معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
 بهترین فرم خوابیدن از دیدگاه اسلام
آیت الله تبریزیان درباره آداب خوابیدن اظهار داشت: خوابیدن از دیدگاه اسلام دارای آدابی است که رعایت آن به صحت بدن کمک می‌کند.
بهگفته وی در برخی از زمان‌ها خوابیدن مانند ما بین الطلوعین (بین اذان صبح وطلوع آفتاب), بین نماز مغرب و عشاء, بعد از نماز عصر کراهت دارد و بهترین ساعت خواب بعد از نماز عشا و صرف شام است.
ممنوعات زمان خوابیدن
اینمحقق طب اسلامی اضافه کرد: تنها خوابیدن (به شدت نهی شده است، تا حدی که پیامبر می‌فرمایند کسی که تنها بخوابد ملعون است), خوابیدن روی بامی که دیوار نداشته باشد, خوابیدن با دست و دهان کثیف و نشسته, خواب روی شکم (خواب شومی است و در روایت آمده اگر کسی روی شکم خوابید او را بیدار کنید چون خواب ابلیس است).
بهترین فرم خوابیدن
تبریزیانگفت: ابتدا کمی روی پهلوی راست دراز بکشید و بعد روی پهلوی چپ بخوابید و زمانی هم که قصد بیدار شدن دارید, مدتی به پهلوی راست دراز بکشید (یعنی ابتدا و انتهای خواب باید به سمت راست بدن باشد).
توصیه‌های مفید هنگام خواب
ویادامه داد: زمان خواب پاها به سمت قبله باشد, گذاردن دست زیر گونه‌ها, بازگذاشتن لب‌ها هنگام خواب (برای خروج بخارات معده از دهان), گذاشتن پنبه درگوش, توالت رفتن قبل از خواب, وضو گرفتن قبل از خواب و مسواک زدن قبل از خواب توصیه شده است.
منبع: تسنیم
يکشنبه 12 2 1395 10:14 صبح
http://www.tanzimekhanevadeh.com/picture/2486.jpg

مهمترین عوامل استرس زا در روابط بیشتر زوج ها، روابطی است که خارج از آن دو نفر است. والدینتان، خواهر و برادرهایتان و دوستانتان را دست کم نگیرید. باید بدانید که وقتی به همسرتان "بله" گفته اید یعنی او را به همه آدم های دیگر مقدم کرده اید. خیلی از ازدواج ها فقط بخاطر همین ضعف در اولویت دهی دچار مشکل می شوند. هر کس آنها را سمتی می کشد بدون اینکه به سمت همدیگر کشیده شوند. زوج ها در ازدواج های سالم یاد می گیرند که همدیگر را به هرکس و هرچیز دیگر مقدم بدانند.
شنبه 4 2 1395 11:48 صبح
میلاد حضرت علی(ع)

ساده‌زیستی: آن حضرت(ع) با آن که درآمد خوبی از کار و تلاش خویش در زمین‌ها و نخلستان‌ها داشت، ولی همه آنها را در راه خدا انفاق می‌کرد و خودبهره‌ای نمی‌برد. در دوران عزلت از سیاست و در اوج قدرت یکسان زیست و تفاوتی در زندگی‌اش پدید نیامد و به سوی تجملات نرفت، با آن‌که وضع مسلمانان در آن دوره خوب بود و اقتصاد شکوفایی داشتند، ایشان به کمترین چیزها قناعت می‌کرد و بسیار ساده می‌زیست. حضرت خود در این باره فرموده است: به خدا سوگند تن‌پوش خود را چندان وصله کرده‌ام که از وصله‌کننده‌اش شرم دارم.
سه شنبه 31 1 1395 12:20 صبح
دست دادن
کمک غذایی: از آیه 61 سوره نور برمی‌آید که از حقوق خویشاوندی خوردن از غذایی است که در خانه است؛ به این معنا که خویشاوند نزدیک می‌تواند از غذایی که در خانه خویشاوند است بدون اذن او بخورد؛ زیرا خداوند این اجازه را به او داده است تا این گونه روابط خویشاوندی فراتر از روابط دیگر انسان‌ها برقرار باشد.اینکه انسان کمک‌های خود را نخست به خویشان دهد در روایات بسیار مورد تاکید است؛ زیرا مهر و محبت میان خویشان افزایش می‌یابد.بر اساس دستور قرآن در کمک‌های مالیباید نخست خویشاوندان را در نظر گرفت. (نگاه کنید: بلد، آیات 14 تا 16؛ بقره، آیه 215؛ نحل،‌آیه 90؛ نور، آیه 22)
پنج شنبه 27 12 1394 11:18 صبح
اخلاق اسلامی و خانواده

علاقه به همسر و فرزند، میل و غریزه ای طبیعی است که موجب بقای نسل بشر است. فلسفه ی وجودی این میل طبیعی، تشکیل خانواده ، تسکین و آرامش اعضای خانواده در پرتو آن است. با شکل گیری خانواده، میان همسران و فرزندان، مودت و رحمت به وجود می آید. این دو رمز وراز پویایی و نشاط خانواده هاست . باید مواظب بود که این دو در خانواده بهافراط و تفریط دچار نشود. تفریط در محبت و مودت در خانواده ها، مایه ی تلاشی خانواده ها و روی آوری اعضای خانواده به انواع رفتارهای نابهنجار است؛
چهارشنبه 28 11 1394 9:25 صبح
http://rasekhoon.net/_WebsiteData/Article/ArticleImages/1/1388/farvardin/09/40748.jpg
مـقاله حاضر ضمن معرفى برترین خانـواده در منظر اسـلام ،ویـژگی‌هاى خانواده برتر در سه محور اصالت خانوادگى، ویژگی‌هاى نفسانى ارکان خانـواده و ویژگی‌هاى رفتارى آنان را مورد بررسى قرار داده است.

اسـلام،در روش تـربـیـتـى خـود، انـسان‌ها را به الگوها، ایده آل‌ها و نمونه‌هاى برتر تـوجـه مـى‌دهـد. تاثیر الگوهـا در ساخته شدن فرد و اجتماع برکسى پوشیده نیست. خـانـواده، کـوچـک‌تـریـن واحـد اجـتـمـاعـى اسـت کـه سـلول اولیـه آن را زن و شـوهـر تـشـکـیـل مـى‌دهـنـد. الگـوى اسـلام بـراى خـانـواده ایـده آل کـدام است؟ اسلام چه خانواده‌اى را برتر مى شمارد؟ خانواده برتر از نظر اسلام چه ویژگی‌هایى دارد؟ و...
چهارشنبه 28 11 1394 9:23 صبح

http://upir.ir/934/%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA.jpg

نامه را حسین زمانی نوشته که فقط چند ماه از دانشجو شدن وبه مشهد رفتنش می‌گذشت. نوروز آن سال را نتوانسته بود به اهواز برود برای دیدارخانواده. به همین دلیل برای همه‌ برادران و خواهران نامه نوشت.

شهید سید محمد حسین علم الهدی نامه‌‌ای معروف دارد که آن را به خواهرش نوشته است. نامه‌ای که سراسر توصیه در مورد سبک زندگی اسلامی و دوری از سبک‌های غربزدگی‌ است.

چهارشنبه 16 10 1394 1:18 بعد از ظهر
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
متأهل‌ها می‌خواهند طلاق بگیرند
عده‌ای با قرص و دارو از بارداری جلوگیری می‌کنند
و عده‌ای دیگر با دارو و درمان به‌دنبال فرزنددار شـدن هستند
لاغرها آرزو ﺩﺍﺭﻧﺪ کمی چاق بشوند
و چاق‌ها با مصرف قرص و دارو هر روز سعی در لاغر نمودن خود دارند و همواره حسرت لاغری را می‌کشند
شاغلان از شغلشان می‌نالند
بیکارها دنبال شغلند
سه شنبه 24 9 1394 3:46 بعد از ظهر
نتیجه تصویری برای سخن قران

1) همدیگر را با القاب خوب صدا بزنیم(قولاً کریماً)
2) حرف هایمان روح معرفت و جوانمردی داشته باشد(و قولوا لهم قولاً معروفا)
3)عمل کردن به حرفی که می زنیم(لم تقولون ما لاتفعلون)
4) حرفمان منطقی و مستند باشد(قولاً سدیداً)
5) نرم باشد(قولاً لینا)
6) ساده و روان حرف بزنیم(قولاً میسوراً)
7) کلام رسا باشد(قولاً بلیغا)
8) زیبا باشد(قولا لناس حسناً)
9) انتخاب بهترین واژگان(یقول التی هی احسن)
10 ) کمک کنیم تا در جامعه حرف های خوب باب شود(هدو الی الطیب من القول)
امام على (ع) می فرمایند :
“طعن اللسان امض من طعن السنان”
زخم زبان از زخم نیزه عمیق تر است .
بنابراین ، مبادا به خود اجازه دهى که کسى را شماتت کنى و یا قلب او را با نیش زبان خود
به درد آورى .
در پناه لطف الهی باشید...
تهیه و تنظیم : معاونت امور فرهنگی کمیته امدادحضرت امدادامام خمینی (رحمةالله علیه)
پنج شنبه 5 9 1394 8:55 صبح
http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/sfzQoh8R64zvyYB-kbbHGhrF8NwbjF9OCt5a3S0m8nhRt99Ju3qR5w/s/w329/

زندگی گاهی کاملا به هم می ریزد. گاهی فراموش می کنیم که گوش دادن به نوای درونی خودمان تا چه حد از گوش دادن به حرف بعضی از مردم و آنهایی که مرتب برایمان منفی بافی می کنند مهم تر است. یافتن شادی به خودمان بستگی دارد چون چیزهایی در زندگی وجود دارند که باید روی آنها اصرار و تاکید داشت و به اینکه دیگران چه می گویند، اهمیتی نداد. چه چیزهایی؟ در اینجا از ۲۰ مورد این چنینی حرف می زنیم.

سه شنبه 19 8 1394 11:26 صبح
راه های کسب آرامش در اسلام:
1) تجربه های مثبت پیشین را به یاد آورید:
یکی از روشهای کاهش تنیدگی، یادآوری نعمت ها و رویدادهای خوشایند پیشین است. توجه به گذشته خوشایند ، تاثیر فراوانی درکاهش فشار روانی دارد.
2) به امور خوشایند، آینده فکر کنید:
یکی دیگر از ویژگی های دوران سختی،تعمیم ناخوشایندی حال به آینده است.توجه به آینده روشن ، امید و توان مقاومت شما راافزایش می دهد و نشاط و شادابی را به ارمغان می آورد.
3) نعمت های حال را دریابید:
ما نه تنها ناخوشایندی را به گذشته و آینده تعمیم می دهیم و خوشایند گذشته و آینده را به حساب نمی آوریم، بلکه در زمان حال نیزناخوشایندی یک بعد را به همه ابعاد حال تعمیم می دهیم و یا اصلا بعد دیگری را به حساب نمی آوریم. گویا جز این حالت،حالت دیگری وجود ندارد.بدیهی است چنین وضعیتی موجب افزایش فشار روانی می گردد. این در حالی است که ناخوشایندی، فقط مربوط به برخی از ابعاد زمان حال است. در کنار نکات منفی حال، نکات مثبت دیگری هم وجود دارد که چه بسا بیشتر از منفی ها باشد،چرا به آنها نیندیشیم؟
4) پاداش تحمل را یادآوری کنید:
صبر کردن و مشکلات را تحمل نمودن بدون اجر وپاداش نیست. انجام دادن کارها ، بدون مزد غیر قابل تحمل است اما اگر کارها با اجر و پاداش همراه باشند حتی اگر سخت و طاقت فرسا باشند قابل تحمل خواهند بود.حوادث نا خوشایند بدون پاداش نیستند بخش عمده ای از بی تابی شما به دلیل بی توجهی به “پاداش داری” سختی هاست.اگر شما به پاداش داشتن مصیبت ها و سختی ها توجه کنید از میزان فشار روانیتان کاسته خواهد شد، بنابراین توجه به پاداش یکی از شیوه های کاهش تنیدگی است.
ملاک اینست که ما چه واکنشی به پدیده ها نشان دهیم،چه خوشایند چه نا خوشایند،نعمت با ناسپاسی ، به رنج و سختی تبدیل می شود و رنج وسختی با بردباری ، به نعمت مبدل می شود.
روزگارتان پر از شادی و سلامتی
شنبه 16 8 1394 2:59 بعد از ظهر
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

اغلب زوج‌ها وقتی دوران نامزدی خود را به خاطر می‌آورند به یاد عشق و علاقه ی زیادی می‌افتند که بین آن‌ها وجود داشت و گرمای عشق در روابط بین آن‌ها به وضوح مشاهده می‌شد. معمولا بعد از ازدواج با پیش آمدن مسایل مختلف در زندگی، عشق و علاقه به تدریج کم‌رنگ‌تر می‌شود. زن و شوهر بیشتر به شغل و فعالیت‌های اجتماعی توجه می‌کنند و تقریباً از یکدیگر غافل می‌شوند. ولی سرانجام روزی به فکر ترمیم روابط خود می‌افتند و می‌خواهند دوباره گرمای عشق را در زندگی خود احساس کنند چراکه رابطه ی بین زن و مرد مهمترین رابطه ی بالغانه زندگی است.
پنج شنبه 7 8 1394 8:27 صبح
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

چیزهایی که حواس ما را پرت می کنند بیش از آن چه فکر می کنیم اغواکننده و خطرناک هستند. این که ما زندگی مان را با این دل مشغولی های بی ارزش پر می کنیم، نشانگر ترسی است که از دنیای بدون آن ها (بدون تلویزیون، بدون شبکه های اجتماعی، بدون بازی های ویدیویی، بدون چت و موسیقی و …) داریم. خودتان را با شلوغی بیش از حد خسته نکنید. اجازه ندهید این دل مشغولی ها شما را از خود زندگی بازدارند. آن ها را کنترل کنید پیش از آن که شما را کنترل کنند.
سه شنبه 5 8 1394 10:12 صبح
بعد از خواستگاری با هیچ‌کس مشورت نکردم

بعد از خواستگاری پدرم گفت با دقت و به دور از احساسات تصمیم بگیر که بعدهاپشیمان نشوی. ولی من با کسی مشورت نکردم، زیرا نمی‌خواستم کسی با یک نصیحتکه ممکن است از روی خیرخواهی هم باشد، مرا از این تصمیم باز دارد.

هنگامی که از جنگ ایران و عراق صحبت به میان می‌آید، در ذهن اکثر مردم، دلیری و از خودگذشتی مردان ایران زمین تجسم می‌شود. در حالی که نقش بی‌بدیلزنان در آن دوران غیرقابل انکار است. بانوان در پشت جبهه و گاهی در صورت لزوم در خط مقدم حضور می‌یافتند تا نقش شیرزنان دوران دفاع مقدس در تاریخ ایران‌زمین ثبت شود.
پنج شنبه 23 7 1394 8:55 صبح
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کاش وقتی فرزندمان نمره‌ی هفده را به خانه آورد، به جای اینکه بگوییم بقیه چند شدند و معدل کلاس چند بود، بپرسیم در آزمون قبلی، نمره‌ات چند شده بود؟ وقتی که یاد گرفت، معدل پایین کلاس می‌تواند توجیهی برای نمره‌ی پایین او باشد، در بزرگسالی نیز، رفتارهای نادرست بزرگ دیگران را بهانه‌ای برای رفتارهای نادرست کوچک خود خواهد کرد. او یاد می‌گیرد که وقتی دروغ گفت، در توجیهش بگوید: دیگران هم دروغ می‌گویند. بیشتر از من. او این نحوه استدلال را از ما آموخته است. اما وقتی می‌پرسیم،‌ نمره‌ی قبلی‌ات چند بود، می‌آموزد که هر کس با گذشته‌ی خودش مقایسه می شود. او مسیر رشد و پیشرفت را طی خواهد کرد،‌ بی آنکه جلوتر بودن دیگران، بی‌انگیزه‌اش کند و عقب ماندن اطرافیان،‌ در دلش شادی نهانی ایجاد کند.

يکشنبه 29 6 1394 8:29 صبح
X