چگونگی اسارت بانوی ایرانی در تلویزیون

وقتی به آبادان برگشتم، به همراه چند نفر دیگر نماینده فرماندار آبادان در یک شیرخوارگاه شدیم. دانشجویان دانشکده نفت و دانش آموزان مدارس به دلیل علاقه و توانمندی هر کدام در ادارات، سازمان‌ها و بیمارستان‌ها به عنوان نماینده فرماندار کار می‌کردند.
دسته ها : با اسراء
يکشنبه 10 4 1397 12:10 صبح
ناگفته‌های اسارت‌ از زبان‌ مرحوم‌ ابوترابی

این‌ پیرمرد، سنش‌ از پدر تو هم‌ بیشتراست‌ که‌در این‌ هوای‌ سرد، صورتش‌ را خشک‌ خشک‌ بتراشد و تو هم‌ تبعیدش‌ کنی‌. اولاً او را تبعید نکن‌ و اگر این‌ کار را کردی‌، او را از تراشیدن‌ صورت‌ معاف‌ کن‌ “! او هم‌ یک‌ نگاه‌ به‌ حاج‌ مهدی‌ می‌کند و می‌گوید:” عیب‌ ندارد. من‌ تو را می‌بخشم‌ “. حاج‌ مهدی‌ به‌ او می‌گوید:” من‌ این‌ عفو و بخشش‌ تو را نمی‌خواهم‌ و زیر بار منّت‌ تو نمی‌روم‌.
دسته ها : با اسراء
يکشنبه 10 4 1397 12:2 صبح
شهید بهشتی و سردار نیکخواه بهرامی
ایشان بسیار منظم، کم خواب و خوراک، بی‌آلایش و ساده زیست و در انجام قرارهای ملاقات سر وقت و در رعایت نظام بسیار پایبند بودند، به نحوی که تأخیر بیش از پنج دقیقه در قرارهای مشخص را در کمال ادب و خشوع لغو و به قرارهای بعدی می‌پرداختند.
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 10 4 1397 11:59 صبح

بسیاری از ما نسبت به اطرافیانمان بی تفاوتیم و بی توجه از کنار آن ها عبور می کنیم، اما «آقا محمود» اینگونه نبود او هرکسی را که می دید از احوالش پرس و جو می کرد و از وضعیتش با خبر می شد. فرمایشات پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) در خصوص جایگاه و منزلت همسایه در اسلام، همواره سرلوحه رفتارش بود و از همه همسایه های محل باخبر بود. عادت داشت که دستگیرهمه باشد. بعد از شهادتش تازه فهمیدیم که آقا محمود بسیاری از حق ماموریت هایش را هم به افراد نیازمند هدیه می کرده است.

يکشنبه 10 4 1397 11:56 صبح
بعد از سقوط منطقۀ فاو عراق صدام با بکارگیری تاکتیکی جنگی «دفاع متحرک» در پی به دست گرفتن ابتکار عمل جنگ بود. در همین راستا شهر مهران و ارتفاعات اطراف آن را اشغال کرد. مهران قرار بود مهریة فاو باشد تا ایران مجبور به عقب‌نشینی از فتوحات والفجر  بشود. رزمنده‌های ایران در عملیات کربلای 1 با اقتدار این شهر را آزاد نمودند. – کربلای یک در نهمین روز تیرماه 1365 با رمز یا ابوالفضل العباس(ع) ادرکنی آغاز شد – مهران در 100 کیلومتری جنوبغربی ایلام قرار دارد.
دسته ها : خاطرات
يکشنبه 10 4 1397 11:55 صبح

در سال‌های ۱۳۶۳ به بعد توان تروریستی منافقین در کشور رو به تحلیل رفت اما اقدامات جاسوسی و بازی کردن نقش ستون پنجم برای ارتش عراق به صورت جدی در دست انجام بود.سرلشگر وفیق السامرایی یکیاز فرماندهان اطلاعات رژیم صدام در بارهٔ این همکاری بیان داشته است: صدامدر دادن اعتبار برای فعالیت‌های اطلاعاتی به هیچ محدودیتی اعتقاد نداشت. به همین دلیل ماهانه بین ۹ تا ۱۰ میلیون دلار علاوه بر تجهیزات به مسعود رجوی می‌داد تا از اخبار سری داخل ایران اطلاع کسب کنند.

دسته ها : روشنگری
يکشنبه 10 4 1397 11:1 صبح
مریم رجوی مسعود رجوی
کمر این نظام نوپا را خم کرد و به تعبیر مسعود رجوی آینده را از این نظام گرفت؛ اما حمایت مردمی از نظام جمهوری اسلامی به حدی جدی بود که در هر مرحله از بحرانهای سال ۱۳۶۰ حمایت مردمی افزایش می‌یافت. به عنوان مثال وقتی که بهشتی و یارانش ترور شدند مردم در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری به رجایی بیشتر رأی دادند و وقتی رجای و باهنر در شهریور ۶۰ توسط نفوذی‌های منافقین ترور شدند مردم در انتخابات ریاست جمهوری سوم در مهر ماه ۱۳۶۰ به آیت الله خامنه‌ای بیش از ۱۶ میلیون رأی دادند. این امر نشان می‌داد که استراتژی ترور رهبران که منافقین در پیش گرفته بود به جایی نمی‌رسد.
دسته ها : روشنگری
يکشنبه 10 4 1397 10:59 صبح
شنبه 9 4 1397 8:57 صبح
X