معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
دسته ها : عملیات
شنبه 5 5 1398 10:48 صبح


مسعود رجوی بنی صدر

مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت جبهه سوسنگرد به مناسبت ۳۸ امین سالگرد عملیات امام مهدی «عج» اطلاعیه ای صادر کرد. متن این اطلاعیه چنین است:
دسته ها : عملیات
چهارشنبه 7 1 1398 9:12 صبح

«علی ‏شکری» فرمانده سابق گردان مهندسی تیپ ۱۲ قائم (عج)، در تشریح چگونگی احداث خاکریز در تنگه‏ چهارزبر روایت می‌کند: قبل از عملیات «مرصاد»در مرخصی به سر می‌بردم و حدود یک سالی بود که در واحد عملیات مشغول انجاموظیفه بودم. یکی ۲ روز قبل از عملیات، از سپاه «دامغان» تلفن زدند که سریعبه منطقه برگردید.

دسته ها : عملیات
يکشنبه 7 5 1397 3:30 بعد از ظهر
اینفوگرافیک/ غروب‌منافقین با فروغ‌عملیات‌مرصاد
دسته ها : عملیات
شنبه 6 5 1397 12:45 صبح
آغاز عملیات «کربلای یک »
پس از اشغال مهران، استحکامات و موانع متعددی توسط دشمن ایجاد شد. در محور شمالی (جاده ایلام – مهران و باغ کشاورزی) هفت ردیف مین همراه با کانال و بیش از پنج ردیف سیم خاردار رشته‌ای وجود داشت. در محور میانی (حد فاصل رودخانه گاوی و جاده دهلران – مهران) به لحاظ کوهستانی بودن منطقه، استحکامات نسبتاً ضعیف بود. در محور جنوبی (ارتفاعات قلاویزان) سنگرهای کمین و در بعضی شیارها، یک ردیف سیم خاردار و مین وجود داشت.
دسته ها : عملیات
شنبه 9 4 1397 8:55 صبح
جنگ تحمیلی


دشمن‌ در صبح‌ روز نخست‌ با هواپیماهای‌ پی‌سی‌۷ و چرخبال‌ اقدام‌ به‌ بمباران‌ شیمیایی‌ و انفجاری‌ کرد، اما با استقرار سریع‌ توپ‌های‌ ضدهوایی،یک‌ فروند از این‌ نوع‌ هواپیما با موشک‌ «سام‌۷» ساقط‌ شده‌ و پاتک‌ هوایی‌ دشمن‌ عملاً‌ ناکام‌ ماند.
دسته ها : عملیات
پنج شنبه 24 3 1397 2:22 بعد از ظهر
اینفوگرافیک/ آزادسازی خرمشهر در 4 مرحله
تسنیم
دسته ها : عملیات
پنج شنبه 3 3 1397 12:54 صبح
در فروردین 67 بر یاران امام روح الله چه گذشت؟

«بعد از عملیات بیت المقدس 2 در زمستان 66 با تعدادی از بچه های گردان تخریب لشگرده سیدالشهداء(ع) برای ماموریت های تخریب و احیانا  مین گذاری مقابل دشمن بر روی ارتفاعات پوشیده از برف  قمیش که مشرف به شهر ماووت عراق اعزام شدند.
دسته ها : عملیات
سه شنبه 21 1 1397 10:3 صبح
آنچه باید درباره عملیات «خیبر» بدانیم+عکس و نقشه
جزیره جنوبی مجنون/5 اسفند62
 فرماندهان سپاه کمبود قایق را از کاستی های عملیات می دانستند
دسته ها : عملیات
سه شنبه 8 12 1396 4:12 بعد از ظهر
gordan118-26

در ابتدای روز چهارم، پاتک دشمن به جزیره بوارین آغاز شد که با تلاش نیروهای قرارگاه نجف این پاتک با ناکامی مواجه گردید. در محور قرارگاه کربلا نیز برای حفظ مواضع جناح راست و تثبیت موقعیت در منطقه کانال پرورش ماهی، نیروهای خودی به رها کردن آب مبادرت ورزیدند. به این ترتیب، پیشروی در این محور متوقف شد و عملیات با دو هدف اصلی تصرف خط نهر جاسم و پاکسازی جزیره بوارین ادامه یافت.
دسته ها : عملیات
شنبه 9 10 1396 10:38 صبح

به محض رسیدن خبر هجوم منافقین و ارتش عراق به شهرهای مختلف کشور، سیل عظیمی از نیروهای داوطلب به سوی جبهه‌ها روانه شدند.
همین امر محاسبات دشمن در تصرف بخشی از کشور ایران را بر هم زد.

دسته ها : عملیات
پنج شنبه 5 5 1396 11:54 صبح

نیروی عمل‌کننده ایران در این عملیات، یعنی «گردان مالک‌اشتر تیپ ۶۶» نیروهای ویژه‌ی هوابرد با تقدیم یک شهید (حسین ترکمن‌پری) و چهار مجروح، عملیات ویژه‌ خود را در فاز تک‌ مستقیم (با بهره‌گیری از نیروهای تکاور) و هم‌زمان فاز تک ادواتی (با بهره‌گیری از نیروهای راکت‌انداز مینی‌کاتیوشا وخمپاره‌انداز ۱۲۰ میلی‌متری)، در ارتفاعات کانیکا و قلعه‌ کانیکا در شمال شهر اتروش اجرا کردند.
دسته ها : عملیات
چهارشنبه 4 5 1396 11:48 صبح
کربلای 1
عملیاتموفق کربلای 1 پایانی بر استراتژی دفاع متحرک عراق و نیز نقطه شروع امیدوار کننده ای برای نیروهای خودی بود. منفعل کردن سیاست تهاجمی عراق، هدفی عمده بود که نیروهای خودی بخوبی توانستند در این عملیات به آن دست یابند و ضمن آن به همه اهداف نظامی پیش بینی شده نیز برسند. ده روز جنگ و مقاومت در مهران منجر به آزادسازی 175 کیلومتر مربع از خاک خودی و عراق شد و8 روستا و ارتفاعات قلعه آویزان و دو پاسگاه مرزی به دست رزمندگان اسلام افتاد.
دسته ها : عملیات
شنبه 10 4 1396 3:20 بعد از ظهر
دفاع مقدس- عملیات قدس1

ساعت8 شب فرا رسیده است ولی هنوز هیچ یک از محورها درگیری با دشمن را اعلام نکرده‌اند، در این حال مشکلی هم در مقر فرماندهی بروز می‌کند و آن اینکه لحظاتی قبل از عملیات بر اثر وزش باد برگه کد‌های مخابراتی عملیات لابه‌لاینی‌ها گم می‌شود.

در محور خیطه، دشمن ساعاتی قبل از عملیات کمینی جدید در آبراه اصلی این محور گذاشته بود که نیروها مدتی را معطل آن شدند چون باید ابتدا کمین را منهدم و بعد به روستا تک می‌کردند.

دسته ها : عملیات
شنبه 27 3 1396 4:42 بعد از ظهر
دفاع مقدس

اولاً از مناطق مختلف به طور همزمان به دشمن حمله شود تا توان پاتک تقسیم گردد و ثانیاً، نیروهای احتیاط منطقه، خطری جدی برای پیروزی محسوب می‌شدند، لذا باید حتی الامکان در ساعت‌های اولیه تک، حتی الامکان در ساعت‌های اولیه تک، آنان را نیز درگیر کرد تا نتواند از توان خود در جهت انجام پاتک استفاده کند.
دسته ها : عملیات
يکشنبه 21 3 1396 3:44 بعد از ظهر
X