معرفی وبلاگ
نام : ابوالفضل جعفري . محل تولد : گلپايگان. ********************* به یاد استاد اخلاق و عرفان ، برادر بزرگوارم شهید والامقام محمدعلی خرمی. روحش شاد و با سالار شهیدان محشور. انشاءالله ********************* بارالها : ما را عبد خویش قرار بده . و توفیق عنایت کن زیر چتر ولایت به پرچمداری (آقاسیدعلی) عزیز در رکاب امام عصر (عجل الله تعالی فرج الشریف) عاقبتمان به شهادت ختم بگردد. الهی آمین
دسته
سایتهای موردعلاقه
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب
GraphistThem232

شهید محمود بهشتی و شهید فرهاد معصومی از نیروهای حفاظت هواپیمایی کشور بودند که به‌­عنوان کادر امنیت پرواز سپاه حفاظت هواپیمایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این پرواز حضور داشتند و به درجۀ رفیع شهادت نایل آمدند. پیکر مطهر شهید محمود بهشتی بعد از گذشت چهار ماه تجسس شناسایی و در تیر 1397 در جوار مزار پدرش در امامزاده سیدمحمد روستای «هفتادر» در شهرستان یزد تشییع و تدفین شد.

شنبه 17 6 1397 11:57 صبح
منطقه عملیاتی والفجر9
این تصویر در اسفند ماه 1364 شمسی، و در منطقه‌ی عملیاتی «چوارتا» (خاک عراق) ، در میانه‌ی عملیات «والفجر9» به ثبت رسیده است. این قاب، توسط «احمد ناطقی» جاودانه شده و چند تن از رزمندگان بسیجی را در هنگام نماز به ثبت رسانده :
مشرق
شنبه 17 6 1397 11:53 صبح
نوجوان بسیجی
آن چه خواهید خواند، روایتی است از «سید حجت کبیری» از رزمندگان آذربایجانی در سال‌های دفاع مقدس. این سردارِ آذربایجانی، به سال 1336 شمسیدر «خوی» متولد شد و زمانی که مشغول خدمت سربازی بود، آتش انقلاب اسلامی زبانه کشید. پس از پیروزی نهضت «امام خمینی» در دی ماه 1358 شمسی به سپاه پاسداران ملحق شد و مدتی پس آغاز جنگ تحمیلی، خود را به جبهه‌های نبرد رساند. از این پس، تا 8 سال، زندگی «سید حجت» با جبهه و جنگ گره خورد و پس از «عملیات بیت المقدس» به یکی از کادرهای ارشد «لشکر31 عاشورا» (یگان اختصاصی رزمندگان آذربایجانی) تبدیل شد. او تا پایان جنگ، تا مرتبه‌ی ریاستستاد  و جانشینی پیش رفت:
شنبه 17 6 1397 11:50 صبح

 علی هاشمی نمی‌خواست ضعف نشان بدهد چرا که معتقد بود این عقب آمدن بر روحیه دیگر یگان‌ها نیز تأثیر خواهد گذاشت و روحیه رزمندگان آن‌ها را تضعیفخواهد کرد. پس از این ماجرا عراقی‌ها هلی‌برن کردند و علی هاشمی در این جریان به شهادت رسید.

پیکر شهید علی هاشمی سرانجام اردیبهشت ماه سال ۸۹ طی عملیات تفحص به وطن بازگشت.

شنبه 20 5 1397 2:32 بعد از ظهر
شهید حاج شاهرخ دایی پور در دوران جنگ تحمیلی
این شهید والامقام جسارت به حرم حضرت زینب(س) توسط عوامل استکبار جهانی وصهیونیزم بین‌الملل را بر نتافت و داوطلبانه به دفاع از حرم مطهر اهل بیت(ع) شتافت و مدت‌های مدیدی با مسئولیت‌های مختلف مستشاری در جبهه مقاومتخدمت نمود و روز جمعه یکم تیر ماه 1397 در سوریه به آرزوی دیرینه ی خود نائل آمد و به یاران و دوستان شهیدش پیوست.
سه شنبه 16 5 1397 3:4 بعد از ظهر
نتیجه تصویری برای عباس بابا

روحمان با یادش شاد

هدیه به روح بلند پروازش صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سه شنبه 16 5 1397 3:0 بعد از ظهر
يکشنبه 7 5 1397 3:51 بعد از ظهر
رزمنده و مادرش در سال های دفاع مقدس

اواخر سال 59 که وارد سپاه شدم، مادرم یقه‌ام را گرفت و گفت: «باید ازدواج کنی.» خیلی التماس کردم. به دست و پایش افتادم، گفتم: «الان اصلا وضعیت مناسب نیست. طوری نیست که من کسی رو به عنوان عروس بیارم خونه». منظورم این بود که ؛ قطعة عمر ما بیشتر از شش ماه نیست. دو روز دیگر بنده‌یخدا یا بیوه می‌شود، یا با شوهری جانباز و معلول ادامه‌ی زندگی می‌دهد.
يکشنبه 7 5 1397 3:37 بعد از ظهر
جانباز حاج رجب محمدزاده


دفاع از مرز و بوم ادامه دارد تا اینکه سال ۱۳۶۶ فرا می‌رسد، قهرمان قصه ما همراه ۳ همرزم در سنگری بودند که ناگهان خمپاره‌ای نزدیکی آنها منفجر شد، دو همرزم به فیض شهادت نائل می‌شود و دو نفر هم مجروح می‌شوند که یکی از این دو نفر «بابارجب» قصه ماست، همو که وقتی ترکش به صورتش برخورد می‌کند، دیگر چیزی متوجه نمی‌شود و او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و وقتی همسرش خبر جانبازی‌اش را می‌شنود، بر بالین همسرش حاضر می‌شود، او را نمی‌شناسد، بله همسر فداکاری که صورتش را از دست داده بود، ابتدا پزشکان قطع امید کرده بودند، اما پزشک فداکار دیگری به سراغش می‌آید و به مداوای بابارجب مشغول می‌شود.
يکشنبه 7 5 1397 3:32 بعد از ظهر

 تصاویر منتشر نشده از مرحوم حبیب‌الله معلمی، شاعر نوحه‌های آهنگران

اینکه چرا شاعر دفاع مقدس شدم یا این قالب شعری را برگزیدم دلایل متعددی دارد، از جمله رزق حلالی که ماحصل تلاش یک پدر کارگر و زحمتکش بود و شیر پاک مادری که آرزویش عاقبت به خیر شدنم‌. از این‌ها که بگذریم اصلی‌ترین دلیلش این است که شهیدان عزیز دستم را گرفتند و برای خدمتگذاری به ساحت مقدس‌شان انتخابم کردند.
يکشنبه 7 5 1397 3:26 بعد از ظهر
شهید سید مهدی رضوی
صاحب کارش که پدر شهید بود واسطه شد تا رضایت ما را برای جبهه رفتن سید مهدی بگیرید چون اگر ما رضایت می دادیم و نمی‌دادیم او هوای دفاع از کشور وانقلاب را در سر داشت و می‌رفت،ما هم رضایت دادیم. شب  آن روز که رضایت دادیم تا به جبهه برود خیلی خوشحال به خانه آمد و یک جعبه شیرینی گرفت و صورت من و پدرش را بوسید و تشکر کرد.گفت اگر رضایت نمی‌دادین من خیلی ناراحت می شدم اما الان با خیال راحت و آسوده می روم تا از انقلاب و کشورم دفاع کنم.
يکشنبه 7 5 1397 12:37 صبح

محمد مهرورز قره‌تپه فرزند مروت‌علی متولد 26 خرداد ماه 1343 در تهران بود که داوطلبانه از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و در سال 1361 در عملیات مسلم‌بن عقیل در منطقه سومار و در سن 18سالگی به‌شهادت رسید. پیکر مطهر اینشهید در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد قرار گرفت تا 36 سال بعد توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین کشف شد و به وطن بازگشت.

يکشنبه 17 4 1397 12:34 صبح
نتیجه تصویری برای جبهه

آن‌چه خواهید خواند، خاطره‌ای است کوتاه به روایت «کامران فهیم» یکی از رزمندگانِ دفاع مقدس. اودر سال 1361 و در سن 19 سالگی داوطلبانه به جبهه‌های جنگ عازم شد ومدتها در مناطق عملیاتی غرب کشور نیز حضور داشت.
دوشنبه 11 4 1397 12:47 صبح

ما هر سال روز شهادت حضرت زهرا(س) نذری می دادیم. آن روز پسرمان را دادیم. یک قرآن خواستم به من دادند. قرآن را بغل کردم و گفتم می خواهم پیکرپسرم را ببینم که گفتند در بیمارستان و جلوی در آن شلوغ است.

دوشنبه 11 4 1397 12:38 صبح

بسیاری از ما نسبت به اطرافیانمان بی تفاوتیم و بی توجه از کنار آن ها عبور می کنیم، اما «آقا محمود» اینگونه نبود او هرکسی را که می دید از احوالش پرس و جو می کرد و از وضعیتش با خبر می شد. فرمایشات پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) در خصوص جایگاه و منزلت همسایه در اسلام، همواره سرلوحه رفتارش بود و از همه همسایه های محل باخبر بود. عادت داشت که دستگیرهمه باشد. بعد از شهادتش تازه فهمیدیم که آقا محمود بسیاری از حق ماموریت هایش را هم به افراد نیازمند هدیه می کرده است.

يکشنبه 10 4 1397 11:56 صبح
X