معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

در گذشته حجاب نداشتم. اگر چه خانواده‌ای مذهبی داشتم، اما آزادی کامل داشتم و  دائم در جستجوی آرامش بودم. در دانشگاه با دوستان خود بر سر آرایشکردن و بی‌حجاب بودن رقابت می‌کردم تا پیروز شوم. همیشه می‌خواستم بهترین ظاهر را داشته باشم یا در عکس‌ها از همه زیباتر باشم. اما هیچ‌یک از این کارها من را به آرامش نمی‌رساند.

دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 6 4 1397 11:34 صبح
دولابی

قدرت خدا و عزّت اوست. می‌خواهد خودش را به تو نشان داده و بشناساند. می‌خواهد صفات و اخلاق خودش را به تو، حالی کند. ملائکه هیچ وقت زمین نمی‌خورند. نه زانویشان درد می‌گیرد و نهچیز دیگری برای آنها هست. آنها عقل صرف هستند. ولی من و شما یک چیزی ناقُلا همراهمان است و البته کمی هم عقل داریم!
دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 4 5 1396 11:7 صبح
حاج اسماعیل دولابی
بگو ببینم شما با این کاسب یا عالم محلتان چه وقت دوست می‌شوی؟ آیا اگر به عدالت خریدکنی، دوست می‌شوی؟ نخیر. هرچه جنس به تو می‌دهد به نرخ معین می‌دهد و پولشرا می‌گیرد. شما هم حق خودت را تحویل می‌گیری. نه کم و نه زیاد. بیست سال،داد و ستد می‌کنید اما از محبت، خبری نیست. این عدل و عدالت است که با هم پیاده کردید. در این طریق، دوستی نمی‌آید. دوستی چه وقت می‌آید؟
دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 4 5 1396 11:5 صبح
آیت الله بهجت
مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: انسان چگونه استعداد دارد کهبه سمت بالا یا پایین سیر کند. انبیا و اوصیاء (علیهم السلام) هم افرادی مثل سلمان و مقداد و ابی ذر و عمار و... هم معاویه و عمروعاص، عتبه برادر معاویه، خالدبن ولید و مروان را که از بهایم هم بدتر بودند، به جا گذاشتند.و اینها همگی هم درس رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) بودند؛ ولی مقام دسته  اول به طور یقین از ملایکه بالاتر است، و طایفه دوم از تمام بهایم بدترند.

کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت – ص200

محمد حسین رخشاد

تسنیم

دسته ها : حدیث نفس
شنبه 17 4 1396 8:50 صبح
بهجت (ره)مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: ای کاش می‌فهمیدیم که چاره کار ما در یک چیز منحصر است، و آن این است که تکلیف الهی را تشخیص بدهیم و بدانیم که چه کار را باید بکنیم و چه کار را نباید بکنیم. اگر دانستیم الحمد الله. و اگر ندانستیم باید بدانیم که انسانی که نمی‌داند چه کند و چهنکند، باید احتیاط کند.

و در این صورت - یعنی در صورت ندانستن تکلیفواقعی - اگر ندانیم چه کنیم، از ما پذیرفته نمی‌شود و ما در نزد خدا معذورنیستیم. آیا اگر عینک نداشتیم، نباید برای راه رفتن عصای احتیاط به دست بگیریم؟! آیا ندانستن تکلیف عذر می‌شود که با دست نگرفتن عصای احتیاط خود را در چاه عمیق بیندازیم؟! بنابراین، با تمکن از احتیاط، کار ما مشکل نیست،و در این صورت اگر احتیاط را ترک کنیم معذور نیستیم.

کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت – ص202

محمد حسین رخشاد

تسنیم

دسته ها : حدیث نفس
شنبه 17 4 1396 8:49 صبح
دولابی

هرچهحضرت موسی(ع) به فرعون وعده داد، او هیچ قوت نمی‌گفت که خدایی هست. اما وقتی داشت در آب، غرق و هلاک می‌شد گفت تُبتُ الانَ نگفت من توبه کردم یعنیظاهراً توبه می‌کنم. توبه‌ای که نائب شده باشد نبود. اما خدا همین لفظ توبه می‌کنم را برای او قیمتی شمرد. این برای فرعون خیلی قیمتی بود که بگوید تُبتُ الانَ. لااقل نصف ایمان است.
دسته ها : حدیث نفس
شنبه 17 4 1396 8:47 صبح
دولابی

آنها عقل صرف هستند. ولی من و شما یک چیزی ناقُلا همراهمان است و البته کمی هم عقل داریم! ان‌شاءالله اگر داشته باشیم که داریم؛ بدک نیست! اما کمی زرنگی از جانب خدا قاطی آن شده، که پیدا نمی‌شود. مخصوصاً اگر دو سه باری با اهل بیت طهارت(ع) هم، سلام و علیکی کردی، این‌ها ر خواب وبیداری، آدم را رنگ می‌کنند. خیلی هم رنگرز هستند.
دسته ها : حدیث نفس
شنبه 17 4 1396 8:45 صبح
حاج اسماعیل دولابی

ان‌شاءاللههمه وقت با حول و قوه خدا باشید و ببینید. البته الان هم هستید. هم حول خدا و هم حول و هیئت خودت. قدّت. بدنت، دور و برت، هر کس هم که این جا هست،حول شماست. اگر برای نماز به جماعت بایستیم و تو نماز را بخوانی، هر که و هر چه اینجا هست و به شما اقتدا کند، دور شماست.
دسته ها : حدیث نفس
شنبه 17 4 1396 8:43 صبح
حاج اسماعیل دولابی

الاغ،خیلی انسان را بالا می‌اندازد. اسب و قاطر و مادیان آن جور نیست. الاغ استکه وقتی دو می‌زند شانه‌های آدم به آسمان می‌پرد. الاغ، لاغر بود اما وقتیپیامبر(ص) سوارش می‌شد این جور می‌کرد. من می‌گفتم کسی نباید الاغ را بیهوده مذمّت کند. حضرت اگر سوار من هم شده بودند همی جور می‌کردم. بلکه سوار هر کس شود چنین می‌کند.
دسته ها : حدیث نفس
شنبه 17 4 1396 8:42 صبح
دولابی

البتهمی‌دانم که از معصیت بدتان می‌آید. ان‌شاءالله خدا نصیبتان نکند. اگر هم به جای بیاوری یا کسی به جای آورده؛ دوستان اهل بیت(ع) طوری هستند که خودشان ناراحت می‌شوند. من حالا دیگر حاضر نیستم بعد از چند هزار سال بایستم و به دوستان اهل بیت(ع) بگویم معصیت این جور است یا آن جور است که غصّه بخورید و خجالت بکشید.
دسته ها : حدیث نفس
شنبه 17 4 1396 8:40 صبح
دولابی

بعضیاز آنها جمعیت را شکافتند و جلو آمدند. یکی از آنها که آمده بود، وقتی برگشت گفت هذِهِ زینَبُ بِنتُ علیٌّ(ع) این زینب است که صدا می‌زند. علت داشت که حضرت، کلام را رساند. زیرا زنگ شترها را بسته بودند و سر و صدا راهانداخته بودند تا صدای خانم به مردم نرسد. وقتی مظلومان خیلی مشهور باشند ظالم می‌خواهد آنها را بپوشاند.
دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 10 3 1396 10:14 صبح
دولابی

این بدن ظاهر و هیئت و سر و چشم و ابرو مربوط به ملک است. روی مُلک او هم نشسته‌اید. لِمَنِ المُلکُ الیومَ للهِ الواحِدِ القهارِ. ملک هم مال او، ملکوت هم مال او. پیراهن تنت هم مال اوست، زیرا مربوط به ملک است. موی سرت هم که از ملکوت به ملک زده است، باز متعلق به اوست.
دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 10 3 1396 10:13 صبح
حاج اسماعیل دولابی
محبّت هم تب می‌کند. هر چیزی یک تبی دارد و آن تب، خیلی مقام دارد. بچه‌های شیری تب می‌کنند. تب، انسان را چه در دنیا و چه در آخرت می‌سازد. کوه‌ها را می‌سازد. کوه‌ها سالی دو بار تب می‌‌کنند؛ اوراق می‌شوند و سنگ بیرون می‌دهند که بر روی جاده‌ها هم می‌افتد. آن وقت در میان آن تبف طلا و جواهر رشد می‌کند.
دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 10 3 1396 10:12 صبح
دولابی
اگر برای خودت کار کنی، همان برای همه است. همین که خودت به کسی اذیت و آزار نرسانی و مستقیم راه بروی، به همه کمک کرده‌ای، منّت هم نمی‌گذاری زیرا برای خودت کار کرده‌ای. گفت من خودم آب برداشتم و خوردم، گفتند شما که خوردی ما هم سیراب شدیم. امام(ع) هم که تشنه است و آب می‌خورد؛ آنهایی که نگاه می کنند سیراب می‌شوند.
دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 10 3 1396 10:10 صبح
دولابی
شبعید الزّهرا بود. دوست من، این ماجرا را در مجلس گفت و رفقا خندیدند. تعریف می‌کرد که گفتم آیا زیارت نامه برایت بخوانم؟ گفت بسم الله الرحمن الرحیم. صبح که بیدار شد صبحانه آوردم و گفتم بفرما، گفت بسم الله الرحمن الرحیم و هر دو خوردیم. گفتم آیا بیرون برویم؟ گفت بسم الله الرحمن الرحیم.
دسته ها : حدیث نفس
چهارشنبه 10 3 1396 10:9 صبح
X