معرفی وبلاگ
نام:ابوالفضل جعفري.محل تولد:گلپايگان. ************************** به یاد استاد اخلاق و عرفان،برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی.روحش شاد و با سالار شهیدان محشور باشه . انشاءالله ************************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده.و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان ختم به شهادت گردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

نــام :اصغر
نـام خـانوادگـی :ده حقی
نـام پـدر :فضل اله  


دهم بهمن ۱۳۳۷، در گلپایگان چشم به جهان گشود. پدرش فضل الله، فروشنده تره بار بود و مادرش،زهرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته علوم تجربی درس خواند و دیپلم گرفت. پاسدار بود. سال۱۳۶۰ ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. از سوی سپاه پاسداران در جبهه حضور یافت. ۱۳۶۱، در شلمچه شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.
منبع : خبرگزاری دغاع مقدس
دسته ها : شهیدگلپا
سه شنبه 22 7 1399 3:10 بعد از ظهر

حضرت آیت الله شیخ محمد تقی گلپایگانی عالم دینی، فقیه، حکیم، طبیب، فیلسوف، مجتهد، عارف و زاهد. در 1258 ق به نجف رفت و در محضر بزرگان نجف تلمذ و مشغول به تحصیل شد.  تولد : حضرت آیت الله شیخ محمد تقی گلپایگانی در گلپایگان به دنیا آمد.تحصیلات : عالم دینی، فقیه، حکیم، طبیب، فیلسوف، مجتهد، عارف و زاهد. در 1258 ق به نجف رفت و در محضر بزرگان نجف تلمذ و مشغول به تحصیل شد.اساتید ایشان عبارتند از:1. شیخ محمد حسن نجفی، صاحب «جواهر»،2. شیخ علی کاشف الغطاء،3. سید ابراهیم قزوینی،4. شیخ مرتضی انصاری،4. محمد حسین بروجردی. استاد برتر : در زمان خودش، در نجف، کسی در حکمت و رشته های متنوع آن، برتر از او نبود. وی استاد صاحب «التکمله» در علم الهی است. آثار :او کتاب های بسیاری در حکمت، طب و فقه تصنیف کرد. از جمله آثارش:1. شرح «اصول الکافی»؛2. شرح «الرسالة الذهبیة»؛3. منتخب «احیاء العلوم»؛4. منتخب «امل الآمل»؛5. منتخب «جامع السعادات»؛6. منتخب «شرح الهدایة»؛7. منتخب کتاب «السماء و العالم»؛8. منتخب «الکشکول»؛9. منتخب «الملل و النحل»؛10. مختصر «مسکن الشجون»؛11. رساله ای در علم کلام؛12. رساله در علم کیمیا؛13. «حاشیه»، در طب. رحلت :زندگی زاهدانه ای داشت و در یکی حجره های فوقانی حرم حضرت علی علیه السّلام زندگی می کردو تا آخر عمر ازدواج نکرد. بر اثر طاعون در سال ۱۲۹۸ هجری قمری در نجف اشرف فوت کرد و درهمان جا به خاک سپرده شد.


دوشنبه 21 7 1399 1:16 بعد از ظهر
دو شهیدی های استان مرکزی؛ شهیدان مهرابی، میراحمدی، محبی و اصغری

شهید سیدمحمود میراحمدی : دوم تیر 1306 ‏، در شهرستان گلپایگان به دنیا آمد. پدرش حسین (فوت 1340 ‏) کشاورزبود و مادرش سلطان نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگر سازمان راه و ترابری بود، سال 1332 ‏ازدواج کرد و صاحب پنج پسر و یک دختر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. نوزدهم خرداد1361، با سمت تک تیرانداز در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به شکم و پا، شهید شد. مزارش در شهرستان خمین قرار دارد. فرزندش سید مصطفی نیز به شهادت رسیده ‏است.
دسته ها : شهیدگلپا
سه شنبه 4 6 1399 3:40 بعد از ظهر
زندگینامه شهید محمد هادی

تولد: 1315 شهادتتیرماه 1361 سرپل ذهاب  درروستای تیکن دیده به جهان گشود. 
درنوجوانی به خاطرضعف مالی خانواده، مجبور شد به تنهایی برای کار به گلپایگان برود.
 بعد ازچند سال وبرای یافتن شغلی مناسب تر راهی تهران شدرتهران در کارخانه ای کارش راشروع و همان جا ازدواج کرد. بعد ازبازنشستگی بازهم از فعالیت و تلاش دست نکشید 
تا این که پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی، 
فعالیت ایثارگرانه خود را در قالب یک بسیجی آغاز کرد. 
چند ماهی از شروع جنگ تحمیلی نگذشته بود 
که به عنوان یک بسیجی به جبهه های غرب اعزام شد.
سرانجام بعد از 20 ماه ایثارگری در سال 61 به دست مزدوران کوردل به شهادت رسید.
منبع: نوید شاهد


دسته ها : شهیدگلپا
سه شنبه 4 6 1399 3:19 بعد از ظهر
زندگینامه  شهید علیرضا غفاری: علیرضا عضو بسیج پایگاه شهید چمران بود
همیشه در امور خیر پیش قدم بود. وقتی انقلاب با خون شهیدان بارور شد، علیرضا عضو بسیج پایگاه شهید چمران واقع در مسجد آیت الله بهبهانی محله «سرپولک » تهران شد.
تولد: 1347  شهادت: 3/ 8/ 1366  گیلان غرب
همیشه در امور خیر پیش قدم بود. وقتی انقلاب با خون شهیدان بارور شد، علیرضا عضو بسیج پایگاه شهید چمران واقع در مسجد آیت الله بهبهانی محله «سرپولک » تهران شد. در گرما و سرما شب های زیادی را به پاسداری از محله ها و مغازه ها و حراست از منازل مردم گذراند. بعد از مدتی به خدمت کمیته انقلاب اسلامی بازار درآمد و به فعالیت های انقلاب خویش ادامه داد. او در پایگاه بسیج به نوجوانان آموزش اسلحه می داد. بنا به تقاضای خودش برای درگیری با دشمنان دین و وطن به سقز اعزام شد و مدت سه ماه با دشمنان دین خدا جنگید. 
بعد از اتمام مأموریتش به پایگاه مالک اشتر تهران برگشت و فعالیت خود را از سر گرفت. بعد از مدتی عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و از طرف این نهاد مقدس راهی اهواز گشت. بعد از دو ماه به قرارگاه رمضان اعزام شد و در قسمت موتوی، با آمبولانس به حمل و نقل مجروحان پرداخت. 8 ماه از خدمتش در سپاه نگذشته بود که در تاریخ 3/ 8/ 66 هنگام نجات دادن جان گروهی از برادران رزمنده، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
منبع : نوید شاهد
دسته ها : شهیدگلپا
سه شنبه 4 6 1399 2:58 بعد از ظهر

یکم فروردین ۱۳۱۲، در گلپایگان چشم به جهان گشود. پدرش عباس و مادرش،فاطمه نام داشت. سواد خواندن ونوشتن نمی دانست. سال۱۳۳۸ ازدواج کرد و صاحب چهار پسر و پنج دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم فروردین ۱۳۶۴، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.
محل شهادت : جزیره مجنون  تاریخ شهادت 1364/01/22
محل دفن : بهشت زهرا (س) - قطعه 27 ردیف 125 شماره 12

دسته ها : شهیدگلپا
يکشنبه 26 5 1399 4:40 بعد از ظهر

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن صافی، فرزند آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی و از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم به تشریح ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله العظمی علی صافی (ره) پرداختسلام والمسلمین محمد حسن صافی، فرزند آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی و از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم به تشریح ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله العظمی علی صافی (ره) پرداخت

 

يکشنبه 26 5 1399 3:41 بعد از ظهر
پدر شهیدان «شایسته» آسمانی شد

مجید شایسته ۲۶ شهریور ۱۳۴۵ در شهرستان ری به دنیا آمد. دانش آموز دوم متوسطه در رشته اقتصاد بود به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و هشتم تیر ۱۳۶۲ با سمت تیربارچی در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و در سال ۱۳۷۵ پس از تفحص در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.محمد ابراهیم شایسته سوم فروردین ۱۳۳۹در روستای گوگد از توابع شهرستان گلپایگان به دنیا آمد. تا پایان دوره کاردانی در رشته معارف اسلامی درس خواند. وی از سوی مرکز اعزام به عنوان روحانی در جبهه حضور یافت. یکم فروردین ۱۳۶۱ با سمت مسئول واحد تبلیغات در دشت عباس توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به صورت و گردنش به شهادت رسید.
دسته ها : شهیدگلپا
يکشنبه 26 5 1399 3:35 بعد از ظهر
الشیخ البهائی والسید میرداماد وإجابتهما الحکیمة على الشاه الصفوی ...

محمد حسین ابن آیت الله سید محمد علی ال ابراهیم مرتضی بن امام موسی الکاظم (ع) متولد 1337 هـ ق و متوفی 29 جمادی الاولی 1379 هـ ق مدفن در قبرستان نو قم مصادف با 10 دیماه 1338 شمسی مقدمات و قسمتی از سطوح را نزد والد فقیه آیت الله سید ابراهیم و عموها آیت الله العظمی سید محمد علی صاحب و شارح بدایع الافکار در اصول آیت الله العظمی میرزا حبیب الله رشتی قدس سره و آیت الله سید جعفر حجازی و آیت الله سید محمد و آیت الله العظمی سید جمال الدین گلپایگانی قدس سره و سطوح عالیه را در گلپایگان و اصفهان در سالهای 1320 به پایان رسانید 

شنبه 25 5 1399 12:24 صبح

دکتر سید مرتضی نوربخش


دکتر سید مرتضی نوربخش متولد سال 1335 ، محل تولد گلپایگان .در سال 1335 در یک خانواده مذهبی در گلپایگان به دنیا آمدم . دوران دبستان و دبیرستان را در آن شهرستان سپری نمودم .دوران دانشگاه را در دانشگاه شهید بهشتی تهران ‹‹ دانشگاه ملی ›› در سال 1365 در مقطع کارشناسی پژوهشگری اجتماعی پذیرفته شد و پس از طی دوره 4 ساله کارشناسی ، در سال 1370 در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته و در سال 1374 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم اجتماعی در دانشگاه تهران گردید و در همان دانشگاه در سال 1380 در مقطع دکتری جامعه شناسی فرهنگی نظری ادامه تحصیل دادم و فارغ التحصیل گردید .در این سالها به عنوان عضو هیأت علمی انجام وظیفه می نمود و پس از اخذ Ph.D به عنوان  دانشیار پایه 24 و عضو هیأت علمی وزارت علوم بکار اشتغال شد .


شنبه 11 5 1399 8:58 صبح
آرشیو الفبایی شهدا | سامانه ملی شهدا


نام : عباسعلی     نام خانوادگی : سرلک      نام پدر: شعبانعلی
محل تولد: روستای حاجیله گلپایگان 
تاریخ تولد : 1305/03/03
تاریخ شهادت : 1365/03/06
سن : 60 سال
محل شهادت : جاده سیدالشهداء جزیره مجنون
 

دسته ها : شهیدگلپا
شنبه 11 5 1399 8:52 صبح

مهندس علی اکبر دلگرم
تاریخ تولد: 1339 محل تولد: گلپایگان
سوابق: مدیر کل امور اداری سازمان جنگلهای ایرانمدیرکل امور اداری و منابع انسانی سازمان جنگلها مراتع و ابخیزداری کشور،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان،مشاورعالی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان،مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی،معاون آموزشی اداری و مالی گروه آموزش فنی تخصصی وزارت جهاد کشاورزی،عضو اصلی هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان وزارت جهاد کشاورزی،مدیر ورزش سازمان جنگلها مراتع و...


شنبه 11 5 1399 8:26 صبح
شیخ ملا محمدجواد صافی گلپایگانی  نام پدر: ملاعباس  

  تولد و وفات: (۱۲۸۸ -۱۳۶۸) قمری       محل تولد: گلپایگان 

شهرت علمی و فرهنگی: عالم،‌ فقیه، ادیب و شاعر 

در گلپایگان نشو و نمو یافت. در حدود ۱۳۰۵ ق به اصفهان رفت و در محضر درس حکیم معروف ، میرزاجهانگیرخان قشقایی ، و میرزا بدیع درب امامی و میرزامحمدعلی تویسرکانی و سیدمحمدباقر   درچه‌ای و آقا نجفی‌اصفهانی و بردران او ، آقا نورالله و ثقهٔالاسلام ،  حاضر شد و حدود ده سال در آن شهر به کسب علم پرداخت. او همچنین در تهران نزد شیخ فضل‌الله‌ نوری تلمذ کرد.

 در ۱۳۱۶ ق به گلپایگان بازگشت و به تدریس و تصنیف و سایر امور دینی پرداخت. وی در قم مدفون است. از آثار منظوم و منثور وی: "گنجینۀ گهر" یا سخنان پیغمبر (ص) ، شعر؛ "گنج‌ عرفان" یا سخنان امیرمؤمنان (ع)؛ "مصباح الفلاح و مفتاح النجاح"؛ "نفایس‌العرفان"؛ "دیوان" شعر ، حدود پانزده هزار بیت؛ "صافی‌نامه" یا "فیض ایزدی" ، در پاسخ احمدی؛ "بشارت میلادیه"؛ "اشعارشیوا" ، در رد باب و بها؛ "گنج دانش" ، پندنامه ، شعر.
 

شنبه 11 5 1399 8:22 صبح
وب سایت گلزار شهدای کشور

نام : حمیدرضا     نام خانوادگی : قیومی       نام پدر : محمدعلی
تاریخ تولد: 1339/02/04      تاریخ شهادت : 1367/04/12
محل تولد : گلپایگان  


دسته ها : شهیدگلپا
چهارشنبه 8 5 1399 10:46 صبح


توهین به علما کفر است | | اصلاح نت

میرزا رضا گلپایگانی

تولد و وفات: ( ... - ۱۲۸۰) قمری

شهرت علمی و فرهنگی: عالم دینی و مرجع
او پدر میرزا هدایت‌الله گلپایگانی و از معاصران میرزا زین‌العابدین گلپایگانی بود. او در زادگاهش مرجع امور دینی مردم و دارای نفوذ بود. از آثارش: شرح بر منظوم بر "الدرهٔ" سید مهدی بحرالعلوم ، در فقه ، می‌باشد.
چهارشنبه 8 5 1399 10:13 صبح
X