معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
"امام؛ بدون تحریف-16"|نخستین مسئولی که دارایی خود را اعلام کرد
یکی از ویژگی‌های امام خمینی پایبندی ایشان به قانون و مقررات کشور بود و معتقد بودند "هرکاری را که انسان عهده‌دار شد، مسئول آن کار است. مسئول است در اینکه به راستی و امانت عمل کند..."(صحیفه امام، ج17، ص237)

مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی خاطره‌ای از پایبندی امام به قانون دارند که در کتاب "امام خمینی و رفتار سیاسی" آمده است:

«آیت‌اللهموسوی اردبیلی نقل می‌کند: وقتی قرار شد طبق قانون اساسی مسئولین صورت دارایی خود را بدهند اول کسی که صورت دارایی خود و متعلقان خود را داد امامبود و تمام موجودیش را نوشت و فرستاد که الحمدالله هم موجودی درست و حسابیبود و چیزی نداشت.

ما اقدام نکردیم و ازامام نخواستیم ولی امام خودش اول کسی بود که اقدام کرد. از تاریخش معلوم است. الان در صندوق دیوان عالی کشور هست. درست مقابل این شیوه امام، بنی‌صدر قرار داشت که تا‌ آخر (صورت داراییش) را نداد. هرچه گفتیم بابا اینقانون است. گفت "اگر بنای قانون باشد خیلی حرفها هست" و از این جدلهایی کهمی‌کرد. 

جدل کرد و بالاخره نداد. لذا الان صورت دارایی او با اینکه رئیس‌جمهور بود در دیوان عالی کشور نیست.

دسته ها : امام دلها
يکشنبه 27 8 1397 9:30 صبح
"امام؛ بدون تحریف-9"| واکنش امام خمینی به تقاضای افزایش شهریه برای فرزندش

حضرتامام همیشه ساعت 3 بعد از نیمه‌شب  به حرم مشرف می‌شدند و 3:30 هم برمی‌گشتند. من شنیدم حتی آن روزی که حاج آقا مصطفی فوت کردند، حضرت امام در همان ساعت معین به حرم رفتند و برگشتند، طبق همان نظم و انضباطی که داشتند عمل می‌کردند.
دسته ها : امام دلها
يکشنبه 21 5 1397 12:37 صبح
امام خمینی

عروس امام خمینی به من گفت: خوشحالی همسر امام دائمی است، چراکه ازدواج خوبی داشته است. همسر حضرت آیت الله العظمی در گفت‌وگوی کوتاهی که داشتیم تأکید کرد که زن به‌اندازه مرد آزاد است.
دسته ها : امام دلها
پنج شنبه 5 11 1396 1:14 بعد از ظهر
امام خمینی(ره)

مکرر اتفاق افتاد که سر قضایای مختلف، با برادران مسئول می‌نشستیم و فکرهایمان را تبادل می‌کردیم و مشکل را در مجموعه‌یی می‌گذاشتیم و خدمت امام(ره) می‌بردیم و او بود که با نظر صائب و اراده‌ی قوی و ایمان و توکل بی‌نظیر خود، مشکل را حل می‌کرد. خدا شاهد است که در مدت عمر خود، کسی را در این حداز توکل و حسن‌ظن به خدا ندیده و نشنیده‌ام. او، مشکل را حل و گره را باز می‌کرد.
دسته ها : امام دلها
چهارشنبه 10 3 1396 10:17 صبح

سال ۶۰ ؛ حاج احمد آقا به محافظان و تیم گشت جماران سپرده بود که همه افرادبه غیر از مسئولان رده بالا و وزرایی که مورد اعتماد هستند برای ورود به حسینیه و بیت امام باید تفتیش بدنی بشوند و هیچ استثنایی هم قائل نمی شد.
یکی از روزها که شهید رجایی و باهنر به همراه رئیس دفتر خود برای دیدار امام آمده بودند رئیس جمهور و نخست وزیر وارد شده اما از ورود کشمیری جلوگیری شد و گفتند که باید او را بگردند و او نیز از این کار ممانعت می کرد کار به جایی رسید که شهید رجایی با ناراحتی و تلفنی از حاج احمد آقا خواست که کشمیری تفتیش نشود اما او حتی به اصرارهای شهید رجایی هم توجهی نکرد و گفت خیر باید حتما تفتیش بدنی بشود و همین اصرار باعث شد که کشمیری این اجازه را ندهد و با کیفی که به همراه داشت منصرف شده و بازگردد.
مدتی که از این قضیه گذشت و دیگر نه شهید رجایی و نه شهید باهنر هیچ یک در قید حیات نبودند و کشمیری نیز از ایران فرار کرده بود، در گفته هایش به قضیه آن روز جماران اشاره کرد که قصد داشته تا با کیفی که همراه خود داشته امام را نیز ترور کرده و به شهادت برساند.
سایت آزادگان
دسته ها : امام دلها
چهارشنبه 16 1 1396 11:18 صبح
شهید حسن باقری

از این جهت که درس‌های بزرگی آموختم. در این دیدارها، شش دانگ حواس‌ها به کوچک‌ترین کنش‌های آن مرد آسمانی بود که در هر کدام حکمتی نهفته بود که برایمان از خواندن ده‌ها کتاب اخلاق و عرفان تاثیر بیشتری داشت. در یکی از این دیدارها بود که تا امام آمدتوی اتاق و روی صندلی نشست، شهید حسن باقری اجازه خواست با دوربینی که خودش آورده بود، دو سه عکس یادگاری بگیرد. امام گفت: «چه ایرادی داره پسرم؟!» یکی از محافظ‌ها که اشاره کرد فلش دوربین برای چشم امام خوب نیست، حسن لامپ اتاق را روشن کرد تا عکس‌ها خراب نشود. زود سه چهار عکس پشت سر همگرفت
دسته ها : امام دلها
دوشنبه 17 3 1395 11:37 صبح
تخت بیمارستان امام

هر 10 ثانیه یک ضربان پهن بر صفحه الکتروشوک ظاهر می‌شد و من آتروپین تزریق می‌کردم. ناخودآگاهم عنان ذهنم رادر دستانش به حرکت درآورده بود. نوار قلب اول، وضعیت 10-6 بار در هر دقیقهبود. پرینت نوار قلب بیرون می‌جهید و دکتر نگاهی خونسردانه بر آنها می‌انداخت. من می‌‌نگریستم. ده‌ها متر نوار قلب.
وضعیت سفید. آتروپین کار خودش را کرد. ریتم قلب سینوسی بود. نود درجه برابر با یک. فقط چند ثانیه نیاز بود. پیرمرد به هوش آمد. کمی درد زیر قفسه سینه. سکته کرده بود.پورمقدس توصیه‌ای داد و من عمل کردم. تزریق پتیدین. مسکن کارش را کرد. دردالتیام یافت.
دسته ها : امام دلها
دوشنبه 17 3 1395 11:35 صبح
تخت بیمارستان امام

تنهایی دوامی نداشت. به طرفه العینی نمازخانه مجلس ترحیمیشد، برای دکتر رهنمون. دکتر یزدی ما، عید 29 زندگیش را ندید. طلاییه، بیمارستان صحرایی، بمب، انفجار، شهادت. مجلس ترحیم به سادگی خود محمدعلی. روضه‌ای کوتاه، قرائت چند ایه از قرآن و مدحی در باب شخصیتش. یاد 25 سالگیمافتادم، یاد رفاقتم، یاد آنکه می‌شد امروز، این ساعت، او بود که به مدحی از من گوش می‌داد. مدح چه چیزم؟ گریزم یا خستگیم؟
دسته ها : امام دلها
دوشنبه 17 3 1395 11:33 صبح
خاطرات یک پرستار

عارفی مرا کنار کشید. عارفی تیز بود. در گوشم، جوری که کسی شک نکند به من گفت شب را تا صبح در اتاق کشیک دهم. در پوستم نمی‌گنجیدم. نزدیکی برای چند ساعت. این غنیمتی بود که برای هر کسی در جماران فراهم نمی‌شد. اگرچه رنجوریآقا دلم را به درد می‌آورد؛ ولی در این دیار چند خانه‌ای و این خلوتی، حضور در کنار آقا نعمتی بود.

قرار شد هراز از گاهی نیتروگلیسرین تزریق شود. نیتروگلیسرین را انفیزیون می‌کردم تامیکروست آن را کنترل کند. آن شب من بودم و آقا. سید احمد هم اتاق را ترک کرد تا خلوتمان خلوت باشد.


دسته ها : امام دلها
دوشنبه 17 3 1395 11:32 صبح
امام خمینی

اقدام به مهاجرت، یکی دیگر و در واقعمهم‌ترین واکنش علما و روحانیون نسبت به جنایات رژیم در جریان حوادث 15 خرداد بود؛ البته در تاریخ ایران این اولین باری نبود که مهاجرت با انگیزه‌ی دینی و سیاسی اتفاق می‌افتاد، بلکه پیش از این نیز در جریان مشروطه، علما و مراجع با مهاجرت صغری و کبری به مقابله با نظام سیاسی حاکم پرداخته بودند، با این تفاوت که این بار مهاجرت نه از تهران به شهرستان بلکه برعکس از شهرستان به تهران صورت می‌گرفت.

دسته ها : امام دلها
چهارشنبه 12 3 1395 11:41 صبح
ماجرای اهل‌سنت یمنی که به جبهه‌های ایران آمد

مردم جنوب کماکان رابطه فکری خود با ایران را دارند. رابطه معنوی و دینی مردم شمال هم کماکان برقرار است. بعضی از رویکردهای سلفی ممکن است در نسلهای جدید اهل سنت تأثیرات منفی گذاشته باشد ولی نسلهای قبلی به‌شدت علاقمند به ایران هستند، می‌گویند "ایران پیشرفت کرد در حالی که ما به او کمک کردیم، چرا الآن به ما کمک نمی‌کند؟" این‌همه تأثیرگذاری انقلاب اسلامی در حالی بود که یمن جنوبی حدود 150 سال مستعمره انگلستان بود. نسلهای قبلی که هنوز زنده‌اند انگلیسی بلد هستند، اما انقلاباسلامی آن‌چنان روی اینها تأثیر گذاشت که حتی حاضر شدند برای انقلاب بجنگند و شهید بشوند
دسته ها : امام دلها
يکشنبه 26 2 1395 3:42 بعد از ظهر

سخنرانی حضرت امام خمینی در مدرسه فیضیه پس از شهادت استاد مطهری

*  پیام حضرت امام خمینی (ره) پس از شهادت استاد مرتضی مطهری

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم انّا للّه و انّا الیه راجعون‏
اینجانببه اسلام و اولیاى عظیم الشّأن و به ملّت اسلام و خصوص ملّت مبارز ایران، ضایعه اسف انگیز شهید بزرگوار و متفکّر و فیلسوف و فقیه عالیمقام مرحوم آقاى حاج شیخ مرتضى مطهّرى قدّس سرّه را تسلیت و تبریک عرض مى‏کنم؛ تسلیت در شهادت شخصیّتى که عمر شریف و ارزنده خود را در راه اهداف مقدّس اسلام صرف کرد و با کج رویها و انحرافات مبارزه سرسختانه کرد؛ تسلیت در شهادت مردى که در اسلام شناسى و فنون مختلفه اسلام و قرآن کریم کم نظیر بود. من فرزند بسیار عزیزى را از دست داده ‏ام و در سوگ او نشستم که از شخصیّتهاى بود که حاصل عمرم محسوب مى‏شد. در اسلام عزیز به شهادت این فرزند برومند و عالم جاودان ثلمه‏ اى وارد شد که هیچ چیز جایگزین آن نیست. و تبریک از داشتن این شخصیّتهایى فداکار که در زندگى و پس از آن با جلوه خود نورافشانىکرده و مى‏کنند. من در تربیت چنین فرزندانى که با شعاع فروزان خود مردگان را حیات مى‏بخشند و به ظلمتها نور مى‏افشانند، به اسلام بزرگ، مربّى انسانها و به امّت اسلامى تبریک مى‏گویم. من اگر چه فرزند عزیزى که پاره تنم بود از دست دادم لکن مفتخرم که چنین فرزندان فداکارى در اسلام وجود داشت و دارد.
«مطهّرى» که در طهارت روح و قوّت ایمان و قدرت بیان کم‏ نظیر بود، رفت و به ملأ اعلى پیوست، لکن بدخواهان بدانند که با رفتن او شخصیت اسلامى و علمى و فلسفى‏اش نمى‏رود.ترورها نمى‏توانند شخصیّت اسلامى مردان اسلام را ترور کنند.آنان بدانند که به خواست خداى توانا ملّت ما با رفتن اشخاص بزرگ در مبارزه علیه فساد و استبداد و استعمار مصمّم‏تر مى‏شوند. ملّت ما راه خود را یافته و در قطع ریشه ‏هاى گندیده رژیم سابق و طرفداران منحوس آن از پاى نمى‏نشینند. اسلام عزیز با فداکارى و فدایى دادن عزیزان رشد نمود. برنامه اسلام از عصر وحى تاکنون بر شهادت توأم با شهامت بوده است. قتال در راه خدا و راه مستضعفین در رأس برنامه‏هاى اسلام است.(و ما لکم لا تقاتلون فى سبیل اللّه و المستضعفین من الرّجال و النّساء و الولدان).اینان که شکست و مرگ خود را لمس نموده و با این رفتار غیر انسانى مى‏خواهند انتقام بگیرند یا به خیال خام خود مجاهدین در راه اسلام را بترسانند، بدگمان کرده‏اند. از هر موى شهیدى از ما و از هر قطره خونى که بهزمین مى‏ریزد انسانهاى مصمّم و مبارزى به وجود مى‏آید.
شما مگر تمام افراد ملّت شجاع را ترور کنید، و الّا ترور فرد هر چه بزرگ باشد براى اعادهچپاولگرى سودى ندارد. ملّتى که با اعتقاد به خداى بزرگ و براى احیاى اسلامبه پا خاسته با این تلاشهاى مذبوحانه عقبگرد نمى‏کند. ما براى فداکارى حاضر و براى شهادت در راه خدا مهیّا هستیم.
اینجانب روز پنجشنبه 13 اردیبهشت 58 را براى بزرگداشت شخصیّتى فداکار و مجاهد در راه اسلام و ملّت عزاى عمومى اعلام مى‏کنم و خودم در مدرسه فیضیّه روز پنجشنبه و جمعه به سوگمى‏نشینم. از خداوند متعال براى آن فرزند عزیز اسلام رحمت و غفران و براى اسلام عزیز، عظمت و عزّت مسئلت مى‏نمایم. سلام بر شهداى راه حقّ و آزادى.
روح اللّه الموسوىّ الخمینى 12/ 2/ 58

دسته ها : امام دلها
يکشنبه 12 2 1395 10:10 صبح

حاج حسین نبیپور در تشریح روز شهادت پسرش گفت: شبی که عملیات رمضان اتفاق افتاد، شهادتعلی را احساس کردم و بسیار گریه کردم. آن شب امام خمینی(ره) به خوابم آمد وخبر شهادت پسرم را به من داد. فردای آن روز یک سرباز با مافوقش آمدند و خبر شهادت علی را به من دادند.

پدر این شهید بزرگوار پس از بیان ویژگی ها و خصائص اخلاقی این شهید بزرگوار اظهار کرد: علی یک بسیجی بسیار فعال بود و در مسجد فعالیت های مذهبی فراوانی را انجام می داد. او پس از آشنایی با دکتر کمال خرازی به ایرنا رفت و علیرغم سن کمی که داشت به سمت سرپرستی واحد ایرنا در یاسوج منسوب شد.

دسته ها : امام دلها
شنبه 4 2 1395 10:14 صبح
خاطره ای از امام راحل درباره عدم الفتح
پس از ناکامی رزمندگان در والفجر مقدماتی، فرماندهان جنگ خدمت امام راحل رسیده و بشدت می گریستند واز شکست تحمیلی می نالیدند، اما امام راحل با طمأنینه همیشگی فرمودند که شما شکست نخورده اید! شما دچار "عدم فتح" شده اید! شکست آن است که شما چیزیرا از دست داده باشید، اما عدم فتح آن است که شما به آن چیزی که می خواستید، دست نیافته اید. بروید و خودتان را برای عملیات بعدی آماده کنید!

نتیجه:حالا این نگاه امام راحل را می توان به نامزدهای غیربرنده نیز گفت که شما فقط پیروز نشده اید، اما این عدم فتح، نباید به شکست تعبیر شود، چون نامزدهای غیربرنده به کرسی نمایندگی دست نیافته اند، اما چیزی را هم از دستنداده اند و نماینده های کنونی هم باید بدانند که دوره جدید با دوره فبلی از هم منفک اند و آنها هم در صورت ناکامی، چیزی را از دست نداده اند!
منبع: مشرق
دسته ها : امام دلها
دوشنبه 10 12 1394 1:37 بعد از ظهر
سیف‌الله تبریزی در سال ۱۳۴۱ در روستای کوهی‌خیل جویبار به دنیا آمد و دوران ابتدایی و راهنمایی را در این شهرستان گذراند. پس از آن مشغول تحصیل در رشته هنر شد. وی در ۱۹ اسفند ۶۴ در منطقه فاو به شهادت رسید.

آنچهدر تصویر می بینید، اسکناس 1000 ریالی هدیه امام امت به برادران گردان رزمی جانبازان است که 19 بهمن سال 61 به دست شهید تبریزی رسیده است.

هدیه

عکس/ هدیه امام به گردان جانبازان
مشرق نیوز
دسته ها : امام دلها
يکشنبه 2 12 1394 11:20 صبح
X