معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
http://haji68.persiangig.com/document/shahid_Avini_by_islamicwallpers.jpg

 حتی اگر هیچ برهان دیگری در دست نداشتم، ظهور انقلاب اسلامی _ و بهتر بگویم، بعثت تاریخی انسان در وجود مردی چون حضرت امام خمینی(س) برای من کافی بود تا باور کنم که عصر تمدن غرب سپری شدهاست و تا آن وضع موعود که انسان در انتظار اوست فاصله ای چندان باقی نمانده است. حقیقت دین را باید نه در عوالم انتزاعی، که در وجود انسان هاییجست که خلیفه اللهی مبعوث شده اند. فصل الخطاب با انسان کامل است و لا غیر.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
يکشنبه 20 1 1396 2:34 بعد از ظهر
http://www.askdin.com/gallery/images/17037/1_shahidavini_1_.jpg

انسان می داند که حقیقت وجود او در مقامی فراتر از این تعلقات روزمره زمان فانی است. او چون به درون خویش می پردازد، خود را سرمدی و جاودانه می یابد و چون پای در طریق معیشت می نهد، راه را پوشیده در مناسبات فناپذیر زمان و مکان می بیند. انسان نیازمند رشته های محکمی است که او را به اصل آسمانی اش پیوند دهند، که اگر این رشته بریده شود وجود او چون خاکستری در باد پراکنده خواهد شد.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
يکشنبه 20 1 1396 2:32 بعد از ظهر
http://www.aviny.com/Album/defa-moghadas/Shakhes/aviny/wallpaper/KAMEL/70.jpg
ولایت فقیه مبتنی بر اسلام ناب است که هم ازحقوق بشر و هم از آزادی دریافتی کاملاً متفاوت با مشهورات و مقبولات بین المللی دارد. تفاوت معنای آزادی و حقوق بشر در نزد ما با آنچه در جهان امروز معمول است آن همه زیاد است که می توانیم با یقین بگوییم که ما و غربیها فقط در لفظ اشتراک داریم و نه در معنا.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
يکشنبه 20 1 1396 2:29 بعد از ظهر
https://www.aviny.com/Album/defa-moghadas/Shakhes/aviny/wallpaper/KAMEL/38.jpg

اگر رسانه های گروهی و بویژه تلوزیون وجود نداشتند، این نوع خاص از حکومت که ظاهری دموکراتیک و باطنی تو تالیتر دارد امکان تحقق نمی یافت. آنها آزادی تامل وتفکر و انتخاب را از شهروندان سلب کرده اند، اما در عین حال مردم القائات زیرکانه رسانه ها را حرف دل خویش انگاشته اند. در چنین وضعی، مردمان نمی توانند هیچ تصویری از یک حکومت دیگرنیز داشته باشند.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
يکشنبه 20 1 1396 2:27 بعد از ظهر
http://www.mizanonline.ir/files/fa/news/1395/1/18/467618_530.jpg

نمی خواهم بگویم که جمهوری اسلامی همان صورتغایی و مطلوب مدینه اسلامی و حکومت آن است، اما با اطمینان می توان گفت کهاین بهترین صورت ممکن – با عنایت به شرایط زمان و مکان – برای حکومتی است که می خواهد در همه ارکان و اجزا و اعمال خویش رجوع به حقیقت اسلام داشته باشد و مسلماً مدخلیت شرایط و مقتضیات تاریخی را در این معنا هرگز نمی تواننادیده گرفت.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
يکشنبه 20 1 1396 2:23 بعد از ظهر
آوینی متفکرِ دوران گذار/ "فتح خون" محبوب ترین کتاب سید شهیدان اهل قلم

شهیدسید مرتضی آوینی در شهریور سال 1326 در شهرری متولد شد تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانش‌جوی معماری وارد دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد او ازکودکی با هنر انس داشت؛ شعر می‌سرود داستان و مقاله می‌نوشت و نقاشی می‌کرد تحصیلات دانشگاهی‌اش را نیز در رشته‌ای به انجام رساند که به طبع هنری او سازگار بود ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی معماری را کنار گذاشت وبه اقتضای ضرورت‌های انقلاب به فیلم‌سازی پرداخت.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
يکشنبه 20 1 1396 2:19 بعد از ظهر

‌‌آخرین بار که ما حاج حسین را دیدیم در عملیات کربلای پنج بود، در شرق ابوالخصیب.

وقتی از این کانال‌ها که سنگرهای دشمن را به یکدیگر پیوند می‌داده است بگذری، به فرمانده خواهی رسید، به علمدار. او را از آستین خالی دست راستش خواهی شناخت. چه می‌گویم، چهره‌ی ریزنقش و خنده‌های دلنشینش نشانه‌ی بهتری است.

مواظب باش؛ آن‌همه متواضع است که او را در میان همراهانش گم می‌کنی. اگر کسی او را نمی‌شناخت، هرگز باور نمی‌کرد که با فرمانده لشکر مقدس امام حسین(ع) روبه‌روست. ما اهل دنیا از فرمانده‌های لشکر همان تصوری را داریم که در فیلم‌های سینمایی دیده‌ایم. اما فرمانده‌های سپاه اسلام امروز همه‌ی آن معیارها را درهم ریخته‌اند. حاج حسین را ببین؛ او را از آستین خالی دست راستش بشناس. جوانی خوش‌رو، مهربان و صمیمی، با اندامی نسبتاً لاغر و سخت متواضع.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:15 صبح


وقتی دوربین شهید امیراسکندر یکه‌تاز، از میان آن جماعت دلباختگان که مثل پروانه‌هایی عاشق نور به سوی شمس نیر حسین‌(ع) می‌شتابند، جانبازی را می‌یابد که با وجود آنکه یک پایش را در راه خدا باخته است بار دیگر مشتاقانه به جبهه‌ها می‌شتابد، پیام امیر، پیام دلباختگی است که از زبان آن جانباز ابلاغ می‌گردد.

وقتی امیر می‌کوشد که از زبان تصویر، حقیقت حضور امت را در صحنه‌های حق بیان کند، پیام امیر، پیام حضور است؛ حضوری دائم، گسترده و خستگی‌ناپذیر.

دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:14 صبح


چند قدم آن‌طرف‌تر، آقای ملازاده نشسته است. ما یکدیگر را نمی‌شناختیم و اگر گذارمان بدینجا نمی‌افتاد، شاید هرگز با او آشنا نمی‌شدیم. و به‌راستی چه شد که ما از میان همه‌ی این راحلان قافله‌ی عشق، او را برای مصاحبه انتخاب کردیم؟ سومین دلباخته، آقای ملازاده است، کشاورزی پیر از روستای سرک. او می‌دانست که حقیقت انتظار موعود، انسان را به جبهه‌ها می‌کشاند. آنان که دم از انتظار می‌زنند اما در خانه نشسته‌اند، تنها به پوسته‌ی خالی الفاظ دل خوش داشته‌اند و از معانی غافلند. امروز در جبهه‌های کربلایی غرب و جنوب کشور ماست که زمینه‌ی آزادی قدس و برپایی دولت جهانی عدل فراهم می‌گردد. راه قدس از کربلا می‌گذرد و راه کربلا را تنها دلباختگان می‌شناسند.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:13 صبح
http://www.aviny.com/Aviny/new/maghalat01.jpg

چیزی نگذشت که آنچه همه در انتظار آن بودند رخ داد و با قطع پل، جاده‌ی مواصلاتی نیز بریده شد. حالا چه باید کرد؟ سخن از جنگیدن با طبیعت نیست. ما با طبیعت جنگی نداریم و کیست که نداند طبیعت هم هنگام حمله‌ها با همه‌ی قوای خویش به کمک ما می‌آید؟ آن مرد خدا، جلوه‌ی جامع صفات الهی، می‌گفت: «اگر شما با خدا باشید، همه‌ی عالم با شماست.» و ما این حقیقت را در همه‌ی طول جنگ به‌کر‌ات آزموده‌ایم. اگر مدعی بگوید پس چرا این بار سیلاب‌ها به جنگ شما آمدند، می‌گوییم ما معتقدیم که مصلحت در آن چیزی است که اتفاق می‌افتد. سنت لایتغیر خداوند این است که مؤ‌منین را در کوره‌ی شداید و بلایا آن‌همه بگدازد تا کارآموخته شوند و استقامت پیدا کنند. درخت‌های کویر را بنگر. سر استواری آنان در تشنگی و گرسنگی و گردبادهای بنیان‌کن کویری است. ما خود را به او سپرده‌ایم و او مصلحت کار ما را بهتر می‌شناسد.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:10 صبح
http://www.aviny.com/Aviny/new/maghalat01.jpg
‌‌امروز، روز سوم عملیات است و در محلی که دیروز خاکریز قرار داشت هم‌اکنون جاده‌ی پرفراز و نشیبی دیده می‌شود که کامیون‌های تدارکاتی بر روی آن در حال حرکتند. اسکله خالی از قایق‌هاست، اما بچه‌های جهاد دست از کار نمی‌کشند و در صدد زدن جاده‌ای کوتاه‌تر میان خط مقدم و عقبه هستند.

روز سوم عملیات، دیگر اسکله‌ها خالی است و همه‌ی تدارکات از طریق جاده‌ها انجام می‌گیرد، اما باز هم کار به اتمام نمی‌رسد. با توجه به وسعت منطقه‌ی عملیاتی، کوتاه‌تر شدن مسیرها از ضروریاتی است که نباید مورد غفلت واقع شود. جهاد نجف‌آباد دست‌اندرکار احداث جاده‌ای دیگر است تا بتواند فاصله‌ی بین خط مقدم و عقبه را تا آنجا که ممکن است کوتاه‌تر کند. کار جاده از دیروز در زیر آتشی نسبتاً شدید آغاز شده و قرار است که جهاد فارس نیز نیمی از کار را بر عهده بگیرد.

دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:8 صبح
http://www.aviny.com/Aviny/new/maghalat01.jpg
‌‌یاد شهید علیرضا آملی در عملیات کربلای یک هرگز از خاطر ما نخواهد رفت. فرمانده خط با اینکه شب را نخفته است، هنوز شکر خدا از آنچنان قدرتی برخوردار است که تو گویی هنوز هم روزهای متمادی می‌تواند بدون لحظه‌ای خواب، قطره‌ای آب و لقمه‌ای غذا سر پا بماند. آیا تو از دیدن فرمانده‌های جوان لشکر اسلام به یاد اسامة بن زید نمی‌افتی و آن لحظه‌های جاودان تاریخ صدر اسلام در خاطرت زنده نمی‌گردد؟

سردار شهید علیرضا آملی نماینده‌ی کامل امتی است که بار این حرکت تاریخی را بر دوش دارند. او همه‌ی حیات خویش را وقف جنگ کرده بود، و در این شش سال، جز برای مداوای جراحاتی که برمی‌داشت، بیرون از جبهه‌ها نرفته بود. او هرگز به خود اجازه نمی‌داد که هیچ چیز را بیش‌تر از خدا دوست داشته باشد و همین خلوص، مجرای فیضی است که نصرت الهی را اینچنین گسترده بر ما نازل می‌گرداند.
دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:7 صبح

‌‌او چشم عبرت‌بین داشت و جبهه را آیینه‌ی عبرتی یافته بود جلوه‌گاه اراده‌ی خدا. این عظمت، جلوه‌ی اراده‌ی خداست که از ید بیضای مؤ‌منین ظاهر می‌گردد. سراسر این دشت، رملستان‌های زرد و نخلستان‌های پراکنده، آیینه‌ی عبرتی است که چشم عبرت‌بین در آن به نظاره‌ی قدرت خدا بنشیند و تاریخ آینده‌ی کره‌ی زمین را پیش‌بینی کند. اراده‌ای که بر انگیزه‌های الهی متکی باشد بزرگ‌ترین قدرتی است که در جهان وجود دارد و آفریدگار متعال، همه‌ی آفرینش را مسخر همین قدرت قرار داده است. «اگر شما با حق باشید، همه‌ی عالم با شماست» و جبهه‌های ما سراسر، عرصه‌ی تحقق این سخن حکیمانه‌ای است که لقمان عصر ما فرمودند.

دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:4 صبح

مکالماتی که در این بی‌سیم‌ها رد و بدل می‌شود با همه‌ی دنیا متفاوت است و نشان از اسلام دارد. رجعت به مبانی اعتقادی اسلام بزرگ‌ترین وظیفه‌ای است که اکنون بر گردن ماست و این رجعت مستمر، همه‌ی حیات ما را رفته رفته دگرگون خواهد ساخت و بدان معنا و مفهوم دیگری خواهد بخشید. مسئول مخابرات توپخانه می‌گفت: «ما رمیت اذ رمیت و لکن الله رمی.» این خداست که توپ‌ها را هدایت می‌کند و بر آنجا که باید فرود می‌آورد، و این اعتقاد همه‌ی ماست. کجاست آن گوش شنوایی که بشنود آوای تسبیحی را که از نای بلند توپ‌های ما بر می‌آید؟

دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:3 صبح

‌‌ ‌ سرباز گمنام

کانال‌ها مالامال از رزمندگانی بود که منتظر شب بودند تا به قلب کفر بتازند و فیلمبردار ما با قصد ادخال سرور در قلوب مؤ‌منین با آنان مزاح می‌کرد. به یکی که دراز کشیده بود می‌گفت: «مگر اینجا هتل است برادر؟» و از دیگری می‌پرسید: «چرا ساکتی؟» و سومی را به حوری‌های بهشتی تشبیه می‌کرد و با چهارمی و پنجمی درباره‌ی غذای ظهر حرف می‌زد. خوب، این هم چهره‌ای دیگر از جبهه‌هاست که بسیار کم به تصویر درآمده است. اینجا جبهه‌ی نور است و با چشم دل اگر بنگری همه چیز آن زیباست.


دسته ها : قلم سیدمرتضی
چهارشنبه 18 1 1395 12:1 صبح
X