معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232
آرشیو الفبایی شهدا | سامانه ملی شهدا


نام : عباسعلی     نام خانوادگی : سرلک      نام پدر: شعبانعلی
محل تولد: روستای حاجیله گلپایگان 
تاریخ تولد : 1305/03/03
تاریخ شهادت : 1365/03/06
سن : 60 سال
محل شهادت : جاده سیدالشهداء جزیره مجنون
 


زندگی نامه:

در سومین روز از سومین ماه سال 1305 در روستای حاجیله از توابع شهرستان گلپایگان در جنوب شهرستان خمین در خانواده‌ای روستایی و مذهبی که اهل کار و تلاش و خدمت بودند، کودکی متولد شد که چشم و چراغ اهل خانه بود. سال‌هایی که روستا و شهر‌ها از نبود امکانات رنج می‌بردند و تنها کار مردم کشاورزی و دامداری بود و از همین هم ارتزاق می‌کردند. اما در همین روز‌های سخت و دشوار مشهدی شعبانعلی که ارادت خاصی به اهل‌بیت() داشت، توانسته بود تا زندگی خوبی را برای خانواده‌اش فراهم کند و با سختی‌های زندگی دست و پنجه نرم کند.

در روستا‌ها خبری از مدرسه و درس و تحصیل نبود تا او بتواند به صورت کلاسیک درس بخواند ولی با فراگیری علوم قرآنی سواد مکتبی و قرآنی داشت و می‌توانست قرآن را به راحتی تلاوت کند. به هر شکل بیشتر اوقاتش را با کار و تلاش در زمین‌های کشاورزی سپری می‌کرد و تا می‌توانست در این راه کوشا بود. در سال 1349 ازدواج کرد و صاحب فرزندان خوب و صالحی هم شد. چهار دختر داشت و چهار پسر که همه آن‌ها را هدیه‌ی الهی می‌دانست و در تربیتشان کوشید و زحمت‌کشید.

در دوران انقلاب اسلامی همراه با مردم بود و درد دین داشت که به خیابان ریخت و شعار مرگ بر شاه سر داد. از امام خمینی() و انقلابش دفاع می‌کرد و دیگران را هم به جرگه‌ی انقلابیون وصل می‌کرد. انقلاب که به پیروزی رسید مشغول کار و تلاشش در زمین کشاورزی بود که جنگ آغاز شد. او از سوی بسیج راه به سوی جبهه اسلحه به دوش گرفت و راهی مناطق جنگی جنوب کشور شد. سرانجام پس از دو ماه حضور در جبهه به عنوان بسیجی گردان روح‌الله() از لشکر 17 علی بن ابی‌طالب() در ششمین روز از خردادماه سال 1365 در جزیره‌ی مجنون در یک عملیات پدافندی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر مطهرش را در گلزار شهدای خمین به خاک سپردند.

دسته ها : شهیدگلپا
شنبه 11 5 1399 8:52 صبح
X