معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
شهید محسن اسلام دوست
دبستانو راهنمایی خود را در مدرسه  کمیلی واقع در خیابان ری گذراند و در دوران دبیرستان بود که اولین بارقه های انقلاب همزمان بر دل ملت ایران بر دل او نیز تابید. محسن در تمام جنبش‌های مردمی و تظاهرات‌ها دست در دست دو برادر بزرگش حضور فعال داشت حتی با وجود سن کمش چندین بار از طرف منافقین تهدید شده بود.

شهید محسن اسلام دوست در دوم مهر ماه سال١٣٤٣ مصادف با 15ماه رمضان الکریم  ومیلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) هنگام اذان ظهر، در خانواده ای مذهبی در محله ی امام زاده یحیی تهران متولد شد.

محسن ششمین فرزند خانواده بود و صرفنظر از کوچکترین بودنش، به سبب اخلاق ، محبت، شوخ طبعی و خنده رو بودنش در دل خانواده و دوستان بسیار عزیز بود.

دبستان و راهنمایی خود را در مدرسه  کمیلی واقع در خیابان ری گذراند و در دوران دبیرستان بود که اولین بارقه های انقلاب همزمان بر دل ملت ایران بر دل او نیز تابید. محسن در تمام جنبش‌های مردمی و تظاهرات‌ها دست در دست دو برادر بزرگش حضور فعال داشت حتی با وجود سن کمش چندین بار از طرف منافقین تهدید شده بود.

فعالیت‌های شهید محسن اسلام دوست به نقش آفرینی در تظاهرات و گرفتن پادگان و گشت زنی‌های شبانه محدود نمی‌شد. او در کلاس‌های مختلف اعتقادی و مذهبی بسیج حضور فعال داشت.

هنگامی که جنگ تحمیلی آغاز شد، محمدرضا و محمدناصر برادرهای بزرگ‌تر محسن به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شتافتند اما محسن نتوانست برای رفتن به جبهه از پدرش رضایت بگیرد. دلیل اصلی مخالفت پدر، سن کم محسن بود.

وقتی به سن سربازی رسید خیلی زود خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کرد. حدود 18 ماه در غرب کشور با دشمن‌های داخلی که اغلب کوموله‌ها بودند جنگید تا اینکه فرمان انتقالی‌اش به همدان صادر شد. تنها 6 ماه از دوره سربازی‌اش باقی مانده بود اما با وجود خطرهای بسیاری که از آنها مطلع بود، داوطلبانه به تیپ جندالله پیوست.

دومین عملیات تیپ جندالله در دره ماریان سقز انجام شد. نیروهای اسلام توسط دشمن محاصره شدند. شهید اسلام‌دوست برای شکستن خط محاصره و آزادی همرزمانش داوطلب شد. او موفق شد حصار دشمن را بشکند و البته در کسب رضای حضرت حق هم موفق شد تا به درجه رفیع شهادت برسد. شهید اسلام دوست در٢٧ مرداد ١٣٦٥ به درجه رفیع شهادت رسید.

تسنیم

يکشنبه 21 3 1396 3:46 بعد از ظهر
X