معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

یکم فروردین ۱۳۱۲، در گلپایگان چشم به جهان گشود. پدرش عباس و مادرش،فاطمه نام داشت. سواد خواندن ونوشتن نمی دانست. سال۱۳۳۸ ازدواج کرد و صاحب چهار پسر و پنج دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۴، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.
محل شهادت : جزیره مجنون  تاریخ شهادت 1364/01/22
محل دفن : بهشت زهرا (س) - قطعه 27 ردیف 125 شماره 12

دسته ها : شهیدگلپا
يکشنبه 26 5 1399 4:40 بعد از ظهر

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن صافی، فرزند آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی و از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم به تشریح ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله العظمی علی صافی (ره) پرداختسلام والمسلمین محمد حسن صافی، فرزند آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی و از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم به تشریح ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله العظمی علی صافی (ره) پرداخت

 

يکشنبه 26 5 1399 3:41 بعد از ظهر
پدر شهیدان «شایسته» آسمانی شد

مجید شایسته ۲۶ شهریور ۱۳۴۵ در شهرستان ری به دنیا آمد. دانش آموز دوم متوسطه در رشته اقتصاد بود به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و هشتم تیر ۱۳۶۲ با سمت تیربارچی در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و در سال ۱۳۷۵ پس از تفحص در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.محمد ابراهیم شایسته سوم فروردین ۱۳۳۹در روستای گوگد از توابع شهرستان گلپایگان به دنیا آمد. تا پایان دوره کاردانی در رشته معارف اسلامی درس خواند. وی از سوی مرکز اعزام به عنوان روحانی در جبهه حضور یافت. یکم فروردین ۱۳۶۱ با سمت مسئول واحد تبلیغات در دشت عباس توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به صورت و گردنش به شهادت رسید.
دسته ها : شهیدگلپا
يکشنبه 26 5 1399 3:35 بعد از ظهر
الشیخ البهائی والسید میرداماد وإجابتهما الحکیمة على الشاه الصفوی ...

محمد حسین ابن آیت الله سید محمد علی ال ابراهیم مرتضی بن امام موسی الکاظم (ع) متولد 1337 هـ ق و متوفی 29 جمادی الاولی 1379 هـ ق مدفن در قبرستان نو قم مصادف با 10 دیماه 1338 شمسی مقدمات و قسمتی از سطوح را نزد والد فقیه آیت الله سید ابراهیم و عموها آیت الله العظمی سید محمد علی صاحب و شارح بدایع الافکار در اصول آیت الله العظمی میرزا حبیب الله رشتی قدس سره و آیت الله سید جعفر حجازی و آیت الله سید محمد و آیت الله العظمی سید جمال الدین گلپایگانی قدس سره و سطوح عالیه را در گلپایگان و اصفهان در سالهای 1320 به پایان رسانید 

شنبه 25 5 1399 12:24 صبح

دکتر سید مرتضی نوربخش


دکتر سید مرتضی نوربخش متولد سال 1335 ، محل تولد گلپایگان .در سال 1335 در یک خانواده مذهبی در گلپایگان به دنیا آمدم . دوران دبستان و دبیرستان را در آن شهرستان سپری نمودم .دوران دانشگاه را در دانشگاه شهید بهشتی تهران ‹‹ دانشگاه ملی ›› در سال 1365 در مقطع کارشناسی پژوهشگری اجتماعی پذیرفته شد و پس از طی دوره 4 ساله کارشناسی ، در سال 1370 در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته و در سال 1374 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم اجتماعی در دانشگاه تهران گردید و در همان دانشگاه در سال 1380 در مقطع دکتری جامعه شناسی فرهنگی نظری ادامه تحصیل دادم و فارغ التحصیل گردید .در این سالها به عنوان عضو هیأت علمی انجام وظیفه می نمود و پس از اخذ Ph.D به عنوان  دانشیار پایه 24 و عضو هیأت علمی وزارت علوم بکار اشتغال شد .


شنبه 11 5 1399 8:58 صبح
آرشیو الفبایی شهدا | سامانه ملی شهدا


نام : عباسعلی     نام خانوادگی : سرلک      نام پدر: شعبانعلی
محل تولد: روستای حاجیله گلپایگان 
تاریخ تولد : 1305/03/03
تاریخ شهادت : 1365/03/06
سن : 60 سال
محل شهادت : جاده سیدالشهداء جزیره مجنون
 

دسته ها : شهیدگلپا
شنبه 11 5 1399 8:52 صبح

مهندس علی اکبر دلگرم
تاریخ تولد: 1339 محل تولد: گلپایگان
سوابق: مدیر کل امور اداری سازمان جنگلهای ایرانمدیرکل امور اداری و منابع انسانی سازمان جنگلها مراتع و ابخیزداری کشور،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان،مشاورعالی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان،مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی،معاون آموزشی اداری و مالی گروه آموزش فنی تخصصی وزارت جهاد کشاورزی،عضو اصلی هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان وزارت جهاد کشاورزی،مدیر ورزش سازمان جنگلها مراتع و...


شنبه 11 5 1399 8:26 صبح
شیخ ملا محمدجواد صافی گلپایگانی  نام پدر: ملاعباس  

  تولد و وفات: (۱۲۸۸ -۱۳۶۸) قمری       محل تولد: گلپایگان 

شهرت علمی و فرهنگی: عالم،‌ فقیه، ادیب و شاعر 

در گلپایگان نشو و نمو یافت. در حدود ۱۳۰۵ ق به اصفهان رفت و در محضر درس حکیم معروف ، میرزاجهانگیرخان قشقایی ، و میرزا بدیع درب امامی و میرزامحمدعلی تویسرکانی و سیدمحمدباقر   درچه‌ای و آقا نجفی‌اصفهانی و بردران او ، آقا نورالله و ثقهٔالاسلام ،  حاضر شد و حدود ده سال در آن شهر به کسب علم پرداخت. او همچنین در تهران نزد شیخ فضل‌الله‌ نوری تلمذ کرد.

 در ۱۳۱۶ ق به گلپایگان بازگشت و به تدریس و تصنیف و سایر امور دینی پرداخت. وی در قم مدفون است. از آثار منظوم و منثور وی: "گنجینۀ گهر" یا سخنان پیغمبر (ص) ، شعر؛ "گنج‌ عرفان" یا سخنان امیرمؤمنان (ع)؛ "مصباح الفلاح و مفتاح النجاح"؛ "نفایس‌العرفان"؛ "دیوان" شعر ، حدود پانزده هزار بیت؛ "صافی‌نامه" یا "فیض ایزدی" ، در پاسخ احمدی؛ "بشارت میلادیه"؛ "اشعارشیوا" ، در رد باب و بها؛ "گنج دانش" ، پندنامه ، شعر.
 

شنبه 11 5 1399 8:22 صبح
وب سایت گلزار شهدای کشور

نام : حمیدرضا     نام خانوادگی : قیومی       نام پدر : محمدعلی
تاریخ تولد: 1339/02/04      تاریخ شهادت : 1367/04/12
محل تولد : گلپایگان  


دسته ها : شهیدگلپا
چهارشنبه 8 5 1399 10:46 صبح


توهین به علما کفر است | | اصلاح نت

میرزا رضا گلپایگانی

تولد و وفات: ( ... - ۱۲۸۰) قمری

شهرت علمی و فرهنگی: عالم دینی و مرجع
او پدر میرزا هدایت‌الله گلپایگانی و از معاصران میرزا زین‌العابدین گلپایگانی بود. او در زادگاهش مرجع امور دینی مردم و دارای نفوذ بود. از آثارش: شرح بر منظوم بر "الدرهٔ" سید مهدی بحرالعلوم ، در فقه ، می‌باشد.
چهارشنبه 8 5 1399 10:13 صبح
X